TOP 7: kalendarze na nowy rok o jakich wam się nie śniło

W nowy rok z nowym kalendarzem. Im bardziej nowatorskim, tym ciekawej. Przedstawiamy 7 kalendarzy o nietypowej koncepcji, które niekoniecznie instaluje się na ścianie!

The Tea Calendar

Choć ten kalendarz spokojnie może znaleźć swoje miejsce na ścianie, to i tak bardziej od gwoździ czy pinezek przyda mu się wrząca woda i filiżanka. The Tea Calendar to pierwszy na świecie Kalendarz, którego kartki zrobione są z herbaty. Każdego dnia odrywamy z niego jeden listek o grubości 1 mm i wrzucamy do świeżo zagotowanej wody. W ten sposób już w styczniu możemy mieć pewność, że czeka nas 365 bardzo aromatycznych dni.

kalendarz, herbata, designdesignboom.com

design, kalendarz, herbatadesignboom.com

LEGO Calendar

Kalendarz zbudowany z klocków LEGO sam w sobie jest nie lada gratką. Jednak, ten zaskakuje jeszcze bardziej, ponieważ to, co dzieje się na zabawkowej planszy... synchronizuje się z kalendarzem on-line.

Każda kosteczka, którą z łatwością można wpiąć w planszę, przyporządkowana jest kolorem do zadania lub osoby. Kwadracik na kalendarzu symbolizuje pół dnia, więc dobudowując go do planszy wysyłamy do kalendarza w chmurze informację, że w owym czasie zajmujemy się projektem oznaczonym tymże kolorem.

Lego calendar by Vitamins from Vitamins on Vimeo.

The Mesure

Kalendarz podręczny lecz stosunkowo mało poręczny. 365 dni zostało zawartych na taśmie w automatycznej miarce. I choć pomysł jest efektowny, to ciężko sobie wyobrazić korzystanie z niego w praktyce. Szczególnie pod koniec roku...

kalendarz w miarce, designdezeen.com

Gregor Calendar

Dnia lecą, a kalendarz... się pruje.

Na całej jego rozciągłości umieszczone są nazwy miesięcy, dni tygodnia i konkretne daty. Kiedy, któraś nich mija wystarczy pociągnąć za sznureczek i patrzeć jak znika w kłębku nitek.

kalendarz, designdesignboom.com

One Daily Drop

Czyli, żyjący kalendarz, który powstał w trosce o środowisko naturalne. Autor projektu, organizacja WWF, swoim projektem próbuje rozpropagować świadomość, że wystarczy kilka sekund dziennie aby zrobić dobry uczynek dla Ziemi.

Zestaw One Daily Drop zawiera szklaną fiolkę, zestaw ziaren i kalendarz - stelaż w którym będzie kwitła roślinka. Pojemnik na wodę mieści w sobie 30 kropel. Codzienne jedną z nich wypuszczamy prosto do doniczki. Fiolka robi się coraz bardziej pusta wraz z tym jak mijają kolejne dni miesiąca.

WWfid-mag.com

Wall ASR Calendar

Tym razem kalendarz dla zapracowanych, a przy tym świetnie zorganizowanych. Został zaprojektowany tak, aby pomieścił jak najwięcej treści, dat i przypomnień. W tym celu graficy umieścili 356 dni na kole, którego poste wnętrze pomieści niezliczoną ilość adnotacji.

design kalendarzetrendhunter.com

The 2014 Wall Asr Calendar from Ahmed Skaka on Vimeo.

Chrono Shredder

Kolejny kalendarz należący do mało praktycznych, acz efektownych.

Chrono Shredder to kalendarz ścienny w który została wbudowana niszczarka. Po każdym mijającym dniu na podłodze ląduje kolejna porcja przeciętego papieru. Co z pewnością nie przypadnie wszystkim wielbicielom perfekcyjnego porządku...

Chrono Shredder, designdesignboom

Więcej o: