Całoroczne igloo, czyli oryginalny hotel w Szwajcarii

Ekologiczny i luksusowy hotel dla aktywnych.

Idealna lokalizacja

Hotel Whitepod znajduje się w Les Giettes w Szwajcarii, miejscu położonym na wysokości 1400 metrów nad poziomem morza, między Montreux nad Jeziorem Genewskim i Mont Blanc, z pięknym widokiem na góry.

ciekawe miejsca, miejsca, hoteleFot. whitepod.com

Hotel został zaprojektowany tak by goście mogli pozostać w harmonii z otaczającym środowiskiem a jednocześnie móc korzystać z luksusowych usług i mieszkać w komfortowym otoczeniu. Zdecydowanie jest to oferta dla miłośników przyrody i poszukiwaczy przygód. Przygoda rozpoczyna się już w chwili gdy po przybyciu i zameldowaniu w hotelu goście otrzymują mapę, reflektor i rakiety śnieżne i muszą znaleźć drogę do swojego namiotu (co oznacza krótki, 10 minutowy spacer przez las). Bagaże są dowożone (zimą skuterem śnieżnym).

Osiedle namiotów

Ten luksusowy obiekt to 15 namiotów igloo (w tym 10 standardowych i 5 rodzinnych) oraz budynek centralny, w którym znajduje się recepcja, restauracja i SPA.

ciekawe miejsca, miejsca, hoteleFot. whitepod.com

Szef hotelowej restauracji specjalizuje się w typowej szwajcarskiej kuchni, można tam skosztować tradycyjnego raclette lub fondue, ale miłośnicy lekkich potraw też znajdą coś dla siebie. Wszystkie potrawy przygotowywane z lokalnych składników.

ciekawe miejsca, miejsca, hoteleFot. whitepod.com

Taras

Każdy namiot ustawiony został na drewnianym tarasie, co powoduje, że goście mają do swojej dyspozycji dodatkową powierzchnię. Na tarasie ustawiono leżaki, z których można podziwiać otaczającą przyrodę i piękne widoki.

ciekawe meijsca, miejsca, hoteleFot. whitepod.com

Wnętrza

Namioty zostały wyposażone w tradycyjne meble, ponadto znajdziemy w nich w pełni wyposażoną łazienkę z prysznicem, WC i umywalką, bezpośrednio podłączoną do prywatnego źródła wody. Co ciekawe namioty są pokryte białym płótnem zimą i zieloną siatką w lecie, dzięki czemu doskonale wtapiają się w otaczający krajobraz.

ciekawe miejsca, miejsca, hoteleFot. whitepod.com

W każdym namiocie znajduje się antresola, na której można ustawić dodatkowe łóżka. W namiotach rodzinnych to właśnie tam stoją dostawki dla dzieci. W każdym namiocie może przenocować od 2 do 4 osób. Duże wykusze powodują, że wnętrze namiotu jest dobrze doświetlone.

Ogrzewanie

Wszystkie igloo są bardzo dobrze izolowane, co gwarantuje komfortowe warunki pobytu dla gości - ciepło w zimie i chłód w lecie. Ponadto w każdym namiocie znajduje się piec ogrzewany drewnem.

miejsca, ciekawe miejsca, hoteleFot. whitepod.com

Atrakcje

Whitepod to nie tylko hotel. Na terenie obiektu czekają na gości liczne atrakcje. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, zarówno ci preferujący aktywny wypoczynek jak i ci oddający się biernym rozrywkom. W ofercie są m.in. piesze wycieczki, psie zaprzęgi, wypożyczalnia rowerów górskich, stoły do ping-ponga, badminton, frisbee, szachy, piłkarzyki, sala projekcyjna oraz gry planszowe. W ramach strefy SPA hotel oferuje masaż ajurwedyjski, aromaterapeutyczny, saunę fińską oraz łaźnię japońską. W okresie zimowym turyści mogą skorzystać z wyciągów narciarskich oraz 7 km tras narciarskich.

ciekawe miejsca, hotele, miejscaFot. whitepod.com