Najbardziej pomysłowe opakowania [ZDJĘCIA]

Idziesz jak co dzień na zakupy. Ile produktów mijasz każdego dnia, po jakie sięgniesz i wreszcie, które kupisz? Opakowanie wysyła do nas wyraźny sygnał o wizerunku danego produktu i jego pozycji na rynku. Przedstawiamy Wam zatem te opakowania, które zdają się być najbardziej dostosowane do dzisiejszych trendów.

Uśmiechnij się

Żartujmy, śmiejmy się i nie bierzmy życia tak poważnie! Kupując zabawnie "ubrane" produkty wpływamy na swój dobry nastrój. "Twarzowe" opakowania włóczek Rellana Hair® zaprojektowane zostały przez agencję  Ogilvy & Mather  z Frankfurtu. Jak mówią reprezentanci agencji jest to przykład wysoko opłacalnej promocji z niską inwestycją w spektakularne opakowanie. Który z fanów robienia na drutach przejdzie obojętnie obok takiej włóczki?

Pędzle do golenia znowu są bardzo modne. Dobrze opakowany produkt na pewno zostanie zauważony w drogerii lub supermarkecie. Pędzle "Brushman" zaprojektował Khudayar Aghayarov z Azerbejdżanu.

pomysłowe opakowaniafot. thedieline.com

Humorystyczny kartonik przeznaczony jest na dwa pędzle malarskie. Zaprojektował je student Simon Laliberté z Uniwersytetu Quebec w Montrealu. To zapewne najciekawsze opakowanie pędzli jakie widziałam. Szkoda, że jest to tylko studencki projekt.

pomysłowe opakowania, pomysłowe opakowaniefot. behance.net

Kartony inaczej

Przerwa kawowa w pracy? Czas na plotki!  Ciastka Ble Ble mówią dużo i słodko. Twórcami opakowań są studenci z moskiewskiej szkoły projektowania: Adeliya Koldarova, Oksana Paley, Daria Sapozhnikov i Zaira Panaeva.

pomysłowe opakowania, pomysłowe opakowaniefot. hattomonkey.ru

Mleko w kartonie wcale nie musi być nudne. Udowadniają to rosyjscy projektanci z Hattomonkey Studio.

Pokaż kotku co masz w środku

Czasów "kupowania kota w worku" już nie ma. Chcemy wiedzieć, co jest w środku, za co płacimy, jak wygląda konsystencja produktu. Przezroczystość opakowania i dosłowny wgląd w produkt daje nam pewność o słuszności wyboru. Transparentność - lubimy! Sieć sklepów Migros zaoferowała swoim klientom właśnie takie opakowania z wołowiną. Jakie to proste!

pomysłowe opakowanie, pomysłowe opakowaniafot. lewismoberly.com

Transparentne i proste opakowanie świeżych ziół Waitrose zostało uhonorowane złotą nagrodą Pentaward. Woreczki zaprojektował zespół z agencji Lewis Moberly dla marki Waitrose.

pomysłowe opakowania, pomysłowe opakowaniefot. mousegraphics.gr

Niby nic a jednak chciałoby się kupić. Ciekawa forma tacki na rybę jest projektem greckiego studia Mousgraphics.

Ultra owocowość

Owoce w szkle, na papierze, w plastiku - maksymalnie kolorowo, maksymalnie owocowo. Organiczne konfitury Organic Earth aż krzyczą "Zjedz mnie" . Maxi owocowość zamknięta w słoiku to pomysł Diany Graham.

Pomysłowe opakowanie, opakowania pomysłowefot. behance.net

Quick Fruit to mała porcja owoców w galaretce. Te apetyczne opakowania wymyślił Marcel Buerkle z Johannesburga.

pomysłowe opakowanie, pomysłowe opakowaniafot. hirokosanders.com

Ilustrator Hikoro Anders stworzył grafikę do pudełek popularnych chusteczek higienicznych Kleenex. Kartoniki wyglądają zupełnie jak kawałki letnich owoców.

Eko wszystko

To fajny przykład jak upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Ekologiczne, kartonowe opakowanie na T-shirt jest jednocześnie wieszakiem. Na ten ciekawy pomysł wpadł Brytyjczyk Steve Haslip.

Pomysłowe opakowanie, opakowania pomysłowefot. thedieline.com

Pomysłowe opakowanie do przenoszenia ciastek to pomysł agencji Saturday Mfg. Nieważne czy kupione w cukierni czy upieczone własnoręcznie  -  na spotkanie przetransportujesz je w oryginalnym, utrzymującym temperaturę kartonie w kształcie kuchenki.

pomysłowe opakowanie, oryginalne opakowaniafot. thedieline.com

Więcej o: