Pompon w domu

Pompony w roli dekoracji wnętrz? Tak, to możliwe i na dodatek niewiele kosztuje. Można je zrobić samodzielnie albo zaangażować do tego dzieci. Zobacz galerię wnętrz z dekoracją z pomponów.

Lampa Pompon

Lampę w kształcie pompona o nazwie Wool-Light zaprezentowała Jessica Nebel. Projektantka wykonała dużych rozmiarów pompon i umieściła w nim oprawkę żarówki. Interesująco może się prezentować w pokoju dziecka albo w minimalistycznych, chłodnych wnętrzach. Lampa Wool-Light powieszona u sufitu wygląda jak delikatna rzeźba a sączące się z niej światło tworzy ciepłą atmosferę we wnętrzu. Inspirujące.

Wool Light, Lampa, Jessica Nembel

Dywan i siedzisko

Interesującą kolekcję Bommel z wykorzystaniem pomponów oferuje niemiecka firma MYK. Znajdziemy tam między innymi miękki dywan i pufy.

MYK, dywan, pompon

Fotel z pomponów

Firma MYK została założona w 2009 r. przez Myrę Klose, absolwentkę projektowania mody w Trewirze. Dzisiaj Myra pracuje w Niemczech i Austrii. Jednym z jej projektów jest krzesło Bommel, którego oparcie i siedzisko wykonano z pomponów.

MYK, Bommel, krzesło, pompon

Dekoracje

Pudel z pomponów i poduszki to uzupełnienie kolekcji firmy MYK. Produkty MYK są wykonane ręcznie z wełny najwyższej jakości.

MYK, poduszka, pompon

Pompony z bibuły

Wykonanie pomponów z włóczki lub bibuły jest bardzo proste. Można je szybko zrobić angażując do pracy dzieci. W ten sposób szybko i niskobudżetowo wykonamy dekorację pokoju dziecięcego. Pompony z bibuły mogą stać się ciekawą dekoracją ogrodu, zaślubin czy innej ważnej uroczystości.

Pompony, dekoracja

Dekoracja stołu

Włóczkowe pompony mogą z powodzeniem stać się dekoracją stołu. Doczepione do niewielkiej gałązki ożywią stół, mogą też zostać powieszone nad stołem lub kominkiem i z pewnością dadzą dużo radości ich twórcom.

pompon, dekoracje

Jak zrobić pompon?

Wystarczą dwa krążki tekturowe i trochę włóczki. Wycinamy z kartonu dwa krążki dowolnej wielkości, w krążkach muszą być okrągłe otwory. Składamy złożone krążki i owijamy włóczką. Ważne, żeby owijać je dość ciasno, by wykonany w ten sposób pompon tworzył pełną kulę. Następnie rozcinamy włóczkę wzdłuż krawędzi krążków, związujemy rozciętą włóczkę i gotowe. Szczegóły pokazuje film. Wielkość pomponu zależy od wielkości użytych krążków z tektury.

 

Więcej o: