Haft krzyżykowy we wnętrzach

Haft krzyżykowy przeżywa swój wielki come back

Wspólne dzieło

Haft krzyżykowy w wielkim rozmiarze znalazł się w portfolio Oloop Design ze Słowenii. Oloop to grupa projektowo-badawcza, która stara się pokazać i rozbudzić w ludziach świadomość znaczenia pracy twórczej w różnych przedsięwzięciach artystycznych, społecznych i edukacyjnych.

 

Dekoracja ściennaFot. oloopdesign.com

Dywany, pufy i poduszki

Firma Gan Rugs, słynąca z dywanów o splocie swetra, w 2012 roku przedstawiła nowy produkt. Kolekcja Canevas to dywany, pufy i poduszki zaprojektowane przez Charlotte Lancelot. Cechą charakterystyczną kolekcji jest haft krzyżykowy.

kolekcja CanevasFot. gan-rugs.com

Haft na drewnie

Taca na chleb oraz stolik dekorowany haftem krzyżykowym to projekty Reddish Studio. Reddish Studio to pracownia z Izreala, założona w 2002 roku przez Naamę Steinbock i Idana Friedmana.

 

x-bread marki Reddish Studiofot. reddishstudio.com

Krzesło z plecionki

Stare, wyplatane krzesło również może stać się dla nas inspiracją do zastosowania dekoracyjnego haftu krzyżykowego. Jeśli dysponujemy kilkoma takimi krzesłami, mogą na nich zostać wyszyte imiona domowników albo wzory, z którymi się identyfikują. Wiadomo będzie wtedy, kto zajmuje jakie miejsce przy stole. Pomysłów może być wiele.

 

Krzesło wyszywane krzżykowofot. mypoppet.blogspot.com.eu

Nie tylko do siedzenia

Dla miłośników DIY i samodzielnego wykonywania ozdób interesującym może wydać się pomysł na dekorację prostego stołka. Potrzebna będzie baza, czyli prosty stołek ze sklejki (może to być Frosta z IKEA), następnie należy wywiercić niewielkie otworki według swojego własnego projektu i przewlec przez nie kolorową włóczkę. Może to być na przykład róża. Dodatkowo siedzisko możemy pomalować na dowolny kolor. Tak udekorowany stołek może pełnić rolę niewielkiego stolika kawowego. Idealne do niewielkich mieszkań.

 

Stołek FrostaFot. IKEA

Wycieraczka

Innym pomysłem dla miłośników samodzielnie wykonanych ozdób jest wycieraczka ozdobiona haftem krzyżykowym. Potrzebna będzie zwykła, tekstylna wycieraczka (np. wycieraczka BORRIS z IKEA za 1,5 pln), na której wyhaftujemy dowolny wzór.

 

Haftowana wycieraczkafot. www.crochet-world.com

Haftowany dywan

Wspomniana wcześniej projektantka, Charlotte Lancelot, stworzyła w 2006 roku autorski projekt dywanu z filcu z haftem krzyżykowym (Embroidery Rug). Dywany oferowane są w dwóch rozmiarach, z białym bądź kolorowym haftem.

 

Dywan z motywemFot. charlottelancelot.com

Haft krzyżykowy na ulicy

Haft krzyżykowy w dużym rozmiarze może być dekoracją nie tylko wnętrz naszych mieszkań. Interesująco mogą wyglądać w ten sposób wykonane dekoracje w kategorii street art.

Haft krzyżykowy  - street artwww.yarn-zombie.com

street art - haft krzyżykowycreative.arte.tv

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.