Wieszaki na ubrania

Wieszak niby zwykła rzecz. Najczęściej jest wykonany z drewna, metalu bądź tworzyw sztucznych. Przedmiot, który ma za zadanie przechować w odpowiednim stanie nasze ubranie. Przyjrzyjmy się jak na ten zwykły przedmiot patrzą projektanci. Przedstawiamy galerię niecodziennych wieszaków.

Świat zwierząt na wieszakach

Chcesz zobaczyć jak pies, kot albo lis będą wyglądać w twojej koronkowej sukience albo w koszuli w kratę? Spróbuj powiesić swoje ubrania na takim właśnie wieszaku a zobaczysz, że zyskają nową osobowość. Te pomysłowe wieszaki, wykonano z tektury i kosztują 12 dolarów. Do kupienia w sklepie internetowym Urban Outfitters. Uśmiech po otwarciu szafy gwarantowany.

 

Świat zwierząt na wieszakach na ubraniaFot. urbanoutfitters.com

Wieszak dla pływaka

Wieszak dla pływaka, skoczka albo dla piłkarza. Wieszaki ze sportowym motywem przewodnim można znaleźć na stronie projektantów z Tajwanu -Yeduo. Ich produkty są nie tylko pomysłowe, ale też bardzo praktyczne. Na przykład dzięki ramionom wyglądającym jak morska fala odzież tak łatwo się nie zsunie z wieszaka.

 

Wieszaki na ubrania z motywem sportowymFot. yeduo.com

Wieszak T-square

Ten wieszak to raczej gadżet dla podróżników. Można go złożyć i w razie potrzeby rozłożyć by powiesić ubrania. W zależności od potrzeb możemy go rozkładać w różnych konfiguracjach. Zaprojektowany przez Jennifer Rabatel.

 

Wieszak dla podróżnikaFot. jennifer-rabatel.com

Wieszak dla podróżnikaFot. jennifer-rabatel.com

Wieszak Miszmasz

Ten multiwieszak został zaprojektowany i wykonany przez polskich twórców z Decolicious. Wykonany z wysokogatunkowej stali daje niezliczone możliwości ustawienia, powieszenia na ścianie oraz wieszania ubrań. Rozmiar w mm: 554 x 391. Możliwe jest też wykonanie takiego wieszaka w każdym innym rozmiarze.

 

Wieszak MiszmaszFot. decolicious.pl

Samolot w szafie

Wieszak w kształcie samolotu jest dziełem projektanta z Indii Chetana Soraba. Ten wieszak jest nie tylko praktyczny, mogą bowiem na nim zupełnie niezależnie wisieć spodnie, koszula i krawat. Może również stać się elementem zabaw najmłodszych zafascynowanych podniebną flotą.

 

Wieszak w kształcie samolotu Fot. epicenterdesign.blogspot.com

Samolot na ścianie

W tym przypadku inspiracją również były samoloty (wieszaki mają kształt legendarnego C-47), jednak projektant zdecydował się na zamontowanie całej floty na ścianie. W ten sposób powstał bardzo efektowny wieszak ścienny z możliwością zdejmowania poszczególnych jego elementów. Wieszaki wykonano z aluminium. Projekt Kolja Clemens. Produkt nazwano Tempelhof na cześć słynnego berlińskiego lotniska.

 

Samolot na ścianie Fot. mom.eu

Ptasie wieszaki

Papużki "siedzące" na szczycie wieszaka to wesoła alternatywa. Zaprojektowane przez japońskiego projektanta Shunsuke Umiyama. Inny ptasi wieszak zaprojektowała Ingibjorg Hanna Bjarnadottir z Islandii. Został wykonany ze sklejki i pomalowany na czarno lub biało. Jego wygląd tylko prowokuje by nie chować go do szafy. Idealny na Halloween.

 

Ptasie wieszaki Ingibjorg Hanna Bjarnadottir fot. ihanna.net

Wieszak lampa

Dwa w jednym - lampa i wieszak. Wyjątkowy, zabawny i funkcjonalny. Codziennie możemy mieć w swoim domu inną lampę, wystarczy zmienić koszulę. Projekt: Hector Serrano dla marki Droog.

 

Wieszak lampaFot. droog.com

Jak przechowywać?

Potrzeba przechowywania ogromnych ilości nieużywanych wieszaków stała inspiracją dla Joeya Zeledona z Kostaryki. Jego krzesło Coat Check Chair jest na razie koncepcją produktu. Pomysł polega na umieszczeniu wieszaków na stalowej ramie krzesła. Elastyczne wieszaki powodują, ze krzesło jest wygodne, a kiedy są potrzebne łatwo je zdjąć i wykorzystać do powieszenia ubrania. Do zastosowania w galeriach, hotelach i wielu innych miejscach publicznych.

 

Coat Check Chair Fot. coroflot.com

Więcej o: