Ile mierzy dziecko - miarki wzrostu

Galeria ciekawych i nietuzinkowych miarek wzrostu dzieci, które mogą stać się niezwykłymi ozdobami ich pokoi.

Dekoracja mebli

Miarka wzrostu dziecka wydaje się być nieodzownym elementem dekoracji dziecięcego królestwa. Pozwala nie tylko ozdobić pokój ale także śledzić, jak rośnie nasze dziecko. Oferta sklepów nie zawsze nas jednak satysfakcjonuje, dlatego możemy taką miarkę wykonać samodzielnie. Mogą nam się przydać szablony malarskie albo po prostu naklejki. Sama miarka może zostać wykonana na każdej płaskiej, pionowej powierzchni - na ścianie, na meblach lub drzwiach.

Leśne zwierzęta

Marka KEK Amsterdam oferuje miarki wzrostu w formie naklejek ściennych. Wykonane z wysokiej jakości matowej folii są łatwe w montażu, wodoodporne i wygodne w utrzymaniu w czystości. Prezentują ulubione przez dzieci zwierzęta - w ofercie wersja zwierzęta leśne lub safari. Cena około 60 Euro.

pokój dziecięcy, dla dzieci, wnętrza, ściany, zrób to samFot. kekamsterdam.nl

Ostre kolory

Naklejki w ostrych fluorescencyjnych kolorach znajdziemy w internetowym sklepie Funky Little Darlings. Do zestawu naklejek dołączony jest ołówek, którym na miarce można zaznaczać wzrost dziecka. Zestaw zawiera zestaw naklejek, które możemy nakleić według własnego uznania, tworząc niepowtarzalna dekorację. Główny trzon zestawu (pień drzewa) pozwala na stworzenie dekoracji o wymiarach 180x30 cm. Cena około 60 Euro.

pokój dziecięcy, dla dzieci, wnętrza, ściany, zrób to samFot. funkylittledarlings.co.uk

Z drewna

W sytuacji kiedy nie chcemy trwale dekorować ścian naklejkami czy malować na nich miarek szablonami malarskimi, możemy wykorzystać gotowe miarki do powieszenia. Idealne są wykonane z drewna lub sklejki. Prostą, składającą się z czterech elementów miarkę można kupić w polskim sklepie internetowym Kids Town. Mierzy wzrost od 72 - 150 cm. Cena około 40 złotych.

Drewniana linijka

Do pokoju urządzonego w stylu vintage idealna będzie miarka przypominająca drewnianą linijkę. Wykonana z litego drewna i powieszona na ścianie stanie się idealnym uzupełnieniem dekoracji. Rozmiary miarki pozwalają nie tylko na zaznaczanie wzrostu dziecka, możemy na nich również przykleić jego zdjęcie lub rysunek. To rozwiązanie może być inspiracją dla osób parających się samodzielnym wykonywaniem dekoracji. Do kupienia w sklepie Fancy za około 68 dolarów.

pokój dziecięcy, dla dzieci, wnętrza, ściany, zrób to samFot. fancy.com

Papierowa książeczka

Składana książeczka, którą można łatwo powiesić na ścianie a potem przechowywać jako pamiątkę. Wykonana z tworzywa odpornego na wodę, zniesie i przetrwa wiele sytuacji dnia codziennego. Cena około 25 Euro.

Haftowana - samodzielnie wykonana

Haftowana miarka to propozycja dla osób, które mają czas i umiejętności ręcznego wykonania takiej miarki. Z pewnością przyda się też maszyna do szycia oraz szablony i farby do malowania tkanin (dla tych osób, które nie potrafią haftować). Poza tym potrzebne będą nici i igły do haftowania, drewniane kołki, które obciążą miarkę, taśma, miarka, ołówek do przenoszenia wzorów na tkaninę. Szczegółową instrukcję można znaleźć na blogu Twirling Betty.

pokój dziecięcy, dla dzieci, wnętrza, ściany, zrób to samFot. twirlingbetty.wordpress.com

Jak zrobić samodzielnie

Ta propozycja jest trochę bardziej skomplikowana, wymaga użycia różnych materiałów i technik tworzenia. Samo wykonanie miarki można potraktować jak zabawę i zaangażować dzieci do jej powstawania. Może dzięki temu powstać niepowtarzalny projekt, który będzie dziełem całej rodziny. Szczegółowe ilustracje można znaleźć na blogu Crafty Cloud.

pokój dziecięcy, dla dzieci, wnętrza, ściany, zrób to samFot. craftycloud.blogspot.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.