Podłogowy zawrót głowy

Czyli kolorowe, betonowe kafle z Budapesztu.

O firmie Ivanka

IVANKA Studio to firma założona przez Katalinę i Andrasa Ivanka w 2003 roku w Budapeszcie. Głównym materiałem wykorzystywanym w firmie jest beton.

Ze względu na uniwersalność stosowania i innowacyjność jeden z flagowych produktów firmy kafle FLASTER otrzymały nagrodę roku 2010 w kategorii Podłogi w konkursie Elle Decoration International Design Awards.

 

Płytki FlasterFot. www.ivanka.hu

 

Tym, co wyróżnia produkt węgierskiego producenta jest kolor. Można wybierać pomiędzy płytkami w kolorze czarnym, szarym, brązowym, piaskowym, niebieskim, różowym, czerwonym czy zielonym. Możliwe jest też przygotowanie wybranego odcienia płytek na indywidualne zamówienie.

 

Plytki FlasterFot. www.ivanka.hu

Kolorowa podłoga w barze w Stratford

W The Cow w londyńskim Stratford obok Parku Olimpijskiego znajduje się pub The Cow, jeden z sieci pubów Geronimo Inns. Specjalnością lokalu są steki wołowe, dobre wino i piwo.

 

Płytki betonowe IVANKA w barze The Cowfot. ivanka.hu

 

W aranżacji wnętrz wykorzystano płytki marki Ivanka. W tym typowym brytyjskim pubie FLASFER stały się ozdobą podłogi wokół baru, nadając wnętrzu interesujący klimat.

 

Płytki betonowe IVANKA w barze The Cowfot. ivanka.hu

Loft z widokiem na Dunaj

W tych wnętrzach połączono odważne i nowoczesne rozwiązania architektoniczne ze starymi, oryginalnymi elementami starego budynku.

 

Płytki betonowe IVANKA w lofciefot. ivanka.hu

 

Całość uzupełnia podłoga z płytek z kolekcji FLASTER marki Ivanka. Zdjęcia pochodzą z loftu, który urządzono w starym poprzemysłowym budynku z 1914 roku w Budapeszcie.

 

Płytki betonowe IVANKA w lofciefot. ivanka.hu

Płytki marki Ivanka w Londynie

Płytki FLASTER zostały zastosowane w jednym z londyńskich domów towarowych Liberty. Kolorowe płytki o pięknych kolorach i wyszukanych motywach zostały tutaj połączone z drewnianym parkietem.

Na stronie producenta dostępna jest funkcja kompozytora, dzięki której na monitorze komputera możemy zaplanować kolorystyczny układ płytek w naszym domu.

 

Płytki FlasterFot. www.ivanka.hu