Design dla wielbicieli butów. 6 najoryginalniejszych projektów!

Jedni kolekcjonują znaczki, drudzy - buty. Dla kształtów, dla formy, dla estetycznej uczty. My przychylając się tej pasji sprawdzamy jakie najciekawsze (z punktu widzenia wielbicieli sztuki użytkowej) "modele" można uchwycić w sieci.

12 par butów dla 12 kochanek

Artysta i designer Sebastian Errazuriz zaprojektował 12 par butów dedykując każdą z nich byłej kochance. Niektóre partnerkom długodystansowym, a część jednonocnym przygodom. W efekcie powstała kolekcja awangardowych szpilek, które bardziej przypominają dzieła sztuki, niż typową część ubioru. Cała kolekcja została "powołana do życia" za pomocą drukarki 3D.

buty, modele, design

dezeen.com

buty, designdezeen.com

design, butydezeen.com

design, butydezeen.com

Buty "zrób to sam"

Tym razem projekt skromny w formie, lecz bardzo pomysłowy. DIY Pikkpack leather shoes to trzy częściowy zestaw z którego powstaje para prostych, wygodnych pantofli. Pasujących zarówno mężczyznom, jak i kobietom.

Projekt Sary Gulyas pozwala zmieniać kolory sznurówek dopasowując tym samym buty do reszty ubioru. Co więcej, kiedy zniszczy nam się górna część pantofli wystarczy zakupić owy element bez konieczności wydawania pieniędzy na zupełnie nową parę.

DIY Pikkpak, designdezeen.com

Obcasy z wyobraźnią

Kobi Levi to jeden z niewielu artystów u którego granice między sztuką, a modą są właściwie niedostrzegalne. Wszystkie jego projekty dotyczą butów na obcasach, które projektant widzi w sposób całkowicie nieprzeciętny - jako zjeżdżalnie, fotel kinowy albo procę. Być może zdania na temat estetyki w tym przypadku będą mocno podzielone, jednak ciężko Leviemu odmówić zdumiewającej pomysłowości.

Buty Kobi Levidezeen.com

Buty Kobi Levidezeen.com

Buty od Charlotte Olimpia

W tym przypadku sztuka dosłownie przeniosła się na buty. Prosto z obrazów artystów wszech czasów - Warhola, Van Gogh'a, Mondriana i Pollocka. Każda z poniższych wersji została wykonana w limitowanej edycji 100 egzemplarzy.

Buty od Charlotte Olimpia, designtrendhunter.com

Bread Shoes

Nie wszystkie buty zaprojektowane przez reprezentantów sztuki użytkowej mają w sobie faktycznie coś ze sztuki. R&E Praspaliauskas przygotowali serię Bread Shoes, czyli kapci wykonanych z prawdziwego chleba. I choć projekt wygląda dosyć intrygująco, to nietrudno się domyślić, że komfort poruszania się w Bread Shoes jest raczej wątpliwy.

Bread Shoes, designdezeen.com

Szpilka zamiast kółek

Co zrobić aby szpilki - przedmiot nie tylko pozornie bardzo damski - stały się chociaż odrobinę chłopięce? Zaprojektować je na wzór samochodu - Lamborgini albo Opla! W przypadku tych pierwszych nawet cena jest jak dla dużych chłopców. Autorzy szpilek Lamborgini wycenili je na ponad 50 tysięcy dolarów.

Szpilki Opel Agiladesignboom.com

Więcej o: