Bar w nietypowym miejscu

Nie tylko ważne jest co jesz, ważne gdzie to robisz. Przedstawiamy galerię barów i restauracji w niecodziennej scenerii.

W kościele

Restauracje urządzone w kościołach mają coraz więcej wiernych klientów. Jednymi z najpopularniejszych lokali są  White Rabbit w Singapurze i Grace w Portland. White Rabbit mieści się w opuszczonej kaplicy na Harding Road. Projektanci starali się w jak największym stopniu zachować istniejące elementy budynku, co niewątpliwie im się udało. Klienci mogą korzystać z usług baru i restauracji. Restauracja Grace natomiast znajduje się w zabytkowym obiekcie sakralnym z 1856 roku, który jest dzisiaj jednym z niewielu zachowanych w Portland. Większość z budynków z tego okresu została zniszczona.

miejsca, wnętrza, restauracje, lifestyle, dziwne miejscaFot. restaurantgrace.com

Na wulkanie

Wyspy Kanaryjskie słyną z przepięknych widoków górskich pochodzenia wulkanicznego. Na jednej z wysp archipelagu - Lanzarote, możemy odwiedzić Park Narodowy Timanfaya z restauracją El Diablo zaprojektowaną przez Cesara Manrique, hiszpańskiego architekta, rzeźbiarza i ekologa. Projektant słynął z bardzo abstrakcyjnych prac, które powstawały pod wyraźnym wpływem Picassa i Matisse'a. Dzisiaj w El Diablo można zjeść posiłek przyrządzony na ruszcie ogrzewanym żarem z czynnego wulkanu.

miejsca, wnętrza, restauracje, lifestyle, dziwne miejscaFot. conmuchagula.com

W szklarni

Wśród wielu nietypowych miejsc, w jakich zlokalizowane są bary i restauracje znajdziemy De Kas w Amsterdamie. Ta restauracja mieści się w starej szklarni i oferuje tradycyjną holenderską kuchnię. Pomysł na restaurację w takim miejscu zrodził się w 2001 roku, kiedy jeden z jej twórców zobaczył w samym centrum Amsterdamu nieużywaną szklarnię. Postanowił wykorzystać jej potencjał, oferując potrawy sporządzone z ekologicznych składników wyhodowanych w ogródku nieopodal szklarni.

miejsca, wnętrza, restauracje, lifestyle, dziwne miejscaFot. restaurantdekas.nl

Posiłek w powietrzu

I nie ma tutaj mowy o spożywaniu posiłków w samolocie. Dinner in the sky to restauracja, która może funkcjonować w każdym zakątku świata. Jej klienci są obsługiwani przy stole zawieszonym na wysokości 50 m nad ziemią przez zespół przeszkolonych kucharzy i kelnerów.

miejsca, wnętrza, restauracje, lifestyle, dziwne miejscaFot. dinnerinthesky.com

Stara poczta na Manhattanie

Manhattan Beach Post Office jako urząd pocztowy działał w latach 1950-1970 ubiegłego stulecia. Niedawno ta lokalizacja stała się bardzo atrakcyjna i od jakiegoś czasu w tym miejscu znajduje się Post Restaurant MB. Wnętrza zostały zaprojektowane przez pracownię SJ Jones Architects. W trakcie prac odsłonięto elementy konstrukcyjne budynku i stare betonowe podłogi, renowacji natomiast poddano elementy drewniane. Swoje miejsce znalazły tutaj stare elementy wyposażenia poczty, nadając restauracji oryginalny wygląd z nutą nostalgii.

miejsca, wnętrza, restauracje, lifestyle, dziwne miejscaFot. eatmbpost.com

W starej, męskiej toalecie

W niecodziennej scenerii starej, publicznej męskiej toalety powstała kawiarnia Attendant. Zachowano oryginalne, porcelanowe pisuary, wiktoriańskie płytki podłogowe oraz ścianki działowe. Miejsce jest bardzo oryginalne i wiekowe. Toalety zostały wybudowane w 1890 roku i zamknięte w latach 60-tych. Przez prawie 50 lat nic się w nich nie działo, stały i niszczały. Wreszcie znaleźli się inwestorzy, którzy postanowili zaryzykować i stworzyć tak niecodzienne miejsce.

miejsca, wnętrza, restauracje, lifestyle, dziwne miejscaFot.the-attendant.com

Więcej o: