Inspirowane chmurką

Gadżety, detale, dodatki do wnętrz zainspirowane zwykłym obłokiem. Zobacz galerię ciekawych, inspirujących i szalonych pomysłów.

Neonowa chmura

Na niecodzienny sposób oświetlenia tej łazienki wpadli projektanci z Ghislaine Viñas Interior Design. Łazienka z neonową chmurką znajduje się w zaprojektowanym przez nich mieszkaniu w Nowym Jorku. Projekt wnętrz tego mieszkania zdobył w 2010 roku nagrodę Interior Design Magazine dla najlepiej zaprojektowanych wnętrz miejskich rezydencji.

 

Łazienka, proj. Ghislaine Vinas InteriorGhislaine Vinas Interior

Spodki w kształcie chmurki

Te niewielkie talerzyki wykonano ręcznie ze szkliwionej kamionki. Przydatne w każdym pomieszczeniu domu, w salonie można na nie odkładać drobiazgi a w kuchni odłożyć torebkę po zaparzeniu herbaty czy odłożyć łyżkę w trakcie gotowania posiłku. Oferowane są w kilku rozmiarach.

 

Spodki ze szkliwionej kamionkiFot. etsy.com

Naklejki na ścianę

Naklejki ścienne to szybki sposób na zmianę aranżacji pomieszczenia. Naklejkę z motywem chmury znaleźć można w internetowym sklepie Ferm Living (kosztuje około 45 dolarów). Do dekoracji ściany można też wykorzystać szablon malarski, który daje nieograniczone możliwości. Możemy wzór powielać w wielu miejscach albo namalować go w odbiciu lustrzanym (cena ok. 42 zł).

 

Szablon malarski

Fot. twojewnetrze.com.pl

Tapeta

Tapeta w pokoju dziecka ma z pewnością praktyczne zastosowanie. Jednak odpowiednio dobrana może cieszyć oczy nie tylko małego mieszkańca. Tapeta z wzorem w obłoczki na niebieskim tle idealnie wkomponuje się w aranżację pokoju dziecięcego. To projekt Allison Krongard. Wśród jej tapet znajdziemy również motyw chmurki i tęczy.

 

Tapeta do pokoju dziecięcego, proj.  Allison Krongard. Allison Krongard

Chmurzaste poduszki

Poduszki w kształcie chmur spodobają się z pewnością najmłodszym domownikom. Można je kupić albo wykonać samodzielnie. Znajdą swoje miejsce na kanapie, parapecie okna, mogą być miłą przytulanką albo zawisnąć nad łóżeczkiem.

 

Poduszki w kształcie chmuryFot. bearfruitstudios.com

Wieszak na klucze

Ten zabawny wieszak jest wykonany z plastiku a w jego wnętrzu ukryto trzy magnesy. Dzięki temu bardzo łatwo "odwiesić" klucze na wieszak. W zestawie z wieszakiem znajdziemy komplet śrub i kołków do zamontowania na ścianie. Cena około 20 funtów, do kupienia w sklepie internetowym Duncan Shotton Design Studio.

 

Wieszak na kluczeFot. dshott.co.uk

Z małej chmury duży deszcz?

Wydawałoby się, że w kwestii odwadniania dachu nic się już nie wymyśli. Projektanci z Art. Lebedev Studio znowu nas zaskoczyli. Tym razem konceptem rury spustowej o zakończeniu w kształcie chmury.

Krzesło chmura

Mebel jest tak zaprojektowany, że można swobodnie zamieniać położenie siedziska fotela by stało się jego oparciem. Wymiary: wys.74 cm, gł. 57 cm, dł. 100 cm. Cena około 950 dolarów. I już możesz bujać w obłokach.

 

Fotel CloudFot. designhousestockholm.com

Półki na książki

Moduły o kształcie chmurek, które można ze sobą zestawiać w różnych konfiguracjach to projekt duetu Ronan i Erwan Bouroullec dla marki Cappellini. Inny przykład półki to Cirrus marki Ibride - konstrukcja wodoodporna, jak przystało na tematykę deszczową.

 

05_novita'_1Fot. cappellini.it

 

Kształt chmury wydaje się być wdzięcznym tematem dla projektantów. Sami przecież też lubimy od czasu do czasu pobujać w obłokach. Obok poduszek czy dekoracji ścian z motywem chmury znajdziemy też dom, sofę, stół oraz lampy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.