Biżuteria naścienna - kompozycje z ramek

Ściana w domu to nie tabula rasa. Odpowiednio zaaranżowana kompozycja z ram i ramek urozmaica gładką powierzchnię, pozwala zagospodarować zdjęcia i obrazy, ale też daje upust naszej wyobraźni. W ramce znaleźć może się również książka, lampa, list, lustro, a nawet przekornie fragment ściany.

Chaos ujęty w ramy

Rama przyjmie nieomal wszystko: kolekcję motyli, zdjęcia, kryształowe lustro, szkice, notatki, a nawet bibeloty. Warto jednak zauważyć, że nawet pozorny nieład na ścianie to przemyślana kompozycja. Kluczowy w wieszaniu ram okazuję się pomysł na ich styl, kolor lub ułożenie.

dekoracje z ramek, inspiracje z ramekFot. homedecorationadvice.blogspot.com

dekoracje z ramek, inspiracje z ramekFot. apartmenttherapy.com

Oprawiona ... ściana

Odważnym pomysłem jest czysta kompozycja z ram i ramek, które oprawiają jedynie wybrany fragment samej ściany. Różne wielkości i kształty oraz monochromatyczna kolorystyka nadają płaskim powierzchniom trzeciego wymiaru.

kompozycje z ramek, dekoracje ścianFot. lavievintagebleu.blogspot.com

kompozycje z ramek, dekoracje ścianFot. lushome.com

Reżim kolorystyczny lub tematyczny

Jeżeli decydujemy się na zagospodarowanie wszystkich ścian w pomieszczeniu, ramy lub to, co oprawiają warto poddać pewnemu rygorowi. Jednakowe pozwolą uniknąć poczucia chaosu, zwłaszcza na niewielkich przestrzeniach. Zasadą może stać się również kolor. Ramy utrzymane w jednym, dwóch lub maksymalnie trzech barwach pozwalają na zabawę samym ułożeniem ich na ścianie. Dobry pomysł na ujednolicenie dekoracji ścian to także temat przewodni zdjęć, rysunków, etc.

kompozycje z ramek, dekoracje ścianFot. dishfunctionaldesigns.blogspot.com

dekoracje z ramek, kompozycje z ramFot. homedecorationadvice.blogspot.com

kompozycje z ramek, inspiracje z ramekFot. mapsoul.com

Powieszone pod linijkę

Perfekcyjne okazują się symetryczne kompozycje z ramek. Różne kształty, z pozoru nie pasujące do siebie, razem tworzą harmonijną całość. Wyznaczenie przestrzeni na ścianie samo z siebie układa się w pewnego rodzaju obraz. Rozwiązanie to sprawdza się zarówno przy niedużej ilość ram, jak i w dominujących wnętrza aranżacjach ściennych.

kompozycje z ramek, inspiracje z ramekFot. mapsoul.com

dekoracje z ramek, inspiracje z ramekFot. dishfunctionaldesigns.blogspot.com

Bez ładu i składu

Ramy i ramki to obiekty kolekcjonerskie, dlatego trudno wymagać, żeby w takiej sytuacji były identyczne. Ich różnorodność to walor zarówno dla kolekcjonera, co dla wnętrza. Bywa, że w bogato dekorowanych pokojach tworzą spójną, choć chaotyczną, całość z pozostałymi elementami, jakie je wypełniają. Dużo bardziej widoczne są jednak na tle minimalistycznej aranżacji.

dekoracje z ramek, kompozycje z ramekFot. bloginthefamily.blogspot.com

Do koloru, do wyboru

W dziecięcych pokojach świetnym pomysłem jest łączenie dowolnych formatów, kształtów, rozmiarów, a przede wszystkim kolorów. Takie kompozycje to prawdziwa zabawa dla dorosłych, którzy mogą uwolnić wodze fantazji i nie przejmować się nawet tym, czy ramka jest prosto powieszona. Nie zapominajmy, że dekorowanie mieszkania to przede wszystkim przyjemność i zabawa.

dekoracje z ramek, inspiracje z ramekFot. veryrosenberry.com

dekoracje z ramek, inspiracje z ramekFot. veryrosenberry.com

Więcej o:
Copyright © Agora SA