Najciekawsze suszarki na pranie - TOP 5

Projektanci coraz częściej wracają do próby ponownego zdefiniowania tych prostych i zwyczajnych sprzętów, które spotkać możemy w każdym domu. Taki powrót uwalnia całkowicie nowe pomysły, określa na nowo nasze potrzeby a projektanci stara się jak najlepiej im sprostać. I tak będzie również przypadku tego zestawiania, w którym przedstawię TOP 5 najfajniejszych i najciekawszych wariacji na temat suszarek na pranie. Wydawać by się mogło, że to bardzo błahy temat, jednak projektanci udowadniają, że pokłady kreatywności są nieograniczone. Zobaczycie najbardziej oryginalne i unikatowe projekty rozwiązań. Na koniec zarezerwowałam dla Was polski projekt, który z pewnością podbije Wasze serce i skarpetki!

Bujaj się!

Koreański projektant Seung- Yong Song, stworzył projekt, który łączy w sobie dwie funkcje: bujany fotel oraz suszarkę na pranie. Brzozowe oparcie fotela zostało przedłużone i wyciągnięte na dwa metry, więc zawieszone pranie najprawdopodobniej nie będzie nam przeszkadzało.

design, suszarki,

Oryginalność tego projektu oceniamy na piątkę, jednak nad jego funkcjonalnością można by podyskutować.

Gwiazda

Projekt Aarona Dunkertona to prawdziwa gwiazda wśród suszarek. Uznaliśmy ten pomysł za genialny ze względu na jego ogromną funkcjonalność, którą docenią właściciele małych mieszkań. Prócz bardzo oryginalnego wyglądu (skoro już i tak musimy rozłożyć naszą suszarkę, to niech to chociaż będzie wielkie Wow!) projekt Dunkertona wyróżnia rozmiar sprzętu po jego złożeniu. Harmonijka ma bowiem zaledwie 55 cm x 32 cm x 23 cm!

design, projekty, suszarkiaarondunkerton.com

design, projekty, suszarkiaarondunkerton.com

Pranie to dekoracja

Funkcjonalność tego projektu wydaje się być kwestią sporną. Projektantka chciała uniknąć problemu związanego z rozmiarami tradycyjnej suszarki. Chcąc wysuszyć tylko parę rzeczy, rozłożona suszarka na pranie ciągle zajmuje tyle samo miejsca. Połączeniem tej wizji oraz artystycznych aspiracji autorki są właśnie takie pojedyncze wieszaki na pranie, które możemy oprzeć o ścianę i na które wg autorki pomysłu, zawsze znajdzie się miejsce.

suszarka na pranie, design,

Suszarka chowana w ramie okna

To chyba jeden z najbardziej praktycznych i dostępnych pomysłów. Konstrukcja suszarki połączona jest z ramą okna, zatem po rozłożeniu suszarki, nie potrzeba żadnych dodatkowych wzmocnień, nóżek czy linek. Suszaka autorstwa Kim Bobin & Ko Kyungeun funkcjonuje  także jako warstwowa roleta, która przesłania widok z okna i chroni przed zbyt ostrym światłem.

desiign, suszarki na pranieKim Bobin & Ko Kyungeun

Skarpetkowy przyjaciel

Jeżeli żaden z powyższych pomysłów Was nie przekonał, na koniec zostawiłam polski projekt. Jest to gadżet, który z pewnością  przygarnąłby każdy z nas! Elektryczna suszarka- dmuchawa na skarpetki to projekt Kamila Laszuka, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

suszarki na pranie, design, polski designkamillaszuk.pl

Więcej o: