Wnętrza inspirowane lasem

Jesień, zwłaszcza ta złota polska, sprzyja spacerom i wycieczkom na łono przyrody. Częściej też udajemy się do lasu, wędrujemy, zbieramy grzyby, zachwycamy się walorami przyrody. Przedstawiamy elementy aranżacji wnętrz inspirowane lasem.

Dywan z lisem

Dywany Angeli Adams inspirowane są przyrodą i przypominają naturalne krajobrazy. Wełniane dywany pluszowe z kolekcji Woodland są niezwykle piękne i inspirujące, mają rozrzeźbioną powierzchnię, piękne kolory i mogą mieć różne wymiary oraz kształty (na indywidualne zamówienie). Wykonane ręcznie z 100% nowozelandzkiej wełny. Ceny wahają się od 2200 do 12000 dolarów.

wnętrza, aranżacja wnętrz, inspiracjeFot. angelaadams.com

Tapeta z motywem lasu

Ciekawym przykładem tapety inspirowanej lasem jest kultowa już Woods marki Cole and Son Przedsiębiorstwo zostało założone w 1875 roku przez Johna Perry'ego, wzór brzóz na tapecie zaprojektował natomiast Michael Clark w 1959 roku. Tapeta jest papierowa na podkładzie flizelinowym. Cena rolki to około 414 złotych.

wnętrza, meble, aranżacja wnętrz, zrób to samFot. housetohome.co.uk

wnętrza, inspiracje, aranżacja wnętrzFot. decorpad.com

Naklejki ścienne do pokoju dziecka

Leśny motyw znajdziemy również na dekoracjach ściennych oferowanych przez KEK Amsterdam. Naklejki ścienne wykonano z wysokiej jakości matowej folii, są łatwe w montażu, wodoodporne i wygodne w utrzymaniu w czystości. W ofercie kilka motywów, między innymi zwierzęta leśne. Cena około 60 Euro.

aranżacja wnętrz, inspiracje, wnętrzaFot. kekamsterdam.nl

Pościel

Kolejną propozycją, dzięki której nadamy wnętrzu leśny wyraz może być pościel. Często poszwy i poszewki mają inny wzór po swoich obu stronach. Możemy wtedy szybko zmienić wygląd sypialni. Nasza propozycja to stylowa pościel z nadrukiem drzew w odcieniach węgla drzewnego. Cena zestawu na podwójne łóżko 20 funtów.

wnętrza, meble, aranżacja wnętrz, zrób to samFot. yorkshirelinen.com

Poduszki dekoracyjne

Poduszki dekoracyjne poukładane na sofie, fotelach bądź łóżku są chyba najprostszym sposobem na zaakcentowanie motywu lasu w domu. Ciekawe propozycje można znaleźć w serwisach oferujących rękodzieło takich jak Etsy lub Da Wanda. Ceny bardzo zróżnicowane, od 5 do 70 dolarów.

aranżacja wnętrz, inspiracje, wnętrzaFot. etsy.com

Dekoracje

Oryginalne poroże wykonane ręcznie ze sklejki brzozowej możemy wykonać samodzielnie albo kupić w sklepie internetowym Clive Roody. Dekoracja wykonana jest z 14 elementów, waży około 1 kg i mierzy 53x40x25cm. Cena około 308 złotych.

wnętrza, meble, aranżacja wnętrz, zrób to samFot. cliveroddy.co.uk

dekoracje, aranżacja wnętrz, wnętrzaFot. IKEA

W Ikea natomiast znajdziemy zielonego jelonka projektu Moniki Mulder. Figurka Samspelt wygląda jakby była wykonana z klocków a jest w rzeczywistości jednym elementem. Wykonana z aluminum w ostrym zielonym kolorze, wysokość 24 cm. Cena 49.99zlotych.

Krzesło z porożem

Zoomorficzne krzesła projektu Mevre Kahraman przyciągają wzrok, są bardzo oryginalne i dopracowane w każdym calu. Wykonane ręcznie, w kolorze czekolady, ze skórzaną tapicerką miało w założeniu pozwolić użytkownikowi poczuć się w skórze zwierzęcia.

meble, aranżacja wnętrz, dekoracje, wnętrza, inspiracjeFot. marvelbuilding.com

Stolik z pieńka

Elementem, który będzie nam przypominał spacery po lesie może być stolik wykonany z pnia drzewa. Jeszcze więcej satysfakcji dostarczy nam taki mebel jeśli zostanie przez nas wykonany samodzielnie. Znajdzie swoje miejsce jako stolik kawowy w pokoju dziennym lub stolik nocny w sypialni. Równie efektownie będzie wyglądać w łazience.

dekoracje, meble, zrób to sam, wnętrza, inspiracjeFot. westelm.com

Biżuteria

Ciekawą biżuterię inspirowaną lasem, wykonaną z drewna i mchu, która wygląda jak miniaturowy las można kupić w sklepie internetowym MrLentz . Cena pierścionka to około 38 dolarów.

lifestyle, trendy, drewno, inspiracjeFot. mrlentz.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.