Karciane akcenty

Motyw kart do gry zagościł w pracach projektantów, karty pojawiają się też jako elementy dekoracji wnętrz. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z karcianymi akcentami, może zainteresują nie tylko pokerzystów.

Stół według Mauricia Arrudy

Ten stół w przeciwieństwie do tradycyjnego domku z kart jest stabilny i bardzo efektowny. Wykonany został z 4mm stalowych płyt ciętych laserowo i tafli szkła grubości 20mm.

Mauricio Arruda, stół, stolik z kart, karty

Karty do gry w podstawie stołu wykonano w skali 13:1. Zaprojektował go młody absolwent architektury i urbanistyki z Brazylii? Mauricio Arruda.

Mauricio Arruda, stół, stolik karciany, karty

Stół według Johna Nouanesinga

Koncept stołu zaprojektowanego przez francuskiego projektanta Johna Nouanesinga wygląda jak prawdziwy domek z kart, zarówno podstawa i blat przedstawiają karty do gry. Stół wykonano z drewna, ma wymiary 1400x900x1960 mm. Blat tworzą dwie ogromne karty - Król i Królowa. Cztery karty to nogi stołu.

Stolik A la carte marki Seletti

Kolejna propozycja stołu inspirowanego kartami do gry. Tym razem jest to niewielkich rozmiarów stolik (50x36cm, wys. 50cm) w dwóch kolorach: czerwonym i niebieskim. Dostępny jest w cenie 725 zł.

A la Carte, Seletti, stolik, karty

Wykonany z płyt MDF, zestaw składa się z 5 części. Sprzedawany w pudełku wyglądającym jak talia kart. Jeśli kupimy kilka kompletów możemy zbudować ażurową ściankę działową.

A La Carte, stolik, Seletti, karty

Mieszkanie w tonacji black and white

To mieszkanie zaprojektowała dla małżeństwa z dzieckiem architekt wnętrz Lucyna Kołodziejska z pracowni Fabryka Wnętrz. Wnętrza utrzymano w bieli i czerni, a elementem charakterystycznym mieszkania są wiszące na ścianach plakaty. W holu pojawił się oprawiony plakat filmowy z tytułowymi kartami do gry (do kupienia na kano-art.pl).

Plakat

Na stronach prezentujących dzieła różnorodnych twórców, na przykład na etsy.com, można wyszukać prawdziwe perełki dekoratorskie. Od poduszek w kształcie kart do gry, breloczków, serwetek, talerzyków i filiżanek po plakaty z karcianym motywem przewodnim. Zaprezentowane plakaty pasują do ramek Ribba z IKEA (50x70cm).

Patek Design, plakat, karty

Miski, kubeczki - zrób to sam

Ta misa na precle, orzeszki lub inne suche przekąski została wykonana z prawdziwych kart do gry. Do każdego egzemplarza, który jest niepowtarzalny, bo wykonany ręcznie, wykorzystano jedną talię kart.

karty, miski, miseczki

Parasol

Motyw kart do gry pojawił się również na parasolu. Pod osłoną Króla można przemierzać ulice zalanego deszczem miasta. Może przyniesie szczęście w kasynie. Cena 120 funtów.

Parasol z karcianym motywem, parasolka, parasol, karty

Karty według Art. Lebedev Studio

Karty do gry Space Invaders zaprojektowane przez  Aleksieja Lapunowa i Lenę Erlikh dla Art. Lebedev Studio nawiązują do popularnych w latach 80. ubiegłego stulecia automatów do gier. Cena 11 Euro.

space inveders, karty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.