Najgorzej zaprojektowane przedmioty na świecie

Natrafiliście kiedyś na przedmioty zaprojektowane tak źle, że nie pozostało wam nic innego jak złapać się za głowę i zastanawiać się "co autor miał na myśli"?. My ostatnimi czasy wpadaliśmy na designerskie koszmarki nazbyt często. Stąd subiektywna lista najgorzej zaprojektowanych przedmiotów wszech czasów!

Stół do bujania

Ciężko nam sobie wyobrazić okoliczności w których jedzenie przy takim stole byłoby jakkolwiek wygodne. Już nie mówiąc o tym, ile zębów można by stracić, gdyby do posiłku zasiadł z nami żartowniś... Całe szczęście huśtawko - stół nie trafił do regularnej sprzedaży. See Saw Table to projekt, który powstał na potrzeby wystawy "Nowy błysk przedmiotów".

design, stółdesignboom.com

Zamek prewencyjny

Defendius to system, który ma uchronić domowników przed zbyt szybkim otwieraniem drzwi. Na wypadek, gdyby przed progiem stał groźny morderca albo natrętny akwizytor. Jednak efekt psychologiczny jest dla nas nie do końca jasny. Czy chodzi o to, że zanim wyjdziemy z labiryntu będziemy mieli czas do namysłu czy tą osobę faktycznie możemy zaprosić do środka? Czy może plątanina korytarzy ma sprawić, że otworzymy tylko naprawdę pożądanym gościom?

design, zamek,digsdigs.com

Najniewygodniejszy rower na świecie?

Czy może istnieć jeszcze mniej wygodny rower? Ten model nie dość, że nie posiada pedałów, to jeszcze całą drogę ciąży nam na grzbiecie. W tym przypadku wycieczka rowerowa oznacza spacer w przygarbionej pozycji z dodatkowymi kilkoma kilogramami do dźwigania.

Użyteczne inaczej

Po serii przedmiotów zaprojektowanych zupełnie bezsensu ale przy okazji zupełnie na serio przedstawiamy pomysły KKstudio zatytułowane "The Uncomfortable", które celowo wywracają użyteczność przedmiotów do góry nogami. Jednym z przykładów są kalosze, które podczas deszczu będą równie skuteczne co sandały.

Innym pomysłem, również na niepogodę, jest betonowa parasolka. Spróbujcie z nią wejść do tramwaju...

designkkstudio

Stołowa zastawa dla niejadków

Tym razem kkStudio przedstawia zastawę stołową, która całkowicie uniemożliwia jedzenie. Zupa ucieknie dziurą w talerzu, wino na dobre zostanie w kieliszku, a widelec prędzej się złamie niż uchwyci kotlet.

designkkstudio

designkkstudio

Święta według Grincha

Świąteczny nastrój mógłby trochę podupaść gdyby podczas ubierania choinki okazało się, że nasze lampki to plątanina kabli z wyłącznie jedną lampeczką albo gdyby odwiedził nas Mikołaj z więźniarską kulą zamiast pompona.

design, czapkakkstudio

Więcej o: