Biurko dla ucznia - inspiracje

Zastanawiasz się czy zdążysz jeszcze ze zmianami w pokoju dziecka przed nadejściem nowego roku szkolnego? Czasami wystarczy kilka prostych i niewymagających dużych nakładów czynności. Przedstawiamy inspiracje związane z miejscem do nauki.

Biurko w stylu vintage

Pokój ucznia w stylu vintage to propozycja dla miłośników starych mebli i dodatków. W zależności od możliwości finansowych, inwencji twórczej i czasami szczęścia (niestety trudno jest kupić interesujące stare meble, np. biurko) możemy zaaranżować bardzo oryginalną przestrzeń dla młodego naukowca.

wnętrza, design dla dzieci, małe wnętrza, dzieci, biurkaFot. vivioli-babiesfashionlife.blogspot.com

wnętrza, design dla dzieci, małe wnętrza, dzieci, biurkaFot. vivioli-babiesfashionlife.blogspot.com

Romantycznie dla dziewczynki

Kolor różowy nie jest kolorem obowiązkowym w pokoju małej uczennicy. W tym przypadku ściany pomalowane zostały na biało, kolorowy akcent stanowią jedynie elementy wyposażenia pokoju. Niewątpliwym atutem pomieszczenia jest antresola. W ten sposób udało się zaaranżować przestrzeń mieszkalną dla dwóch małych dziewczynek.

wnętrza, design dla dzieci, małe wnętrza, dzieci, biurkaFot. madeinpersbo.blogspot.no

wnętrza, design dla dzieci, małe wnętrza, dzieci, biurkaFot. madeinpersbo.blogspot.no

Dla dwojga, wolnostojące, rozwijające kreatywność

Nowa kolekcja mebli młodzieżowych Smart by Vox to meble, które wspierają rozwój kreatywności dzieci od najmłodszych lat oraz uczą poprzez zabawę. Interesujące jest to, że dziecko (oczywiście pod opieką osoby dorosłej) może samo złożyć szafę, biurko czy łóżko do swojego pokoju. Prosty system mocowań daje mu także wiele możliwości tworzenia nowych funkcji dla mebli i zmiany ich wyglądu w każdym momencie. Otwory w ścianach mebli są świetnym polem do zabawy. Dziecko może przykręcać dodatkowe elementy np. pojemnik z puszek, lampę do czytania, wieszaki i uchwyty na torby i tablicę do pisania i przyczepiania magnesów. Albo po postu zawiązać kolorowy sznureczek.

wnętrza, design dla dzieci, małe wnętrza, dzieci, biurkaFot. meble.vox.pl

wnętrza, design dla dzieci, małe wnętrza, dzieci, biurkaFot. meble.vox.pl

Piętrowo

Łóżko piętrowe jest idealnym rozwiązaniem dla niewielkich przestrzeni. Na górze może znaleźć się łóżko a przestrzeń na dole może zostać wykorzystana jako miejsce do nauki. Może tam znaleźć się biurko, regał na książki, szafki i fotel. Należy wtedy pamiętać o dobrym doświetleniu miejsca do nauki.

wnętrza, design dla dzieci, małe wnętrza, dzieci, biurkaFot. bunkbeds.net

wnętrza, design dla dzieci, małe wnętrza, dzieci, biurkaFot. bunkbeds.net

Z polskiego sklepu

Interesującą kolekcję przygotowała firma Forte. Snow to zestaw mebli w białej okleinie, rzadko spotykanej na polskim rynku w przypadku mebli młodzieżowych. Śnieżnobiałe meble w pokoju dziecka nie znudzą się szybko, a samo wnętrze można aranżować dowolnie wymieniając same dodatki, np. zmieniając kolor ściany, dywan, dekoracyjne poduszki lub kolorowe segregatory.

wnętrza, design dla dzieci, małe wnętrza, dzieci, biurkaFot. forte.com.pl

Według słowackich projektantów

Bardzo inspirujący projekt wyszedł ze słowackiego biura architektonicznego Rado Rick designers z Bratysławy. Zadanie nie było proste, w pokoju miał zamieszkać 6 letni fan Gwiezdnych Wojen. Rodzicom zależało również na tym by zaaranżowany pokój mógł posłużyć synowi dłużej niż przez okres szkoły podstawowej.

wnętrza, design dla dzieci, małe wnętrza, dzieci, biurkaFot. radorick.com

wnętrza, design dla dzieci, małe wnętrza, dzieci, biurkaFot. radorick.com

Własny projekt

W sytuacji kiedy pokój dziecka jest niewielkich bądź niestandardowych rozmiarów albo po prostu nie znaleźliśmy w sklepach tego, co nas interesuje pozostaje nam wymyślić coś samodzielnie. Możemy na przykład kupić poszczególne elementy wyposażenia zamiast gotowego zestawu. Ciekawym rozwiązaniem może być np. zakup blatu, przycięcie go do odpowiednich rozmiarów tak by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. W ten sposób mogą powstać ciekawe regały na książki zintegrowane z biurkiem, zabudowa grzejnika lub łóżko ze schowkiem.

wnętrza, design dla dzieci, małe wnętrza, dzieci, biurkaFot. apartmenttherapy.com

wnętrza, design dla dzieci, małe wnętrza, dzieci, biurkaFot. familianistas.ch

Więcej o: