DIY - proste pomysły do pokoju dziecka

Wielu rodziców lubi zmieniać wystrój pokojów dziecięcych, dostosowując go do etapu rozwoju, nowych zainteresowań i potrzeb dziecka. Samym dzieciom, zwłaszcza tym starszym, często nudzą się ich pokoje. Zanim kupimy kolejną nową rzecz, warto się zastanowić czy nie lepszym pomysłem będzie samodzielne (lub wspólne z dzieckiem) wykonanie nowej półeczki, haczyka, ładnej dekoracji czy innej, drobnej rzeczy, która  odmieni pokój i nada mu wyjątkowy klimat. Zwłaszcza, że te przedmioty wcale nie są trudne do wykonania.

Kolorowe gałki

Oto kilka propozycji z polskich domów na łatwe zmiany w duchu DIY.

Pierwszy pomysł pochodzi od blogerki Miss Milupki. Smutna czarna komoda może nabrać życia dzięki kolorowym gałkom. Możemy je pomalować wspólnie z dziećmi i przykręcić do szuflad, także tych przy biurku, lub do szafy z ubraniami. Ten prosty zabieg szybko odmienia wnętrze, wprowadzając do niego energię i radość, tak bardzo potrzebne jesienią.

 

Komoda - kolorowe gałki - DIY http://missmilupka.wordpress.com

Komoda - kolorowe gałki - DIYhttp://missmilupka.wordpress.com

Huśtawka

Kiedy dzieci tęsknią za placem zabaw i trzepakiem, warto zastanowić się nad zrobieniem domowej huśtawki. Wystarczy kawałek deski, niektórzy też wykorzystują starą deskorolkę (!), mocny sznur i dwa haki. Taka prosta konstrukcja da nie tylko masę radości i okazji do wygibasów, ale będzie także piękną dekoracją. Autorką projektu jest pomysłowa mama Maja z Mimi Photography.

Huśtawka - DIYfot. http://blog.mimiphotography.pl/

Mobil

Mobil to wspaniała dekoracja nie tylko do pokoju maluszka. Choć na pewno się z niego bardzo ucieszy, jeżeli sufit nad łóżeczkiem lub przewijakiem nagle się tak pięknie ożywi. Konstruowanie mobilu to wspaniałe zajęcie na długie jesienne wieczory. Pompony, origami, stare koraliki.

Tak naprawdę możemy wykorzystać wszystko, co da się nawlec lub zaczepić. Podwieszamy na suficie i gotowe! Do zawieszenia możemy także wykorzystać gałąź znalezioną w czasie jesiennego spaceru. Piękna dekoracja, która będzie cieszyć i nas, i dzieci przez długi czas. Ten mobil przygotowała Agnieszka, twórczyni marki Mukaki.

Półki ze skrzynek na owoce.

Aby przełamać delikatny styl dziecięcych sypialni, proponujemy jeszcze jeden ciekawy projekt. Półeczki na książki i zabawki zrobione ze skrzynek na warzywa lub owoce dają interesujący trochę chropowaty efekt, zwłaszcza, jeśli zostawimy je w stanie surowym. Pomalowane w pastele lub wyraziste barwy podkreślą styl pokoju, lub wejdą z nim w kontrast. Skrzynki dobrze wyglądają zawieszone jedna pod drugą, ale świetnie sprawdzą się także w pojedynkę lub po prostu postawione na podłodze.Dzieci z przyjemnością będą w nich trzymać zabawki lub książki. Do takiej skrzynki możemy przymocować kolorowe kółka i pojemnik na zabawki może stać się... jeździkiem. To zdjęcie z pokoju J.J. Półki skonstruowała jego mama Agata. 
Prostych pomysłów jest wiele! Kolorowe papierowe girlandy, papierowe pompony, przestrzenne obrazki na ścianie, własnoręcznie wycięte naklejki. To wszystko jest w zasięgu naszych dłoni. A frajda jest niesamowita i podziw w oczach dziecka - bezcenny!

autor: ladnebebe.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.