Top 7: najdziwniejsze restauracje na świecie

Choć mogłoby się wydawać, że w osobliwych formach serwowania posiłków specjalizują się głównie restauratorzy na Dalekim Wschodzie, to Europejczycy i Amerykanie wcale nie pozostają w tyle. W ramach uzasadnienia zapraszamy na wycieczkę dookoła świata po całkowicie nietuzinkowych restauracjach!
restauracja pod wodą restauracja pod wodą travelmint.com

Na dnie morza - Rangali, Maledivy

Obiad na dnie morza? Proszę bardzo! Wystarczy się udać na Malediwy...

Tam czeka na nas restauracja z 270-stopniowym widokiem panoramicznym na podwodną faunę i florę. Posiłek w przeszklonej kapsule może konsumować jednocześnie 14 osób. Pytanie tylko, czy w obliczu takich widoków znajdzie się chwila, żeby chociaż sięgnąć po talerz?

design, restuaracjatravelmint.com

restauracja na drzewie restauracja na drzewie marfdrat.net

W chatce na drzewie - Auckland, New Zealand

Redwood Treehouse to restauracja w dosyć oryginalnym domku na drzewie - nie prowadzi do niego drabinka, a drewniany korytarz; nie jest prostokątem, a kokonem. W dodatku, mieści w swoim wnętrzu nieco więcej osób niż tradycyjna chatka na drzewie, bowiem stolików wystarczy dla 30 gości.

Efekt jest piorunujący. Szczególnie nocą.

design, restauracjegearpatrol.com

Restauracja w więzieniu Restauracja w więzieniu fot. justtravel.com

Kolacja za kratkami - Volterra, Włochy

Pierwszy przystanek - włoska restauracja nieopodal Pizy. Przyjmująca smakoszy w lokalnym więzieniu. I co najważniejsze, nie jest to opuszczony budynek, a w pełni funkcjonujący ośrodek karny, gdzie w role kucharzy oraz kelnerów wcielają się osadzeni.

Lista oczekujących na stolik jest bardzo długa, jednak nie z powodu gigantycznej ilości chętnych - choć ich też nie brakuje - a ze względu na bezpieczeństwo. Zanim rezerwacja zostanie wpisana do terminarza, służby więzienne muszą sprawdzić czy nie istnieją ku temu przeciwwskazania.

design, restuaracjejusttravel.com

Lodowa restauracja Lodowa restauracja willtravelforfood.com

Na lodowym tronie - Monteral, Kanada

Tym razem kulinarna ekstrawagancja za Oceanem, czyli Snow Village w Montrealu. Restauracja mieści się w hotelowym kompleksie i jest w stanie pomieścić 60 osób. Na każdą z nich czeka lodowy tron wyłożony futrem oraz drewniana deska, która chroni zamrożony stół przed ciepłem uwalniającym się z talerzy. We wnętrzu panuje temperatura - 5 stopni Celsjusza.

Podobny kompleks można też odwiedzić w Finlandii.

design, restauracjewilltravelforfood.com

Restauracja w powietrzu Restauracja w powietrzu dinnerinthesky.com

50 metrów nad ziemią - dowolne miejsce na świecie

Dinner in the sky to przenośna restauracja, która może zostać postawiona na zamówienie w dowolnym miejscu na świecie. Swoją premierę miała w Brukseli. Wówczas w pobliżu Atominum ustawiono potężny dźwig, który podtrzymywał kuchnię i salę jadalną 50 metrów nad ziemią.

Proszę się nie martwić, nikt nie ucierpiał. Goście do siedzeń poprzypinani są pasami.

design, restauracjedinnerinthesky.com

S'Baggers S'Baggers tripadvisor.com

Restauracja przyszłości - Norymberga, Niemcy

S' Baggers, czyli restauracja w pełni zautomatyzowana i bezobsługowa. Danie wybiera się za pomocą dotykowego ekranu, a po przyrządzeniu posiłek na stół dociera są za pomocą spiralnej zjeżdżalni. Cierpi na tym odrobinę estetyka podawanych dań, jednak goście zyskują spokój i intymną atmosferę.

Jak to wygląda w praktyce możecie obejrzeć na filmiku poniżej.

restauracja w tokio restauracja w tokio hypebeast.com

Kraina Czarów - Tokio, Japonia

Wszystkie motywy z "Alicji w krainie czarów" udało się zmieścić w jednym miejscu restauratorom z Tokio. W ich lokalu nie zabrakło ani labiryntu, ani gigantycznych filiżanek. Lokal dzieli się na kilka części, które reprezentują różne etapy podróży Alicji. Wszystkie z nich zostały wykończone na naprawdę bajecznym poziomie.

restauracja, designhypebeast.com

Więcej o: