Hotel Bikini - wyjątkowe miejsce w Berlinie

Komfortowy hotel w centrum Berlina.

Lokalizacja - Berlin

Hotel Bikini mieści się w wybudowanym w 1955 roku budynku. To świetny przykład modernistycznej, powojennej architektury. Nieopodal zlokalizowane jest słynne berlińskie ZOO, kościół Pamięci Cesarza Wilhelma oraz największy park miejski Niemiec - Tiergarten. To zdecydowanie najważniejsze atrakcje turystyczne zlokalizowane nieopodal 25hours Bikini Hotel Berlin.

Wnętrza zostały zaprojektowane przez słynnego projektanta Wernera Aisslingera. Widać tu zdecydowany wpływ nowej postawy wobec życia naznaczonego dynamizmem, wolnością, szybkim życiem i konsumpcją.

miejsca, hotele, lifestyle, designFot. bikiniberlin.de

miejsca, hotele, lifestyle, designFot. bikiniberlin.de

Recepcja i lobby

Recepcja i lobby hotelu witają gości surowością betonu, ciekawymi dekoracjami, ogromem zieleni oraz wygodnymi fotelami i kanapami. Miejsce przyjazne i komfortowe, zaprojektowane tak by goście czuli się tutaj jak w domu.

miejsca, hotele, design, lifestyleFot. bikiniberlin.de

miejsca, hotele, lifestyle, designFot. bikiniberlin.de

Piekarnia

Hotel posiada swoją własną piekarnię. Od wczesnych godzin rannych w obiekcie roznosi się zapach ciepłego pieczywa i smacznych ciast. Wszystkie wyroby są wypiekane w piecu opalanym drewnem. Goście mogą skosztować wypieków piekarni, która do pachnących bułeczek oferuje ręcznie robione masło i domowe konfitury.

lifestyle, design, miejsca, hoteleFot. bikiniberlin.de

Bar i restauracja

W hotelu do dyspozycji gości jest bar Monkey i restauracja Neni Berlin, które znajdują się na 10 piętrze hotelu. W barze oferowany jest duży wybór win i drinków. Dodatkowo można zamówić przekąski przygotowywane przez restaurację Neni. W restauracji natomiast serwowane są potrawy kuchni z wielu zakątków świata, np. rosyjskiej, marokańskiej, tureckiej, hiszpańskiej, niemieckiej czy austriackiej. A to wszystko w towarzystwie pięknych widoków na panoramę miasta.

lifestyle, hotele, design, miejscaFot. bikiniberlin.de

Taras

Bryłę hotelu wieńczy taras zlokalizowany na jego dachu, gdzie w otoczeniu roślinności można odpocząć, wypić kawę i poczytać. Na dachu znajduje się również sauna, która oferuje panoramiczny widok na całe miasto.

design, lifestyle, hotele, miejscaFot. bikiniberlin.de

Pokoje

W hotelu Bikini znajduje się 149 pokoi. Goście mogą być ulokowani w dwóch typach pokoi, jedne nazwano Jungle i są z widokiem na ZOO, inne nazwano Urban a z ich okien można podziwiać widok na panoramę miasta.

design, hotele, lifestyle, miejscaFot. bikiniberlin.de

Wszystkie urządzono wykorzystując naturalne kolory i materiały. W niektórych pokojach są rowery, z których goście mogą swobodnie korzystać zwiedzając Berlin. Dla pozostałych jest w hotelu bezpłatna wypożyczalnia rowerów i samochodów MINI Cooper. Ponadto w hotelu jest bezpłatny Wi-Fi. Do każdego pokoju prowadzą drzwi z podświetlonym neonem numerem pokoju.

design, hotele, miejsca, lifestyleFot. bikiniberlin.de

Wrażenia

Hotel Bikini w Berlinie to niewątpliwie bardzo komfortowe miejsce. Jego wnętrza są tak zaaranżowane, by goście czuli się nieskrępowani, a kiedy ich pobyty (np. ze względu na pracę) się przedłużają, by czuli się w nim jak w domu. Strefa Lounge została tak zorganizowana by móc wygodnie odpocząć, prowadzić długie rozmowy lub nawiązywać znajomości. Goście mogą skorzystać huśtawki, hamaków lub wygodnych kanap a cała przestrzeń jest tak podzielona by stworzyć komfortową i niekrępującą atmosferę.

design, miejsca, hotele, lifestyleFot. bikiniberlin.de

Więcej o: