Jak mieszkają fani Lego, Barbie i Simpsonów?

Klocki Lego, lalki Barbie czy Hello Kitty zna chyba każdy. Znalazły swoje miejsce także we wnętrzach. Zobaczcie jak inspirują projektantów!

LEGO - klocki, które nigdy nie się nie znudzą

Na ciekawy pomysł wpadli projektanci z paryskiej pracowni Munchausen. Simon Pillard i Philippe Rosetti obłożyli prostą, kuchenną wyspę z IKEA ponad dwudziestoma tysiącami kolorowych klocków.

Simon Pillard, Philippe Rosetti, kuchnia Lego, LEGOmat. prasowe

Dobrali do niej plastikowe meble, których elementy także uzupełniono kultowymi klockami. Projektanci umieścili w kuchni drobiazgi - pojemniki, kubki i solniczki, wyglądające jak z zestawu LEGO.

Simon Pillard i Philippe Rosetti, LEGO, kuchnia LEGOmat. prasowe

Na kuchni się jednak nie skończyło. W salonie, na szafce stanęła oryginalna rzeźba. Oczywiście, jest to ludzik LEGO.

Simpsonowie - typowa, amerykańska rodzina

The Simpsons (pol. Simsonowie) to amerykański, animowany serial komediowy dla dorosłych, który w satyryczny sposób pokazuje amerykański styl życia. W latach 90. koncerny Fox i Pepsi ogłosiły konkurs, w którym główną nagrodą był... dom Simpsonów w stanie Nevada.

The Simpsons, Simpsonowie, Dom Simpsonówsimpsoncrazy.com

Stworzenie domu wymagało od projektantów dokładnego obejrzenia ponad 100 odcinków serialu. Odtworzono dokładnie wszystkie detale: meble, kuchenne naczynia i obrazki.

Dom Simpsonów, The Simpsons, Simpsonowiesimpsoncrazy.com

Gotowy dom stanął w Henderson w 1997 roku. Miał powierzchnię 200 m2, cztery sypialnie i garaż. Zwycięzca konkursu, emerytowany pracownik fabryki z Kentucky zamiast domu, wolał przewidzianą w regulaminie alternatywę - 75 tys. dolarów. Dom sprzedano, a nowy właściciel zupełnie zmienił jego wygląd. Dziś jest domem, jakich w okolicy tysiące.

Barbie - lalka marzenie

"Wymarzony dom Barbie" w Malibu został zaprojektowany przez Jonathana Adlera z okazji pięćdziesiątych urodzin najbardziej znanej lalki na świecie. Firma Mattel postanowiła urzeczywistnić zabawkowy domek, spełniając tym samym marzenie tysięcy dziewczynek.

Barbie Malibu Dream House, Adler, Barbie, domek Barbiejonathanadler.com

W domu można znaleźć wiele interesujących przedmiotów. Na uwagę zasługuje zwłaszcza portret Barbie namalowany przez Andy'ego Warhola i żyrandole stworzone z... włosów kultowej lalki.

Barbie Malibu Dream House, domek Barbie, Barbie, lalka Barbiejonathanadler.com

Wszędzie można znaleźć wizerunki lalki. Zdobią dywany i obicia mebli. Dom utrzymany jest w cukierkowej stylistyce. Dominuje błękit, biel i oczywiście, nieodłączny róż.

Flinstonowie - yaba daba doo!

Perypetie rodziny Flinstonów znane są niemal każdemu. Jednak nie wszyscy wiedzą, że w Malibu w Kalifornii istnieje dom inspirowany serialem o uroczych jaskiniowcach. Jego właścicielem jest legendarny, amerykański prezenter Dick Clark. W kwietniu  oryginalną posiadłość wystawiono na sprzedaż za 3,5 mln. dolarów.

Flinstonowie, The Flinstones, dom Flinstonównthralld.com

Położony blisko plaży dom zbudowano w całości z kamienia. Chociaż wygląda imponująco, wewnątrz znajdują się wyłącznie salon, kuchnia, pokój dzienny, dwie sypialnie oraz dwie łazienki.

Flinstonowie, The Flinstones, dom Flinstonównthralld.com

Prawdziwą perełką jest widok z okien, którego z pewnością pozazdrościliby Fred z Wilmą. Z okien domu widać Ocean Spokojny, góry Boney Peak, Wyspy Normandzkie, dolinę Serrano i rozświetlone Los Angeles.

Hello Kitty - kotka z kokardką

Niedawno w Dubaju powstało pierwsze na świecie Hello Kitty Beauty Spa - salon piękności oddający hołd uwielbianej przez miliony kotce. Twórcą wystroju jest  Miyuki Okamura, jeden z najpopularniejszych japońskich projektantów. Okamura zaprojektował wszystko z największą precyzją.

Hello Kitty Beauty SPA, Hello Kittyhellokittybeautyspa.com

Jaki kolor dominuje we wnętrzu? Oczywiście słodki róż. Pełno tu też kokardek i falbanek. Kolorystyka i kształty idealnie oddają stylistykę Hello Kitty.

Hello Kitty Beauty SPA, hello Kittyhellokittybeautyspa.com

W spa można zadbać o twarz i włosy, zrobić manicure i pedicure. Co ciekawe, to nie małe dziewczynki są najczęstszymi klientkami salonu. Kotkę z kokardką uwielbiają kobiety w każdym wieku!

Więcej o:
Copyright © Agora SA