Betonowy hotel. Zimny czy elegancki?

O miłości w domach z betonu śpiewała niegdyś Martyna Jakubowicz. Przedstawiamy Wam niespotykane wnętrza hotelu w Porto, który mimo dominującego we wnętrzach betonu jest gościnny i bardzo unikalny.

Casa do Conto w Porto

Porto jest miastem o bogatej historii i kulturze, mimo to słynie też z nowoczesności i kreatywności. Casa do Conto w Porto to hotel, w którym umiejętnie połączono osiągnięcia współczesnej architektury z historią obiektu. Budynek, w którym mieści się hotel pochodzi z XIX wieku. Projekt wnętrz zlecono portugalskiej pracowni Pedra Liquida. Architekci z ogromną dbałością o szczegóły starali się przywrócić dawny blask tej miejskiej rezydencji. Niestety na kilka dni przed otwarciem hotel strawił pożar. Wówczas przystąpiono ponownie do pracy a projektanci potraktowali swoje dzieło w zupełnie inny sposób. Hotel, niczym Feniks z popiołów, odrodził się w zupełnie innej szacie.

ciekawe miejsca, miesjca, hotele, designFot. pedraliquida.com

Pokoje

Każdy z sześciu pokoi Casa do Conto jest urządzony w bardzo minimalistycznym stylu i ma inną historię do opowiedzenia. Projekty aranżacji zostały stworzone przez różnych projektantów. Cechą wspólną jest dominujący w całym obiekcie beton oraz płaskorzeźby umieszczone na sufitach i ścianach prezentujące sentencje nawiązujące do historii obiektu. W Casa do Conto połączono umiejętnie historyczne mury, sztukę architektoniczną z możliwością odpoczynku, relaksu i przyjemnego spędzenia wolnego czasu w trakcie podróży.

ciekawe miejsca, hotele, deisng, miejscaFot. pedraliquida.com

Łazienki

Częścią każdego pokoju jest łazienka umieszczona w betonowym sześcianie. W suficie każdej z nich umieszczono owalny świetlik, który ma za zadanie doświetlenie pomieszczenia. Ogromny świetlik jest też centralnym punktem budynku i znajduje się na klatce schodowej. Wszystko to w towarzystwie betonu, w kolorach szarości, czerni i bieli.

ciekawe miejsca, hotele, design, miejscaFot. pedraliquida.com

Dodatkowe wyposażenie

Każdy pokój jest wyposażony w nowoczesne udogodnienia, których oczekuje się od luksusowego hotelu butikowego. Znajdziemy tam lodówkę z mini-barem, ekspres do kawy, czajnik, telewizor z płaskim ekranem, telewizję kablową i bezprzewodowy internet, telefon, klimatyzację, a nawet szlafrok i kapcie.

ciekawe miejsca, hotele, design, miejscaFot. pedraliquida.com

Gastronomia

Z restauracji hotelowej jest dostęp do patio. Goście mogą spożywać posiłki w otoczeniu roślin, na świeżym powietrzu.

Dodatkowo goście hotelu mogą przy porannej kawie poczytać codzienne gazety. Do wyboru zarówno dzienniki portugalskie i międzynarodowe.

ciekawe miejsca, hotele, miejsca, designFot. pedraliquida.com

Usługi dodatkowe

W hotelu Casa do Conto gościom oferowany jest pełen zestaw usług dodatkowych. W jego gościnnych wnętrzach, poza częścią noclegową, znajdziemy recepcję z lobby, salon z kominkiem, bibliotekę, jadalnię z patio i ogród.

Dodatkowymi udogodnieniami jest pełna klimatyzacja obiektu, TV kablowa, DVD, bezpłatny bezprzewodowy Internet, telefon oraz sejf. W hotelu istnieje również możliwość zorganizowania pobytu dla większej grupy osób (do 50 osób), w tym organizacji spotkania biznesowego. Do dyspozycji oddane są najważniejsze urządzenia biurowe, usługi sekretarskie oraz usługi tłumacza.

ciekawe miejsca, hotele, miejsca, designFot. pedraliquida.com

Więcej o: