Najdziwniejsze hotele świata

W ziemiance lub starym więzieniu,  w igloo lub z żyrafą za oknem. Przedstawiamy nietypowe miejsca noclegowe.

Leśny hostel - Szwecja

Kolarbyn to chyba najbardziej prymitywne schronisko na świecie. Turyści mogą mieszkać w leśnych ziemiankach bez bieżącej wody i prądu. Niewątpliwą zaletą tego miejsca jest cisza, spokój, możliwość obcowania z przyrodą i przeżycia ekscytujących przygód. A to wszystko zaledwie kilka godzin jazdy od wielkomiejskiego zgiełku. Schronisko Kalarbyn znajduje się w Skinnskattebergu w Szwecji i działa od 1 maja do 30 października.

miejsca, hotele, wnętrza, inspiracjeFot. www.kolarbyn.se

miejsca, hotele, wnętrza, inspiracjeFot. www.kolarbyn.se

Żyrafa w oknie - Kenia

Hotel The Giraffe Manor znajduje się w Nairobi. Ogromna posiadłość została zbudowana w 1932 roku a sam budynek przypomina swoim wyglądem domek myśliwski w szkockim stylu. W 1984 roku obiekt przekształcono w hotel z 10 pokojami, gdzie dzisiaj za jedyne  500 dolarów za noc ( z wyżywieniem) możemy witać poranki w towarzystwie ciekawskich żyraf i spoglądać na Kilimandżaro.

miejsca, hotele, wnętrza, inspiracjeFot. www.giraffemanor.com

W samolocie - Kostaryka

W tym przypadku trudno mówić, że jest to obiekt hotelowy. Do wynajęcia dla turystów jest apartament z dwoma sypialniami zaaranżowany w kadłubie Boeinga 727. Miejsce idealne dla młodożeńców, w ramach podróży poślubnej, wesela lub zorganizowania dyskretnego t?te-?-t?te. Costa Verde, na którego terenie znajduje się samolot oferuje również noclegi w pensjonacie i bungalowach.

miejsca, hotele, wnętrza, inspiracje,Fot.www.costaverde.com

W przyczepie kampingowej - Niemcy

Hüttenpalast to obiekt hotelowy, którego goście mogą spędzać czas w przytulnych przyczepach kampingowych i drewnianych domkach. Do dyspozycji  turystów są również ławeczki i stoliki (tak jak w parku bądź na polu namiotowym), gdzie mogą spokojnie zjeść śniadanie i poczytać gazetę. A wszystko to pod dachem budynku. Hotel jest zlokalizowany we wnętrzach dawnej fabryki odkurzaczy w dzielnicy Neukölln w centrum Berlina.

miejsca, hotele, wnętrza, inspiracjeFot. www.huettenpalast.de

W starym więzieniu - Łotwa

Hotel Karosta to najbardziej niesamowity i nietypowy hotel, który mieści się z byłym więzieniu KGB. Budynek powstał w 1900 roku i funkcjonował jako więzienie do 1997 roku. Więzienie oferuje nie tylko noclegi na więziennej pryczy lub żelaznym łóżku. Można też je zwiedzać z przewodnikiem, zorganizować spektakl z udziałem aktorów, ślub, urodziny czy imprezę firmową.

miejsca, hotele, wnętrza, inspiracjeFot. www.karostascietums.lv

miejsca, hotele, wnętrza, inspiracjeFot. www.karostascietums.lv

Hotel igloo - Finlandia

Hotel Kakslauttanen usytuowany jest w Finlandii za kołem podbiegunowym. Na jego terenie poza 40 najwyższej klasy domkami drewnianymi znajdują się szklane i lodowe igloo. To ostatnie w całości zbudowane jest ze śniegu. Z noclegu w tym miejscu można skorzystać tylko w miesiącach zimowych. Wówczas temperatura wewnątrz jest zazwyczaj niska od -3 do -6 stopni Celsjusza. Szklane igloo zbudowane jest ze specjalnego szkła termicznego, dzięki dużym przeszkleniom można obserwować w nim zorzę polarną.

miejsca, hotele, wnętrza, inspiracjeFot. www.kakslauttanen.fi

Na słomie - Holandia

Hotel Hayema Heerd znajduje się w Oldehove w Holandii. Tym co wyróżnia to miejsce są ustawione w drewnianych stodołach łóżka, które zaaranżowano na kostkach słomy. Dla wygody użytkowników na słomie ułożono wygodne materace a każde łóżko zabezpiecza moskitiera. Wyjątkowym elementem oferty jest też igloo z kostek słomy. Poza tym goście mają możliwość uczestniczyć w codziennym życiu gospodarzy, mogą udać się również do okolicznych rolników i obserwować ich codzienne obowiązki. W ofercie istnieje również możliwość zorganizowania uroczystości zaślubin, imprezy urodzinowej czy firmowej. W przyszłości planowane jest otwarcie kempingu.

miejsca, hotele, wnętrza, inspiracjeFot. hayemaheerd.nl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.