Urządzamy wynajmowane mieszkanie

Jak oswoić, często puste i nie zawsze atrakcyjne, wynajęte mieszkanie? Przedstawiamy kilka prostych rozwiązań dla tych, którzy niedługo zamieszkają w takim lokum.

Meble

Najczęściej oferowane do wynajęcia mieszkania są wyposażone w podstawowe meble, czyli stół lub stolik, łóżko, szafki kuchenne, kilka krzeseł i szafę. To jednak za mało, mieszkanie ciągle wydaje się puste, nie do końca urządzone. Jeśli nie wiemy jak długo będziemy mieszkać w tym miejscu oraz nie dysponujemy dużym budżetem na zakup dodatkowych mebli, powinniśmy pomyśleć nad elementami o niewielkich gabarytach, lekkich, takich, które łatwo można złożyć, rozkręcić i wynieść. Dzięki ich niewielkim rozmiarom oraz niedużemu ciężarowi, łatwiej będzie aranżować wnętrze, a w razie przeprowadzki szybko się je przeniesie i będą pasować do nowego mieszkania. Zastanów się, czy na pewno obecne ustawienie mebli jest korzystne? Spróbuj przestawić zastane sprzęty!

Young Woman Kneeling in Front of Bookshelf --- Image by ? Markus Moellenberg/Corbis

fot. CORBIS

Kolor

Kolejnym elementem, dzięki któremu nasze wynajmowane mieszkanie zyska wymarzony wygląd, a nie będzie zbyt wiele kosztować, jest kolor. I nie chodzi tutaj tylko o pomalowanie ścian. Nie oszukujmy się, właściciele mieszkań nie chętnie godzą się na fantazyjne kolory. Jeśli ściany są ładne i gładkie, spróbujmy je ozdobić fantazyjną, samoprzylepną naklejką. Można pomalować na ulubiony kolor wiele elementów, np. kupiony w markecie budowlanym za niewielkie pieniądze regał z surowego sosnowego drewna. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej bejcy czy farby akrylowej, regał zyska nowy, ciekawy wygląd i będzie kolorystycznie dopasowany do reszty elementów pomieszczenia.

The Muppet Show naklejki ścienne

fot. whatisblik.com

Zabawa tekstyliami

Niektóre meble czy przedmioty w wynajętym mieszkaniu są po prostu brzydkie. Jeśli nie możemy się ich pozbyć, spróbujmy je sprytnie ukryć. Wersalkę o zniszczonej lub pstrokatej tapicerce możemy zakryć kolorowym kocem lub narzutą. Na porysowany blat stołu można narzucić prosty obrus lub położyć  ładne podkładki. Warto też zmienić firanki i zasłony.

podkładki, ptaki

fot. scandihome.pl

Dodatki

Zastosowanie różnorodnych dodatków, takich jak bambusowe rolety, lekkie zasłony, narzuty, świeczniki, lampki nocne, wazony, niewątpliwie pozwoli nadać wnętrzu indywidualny charakter. Trzeba jednak uważać aby nie przesadzić! Nadmiar bibelotów zagraci nasze pomieszczenie! W wynajętym mieszkaniu zastałeś na ścianie nieciekawe obrazy? Zastąp je ładną grafiką, lub kolażem zrobionym z ulubionych zdjęć.

Minimallving

fot. Minimalliving

Rośliny

Dzięki ustawieniu kilku doniczek z ulubionymi roślinami, mieszkanie nie tylko nabierze świeżości, rozjaśni się, ale również będzie można zasłonić niewygodne, stałe elementy wynajmowanego mieszkania.  W kuchni lub na parapecie postaw doniczki ze świeżymi ziołami. Często wyjeżdżasz? Wybierz mało kłopotliwe gatunki. Wracanie do domu pełnego uschniętych, padniętych roślin jest frustrujące.

doniczka, ziołafot. design.domosfera.pl

Więcej o: