Namioty nie całkiem serio

Już wkrótce zacznie się czas letnich festiwali i wycieczek w nieznane. Z myślą o tych, którzy uwielbiają noclegi na łonie natury, znaleźliśmy kilka ciekawych namiotów. Nie wszystkie są praktyczne, ale na pewno zasługują na uwagę!

Kokon

Cocoon Tree to połączenie nowoczesnego domku na drzewie i klasycznego namiotu. Z daleka wygląda jak ptasie gniazdo lub wielki, biały kokon. Wykonano go z aluminiowych żeber, układających się w kształt kuli, do których przytwierdzono 12 haków. Dzięki nim można przywiązać Cocoon Tree do pobliskich drzew.

W środku znajduje się okrągłe łóżko, o średnicy 2,4 m. Całość waży ok. 60 kg, więc z pewnością nie nadaje się do noszenia w plecaku. Ceny najprostszych namiotów-kokonów zaczynają się od 8 tysięcy dolarów.

Cocoon Tree, namiot, domek na drzewiefot. cocoontree.com

Festiwalowy hit

Kto powiedział, że namioty muszą być nudne? Te od Field Candy są kolorowe, oryginalne i z pewnością przykują uwagę każdego. Firma ma swojej ofercie mnóstwo nieziemskich wzorów. Nas zachwycił namiot przypominający arbuza oraz otwartą książkę. Wszystkie namioty produkowane są w krótkich seriach.

Szyte są ze stu procentowego poliestru,wzmocnionego pokryciem teflonowym. Wewnątrz mają bawełnianą powłokę. Za większość namiotów trzeba zapłacić 495 dolarów.

Field Candy, namiotfot. fieldcandy.com

Wiszący namiot

Jeśli boisz się, że podczas biwaku twój namiot zostanie zaatakowany przez dzikie bestie, ten namiot jest stworzony właśnie dla ciebie. Tentstile to połączenie hamaka z kilkuosobowym namiotem. Można go przyczepić do drzew lub też zawiesić na specjalnej konstrukcji mocowanej na ziemi. Firma ma w swojej ofercie trzy typy namiotów: dla 2, 3-4 i 5-8 osób. Tentstile waży od 5 do 8 kilogramów. Trzeba za niego zapłacić ok. 1000 euro.

Tenstile, wiszący namiotfot. tentistile.com

Auto dzieci kwiatów

Symbolem czasów dzieci-kwiatów jest bez wątpienia Volkswagen Camper Van z 1965 roku. Namiot, przypominający kultowe auto to propozycja dla miłośników stylu hippie. Ma identyczne wymiary jak samochód - jest długi na 4 metry i wysoki na 187 cm.  Spokojnie zmieszczą się w nim 4 osoby. Namiot dostępny jest w 3 kolorach: niebieskim, czerwonym i turkusowym. Kosztuje ok. 300 funtów.

volkswagen namiot, namiotfot. bluetiful.be

Dwa w jednym

Przedstawione tu przedmioty są zdecydowanie namiotami z "przymrużeniem oka". Po co upychać namiot do plecaka, skoro można go po prostu założyć na siebie? Żółte poncho zmieniające się w namiot, to żart japońskich projektantów.

Druga propozycja to również dwa, a nawet trzy w jednym.  JakPak to jednocześnie kurtka, śpiwór i namiot. Można go kupić za 145 funtów.

JakPak, namiot i śpiwórfot. firebox.com

Więcej o: