Wyjątkowy szpital dla dzieci

Wnętrza szpitala przyjaznego najmłodszym pacjentom

Potrzeby najmłodszych pacjentów

Szpitale z reguły nie są miejscami, które kojarzą się z przyjemnymi doznaniami. Pacjenci, którzy korzystają w nich z usług medycznych muszą przejść mniej lub bardziej inwazyjne badania, znieść rozłąkę z najbliższymi, odczuwają ból i niepewność. Jeszcze dotkliwiej pobyt w szpitalu odczuwają dzieci.

dla dzieci, wnętrza, ciekawostkiFot. artfido.com

Przykład z Nowego Jorku

Na interesujący pomysł wpadły władze prezbiteriańskiego szpitala dziecięcego Morgana Stanley'a w Nowym Jorku. Gabinet tomografii komputerowej został zaaranżowany w bajkowy sposób - sala oraz sprzęt do diagnostyki przypominają dzisiaj piracki statek. Stało się to również dzięki producentowi wyposażenia , firmie GE Healthcare.

dla dzieci, wnętrza, ciekawostkiFot. artfido.com

Piracki statek

Od teraz badanie tomografem nie jest tak przerażające. W szpitalu badane są osoby poniżej 21 roku życia. Jak wynika z opinii personelu, wszyscy, również ci starsi, pozytywnie reagują na tak zaaranżowaną przestrzeń laboratorium.

dla dzieci, wnętrza, ciekawostkiFot. artfido.com

Bezpieczne urządzenie

Konstrukcja i wygląd urządzenia niewątpliwie koi nerwy małych pacjentów, zmniejszając ich niepokój, związany z pobytem w szpitalu i przeprowadzanymi badaniami. Poza radosnym, beztroskim i estetycznym wyglądem urządzenie jest bardzo bezpieczne, emituje bowiem najniższą możliwą dawkę promieniowania.

dla dzieci, wnętrza,ciekawostkiFot. artfido.com

Seria Adventure dla szpitali dziecięcych

Cierpiące i wystraszone niejednokrotnie dzieci mogą na chwilę zapomnieć o chorobie, przenieść się do krainy baśni. W ofercie firmy GE Healthcare poza pirackim statkiem z serii Adventure znaleźć można szereg innych bajkowych rozwiązań (urządzeń diagnostycznych) dla dziecięcych szpitali  m.in. podwodną łódź, obóz przygodowy dla dzieci, kosmiczną przygodę, safari lub dżunglę.

dla dzieci, wnętrza,ciekawostkiFot. gehealthcare.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.