Nowoczesne konewki

Z porcelany, tworzywa sztucznego, miedziane bądź stalowe. Przedstawiamy konewki, które mogą stać się niekwestionowaną ozdobą ogrodu, balkonu czy chociażby niewielkiego parapetu z hodowanymi na nim roślinami.

Dla ekologów

Prezentację naszych propozycji rozpoczniemy od produktów, które powinny zainteresować ekologów oraz osoby zaangażowane w recykling. Ta konewka jest bardzo prosta i co najważniejsze wykorzystuje się do jej stworzenia niepotrzebne butelki PET. Mogą być różnej pojemności i różnych kształtów. Całości dopełnia nakrętka zaprojektowana przez Nicolasa le Moigne, projektanta ze Szwajcarii. Nakrętka tworzy z butelką fajną konewkę, która może nam służyć długo, a kiedy butelka się zniszczy możemy ją wymienić na inną. Nakrętka nazywa się Verso Diverso i na Amazon kosztuje około 10 funtów.

design, akcesoria, projektanci, gadżetyFot. nicolaslemoigne.ch

Łabędź

Konewka przypominająca dostojnego łabędzia marki Qualy jest bardzo stylowa i jednocześnie prosta. Spory otwór pozwoli na wygodne nalewanie do niej wody. Ptasi dziób służy do trzymania konewki. Wykonana z tworzywa sztucznego, oferowana w kilku kolorach, m.in. czarnym, białym, zielonym lub różowym. Ciekawostką jest fakt, że Qualy bardzo odpowiedzialnie podchodzi do problemów ochrony środowiska, większość ich produktów powstaje bowiem z materiałów z recyklingu. Również ich opakowania są stworzone w oparciu o kartony z recyklingu a nadruki tworzone tuszem sojowym. To propozycja dla ekologów!

design, akcesoria, projektanciFot. qualydesignstore.com

Z dużymi uchwytami

Dzięki dużym uchwytom ta konewka może pełnić kilka funkcji. Po pierwsze łatwo ją napełnić wodą i podlewać rośliny. Może też służyć jako podręczny kosz na kwiaty, które zetniemy w ogrodzie i będziemy chcieli zanieść do domu. Łatwo jest ją też później odwiesić i zachować porządek wśród ogrodowych akcesoriów. Ten model oferuje znana marka Koziol, dostępny w kilku kolorach i trzech rozmiarach, najmniejsza kosztuje około 25 zł, średnia - 55zł, największa natomiast 88zł (ceny czasami się różnią, w zależności od koloru).

design, projektanci, akcesoriaFot. koziol-shop.co.uk

Ergonomiczna i praktyczna

Ergonomiczna, praktyczna i do tego bardzo rzeźbiarska w formie. Ta konewka to propozycja Pascala Charmolu dla marki Born in Sweden. Projektant jest obywatelem francuskim, ale od 1984 roku mieszka i pracuje w Sztokholmie. W 1990 roku ukończył studia na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Szwedzkiej Sztuki i Rzemiosła w Sztokholmie.

design, projektanci, akcesoriaFot. borninsweden.se

Konewka Dual-Action ma pojemność 7,5 litra, co oznacza że za jednym razem możemy nalać więcej wody i więcej roślin podlać. W trakcie podlewania możemy ją trzymać za szyjkę, a jeśli wydaje się być zbyt ciężka, w dnie zaprojektowano specjalne wgłębienie by móc ją dodatkowo podtrzymać. Dual-Action daje swojemu użytkownikowi dwie możliwości podlewania, jedna to zraszanie, druga natomiast pozwala na szybkie podlewanie wyjmowaną wylewką. Wykonana z tworzywa sztucznego, kosztuje około 80 dolarów.

Z porcelany

Ta propozycja zainteresuje z pewnością osoby, które kolekcjonują i lubią otaczać się dobrą porcelaną. Delikatna, wręcz filigranowa jak na konewki, ma wysokość 14 cm i pomieści 0,95l wody. Konewka Dumbo marki Rosenthal z kolekcji Studio-Line jest z pewnością takim przykładem. Można ją myć w zmywarce, kosztuje 125 Euro.

design, projektanic, akcesoriaFot. rosenthal.de

Miedziana

Tym razem konewka została wykonana z miedzianej puszki i pojedynczej miedzianej rurki wygiętej w trzech miejscach - dzięki takiej konstrukcji stworzono uchwyt i dziubek do podlewania. Konewkę można trzymać za rurkę u góry i z boku. W ofercie są też konewki z mosiądzu, stali nierdzewnej i malowane. Konewka otrzymała nazwę x3 i została zaprojektowana przez Paula Loebacha.

design, projektanci, akcesoriaFot. paulloebach.com

Do niewielkich doniczek

Ten model z kolekcji Evy Solo nazwano AquaStar. Naczynie z tworzywa sztucznego w kształcie stożka posiada zintegrowany uchwyt oraz zwieńczenie w kształcie lejka z chromowanego tworzywa. Całość daje poczucie delikatności i lekkości, a sama konewka gwarantuje jednolity, wąski strumień. Odpowiedni do podlewania roślin w niewielkich doniczkach. W celu napełnienia wodą należy odkręcić dyszę. Idealna do pielęgnacji roślin wewnątrz domu, stanie się niekwestionowaną ozdobą parapetu. Cena około 132zł.

design, projektanci, akcesoriaFot. shoppen.evasolo.com

Z drewnianym uchwytem

Klasyczna i bardzo ergonomiczna konewka z drewnianym uchwytem marki Auerhahn. Produkt wykonano z polerowanej stali nierdzewnej i drewna orzechowego. Ponadto konewka posiada spory otwór do napełniania wodą. Zaprojektował ją André Stocker, ma wysokość 20,5 cm oraz pojemność 1,5 litra. Cena około 80 Euro.

design, projektanci, akcesoriaFot. andre-stocker.de

Z podwójnym uchwytem

Ta konewka została zaprojektowana w 2000 roku i nazwana Pipe Dreams. Jej autorem jest kanadyjski projektant tworzący w Berlinie i Londynie, Jerszy Seymur. Pipe Dreams jest kolorowa i radosna, a podwójne uchwyty dają dwie możliwości podlewania bez konieczności wymiany dyszy. Cena około 60 funtów.

design, projektanci, akcesoriaFot. jerszyseymour.com

Mistrzyni kamuflażu

Ostatnia propozycja to trochę kiczowata konewka z tworzywa sztucznego przypominająca konar drzewa. Ten produkt oferuje Fred and Friends, cena około 18 dolarów.

design, projektanci, akcesoriaFot. fredandfriends.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.