Zabawa jedzeniem

Pluszowe szynki czy brokuły? A może drewniany pomidor? Zobacz zabawki, które mogą zainspirować twoje dziecko.

Sztuka mięsa

Pluszowe szynki są dziełem projektantki Lauren Venell. Jej pierwsza pluszowa szynka powstała w ramach artystycznego projektu. Potem, wraz ze wzrostem zainteresowania tego typu zabawkami, rozpoczęła produkcję na szerszą skalę. Dzisiaj produkty Sweet Meats występują w trzech formach: befsztyk, szynka z kością oraz kotlet schabowy.

 

zabawki dla dzieci, pokój dziecka, zrób to samFot. sweet-meats.com

 


Lody

Filcowe lody włoskie w filcowym waflu można spróbować zrobić samodzielnie. Taki idealny dla dziecka zestaw do zabawy można również znaleźć na etsy.com. Trzy najbardziej popularne smaki lodów włoskich: waniliowy, czekoladowy i śmietankowo-czekoladowy albo owocowe gałki idealnie uzupełnią zabawę najmłodszych domowników.

zabawki, pokój dziecka, zrób to sam

Fot. etsy.com

Obiad

Jeśli nabieramy apetytu a nasza wyobraźnia zaczyna pracować, możemy również samodzielnie stworzyć filcowe zestawy obiadowe. Na etsy.com możemy obejrzeć przykładowe elementy, które potem mogą być dla nas i dla dzieci inspiracją przy tworzeniu swoich ulubionych filcowych obiadów. Na filcowym talerzu mogą znaleźć się ziemniaki, szparagi z płatkami masła, arbuz, kotlet schabowy a na deser czekoladowa babeczka. Przedstawione propozycje oferowane są w płóciennej torbie, można w niej przechowywać zabawki oraz prać.

zabawki, pokój dziecka, zrób to sam

Fot. etsy.com

Lunch

Podobnie jak w przypadku zestawów obiadowych, w ten sam sposób mogą powstać filcowe drugie śniadanie i kolacja. Filcowe kanapki, surowa marchewka, czekoladowa babeczka oraz kubek mleka to przykładowy zestaw. Mogą pojawić się też jajka, banan i sok pomarańczowy w kubeczku. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej. Radość dzieci gwarantowana.

 

zabawki, pokój dziecka, zrób to samFot. etsy.com

Jedzenie z ogniska

Kolejna pomysł na ręcznie wykonane zabawki. Tym razem wychodzimy w plener i rozpalamy ognisko. W zestawie drewno, kamienie otaczające palenisko, płomienie oraz patyczki, na których można upiec pianki cukrowe. Dzieci to lubią.

 

zabawki, pokój dziecka, zrób to samFot. etsy.com

Zestaw warzyw, ryba i owoce

Nawyki zdrowego odżywiania i dbałości o sylwetkę można wpajać dzieciom już od najmłodszych lat. Wiadomo, czym skorupka za młodu nasiąknie?Tym razem trzy zestawy ? owoce, warzywa i ryba kupimy w IKEA (seria DUKTIG).

 

zabawki, pokój dziecka, zrób to samFot. IKEA

Frytki z keczupem

Bardzo interesujące i inspirujące wzory "jadalnych" zabawek do samodzielnego wykonania znajdziemy na stronie All Things Original. Paluszki rybne z frytkami, zielony groszek i porcja keczupu a na deser lody albo truskawki z bitą śmietaną. Wszystkie oczywiście ręcznie wykonane.

 

zabawki, pokój dziecka, zrób to samFot. allthingsoriginal.com

 

Fot. allthingsoriginal.com

Warzywniak

Na straganie w dzień targowy takie toczą się rozmowy! W ten sposób na stronie galerii projektantów Pakamera prezentuje swoją twórczość Pan Pepe. Filcowe warzywa (12 sztuk) i filcowy kram to coś, co sprawi, że nasze dziecko polubi zakupy zdrowych produktów i do tego nabędzie umiejętności społeczne, odgrywając rolę sprzedawcy albo kupującego.

 

zabawki, pokój dziecka, zrób to sam

 

Fot. pakamera.pl

Owoce do krojenia

Zabawkowe jedzenie może być wykonane nie tylko z miękkich tkanin. Jeśli będzie wykonane z drewna a jego poszczególne części połączone rzepem to dobra zabawa w kucharza murowana. Dziecko bawiąc się, w bezpieczny sposób nabędzie umiejętność krojenia. Zestaw to cztery drewniane składniki potrawy: pomidor, cytryna, pomarańcza i gruszka, drewniany nóż i deska do krojenia. Wszystko zapakowane w drewnianą skrzynkę. Producent: Djeco.

 

Zapewniając dzieciom w trakcie zabawy odpowiednią scenerię i rekwizyty dajemy im możliwość odgrywania ról, uczenia się współpracy w grupie, rozwijania twórczego myślenia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA