Niezwykła Osada w centralnej Polsce

Idealne miejsce na odpoczynek powstało w województwie łódzkim. Niewielkie domki z stylu skandynawskim kuszą prostotą i atrakcyjną lokalizacją.

Lokalizacja

Osada Osjaków zlokalizowana jest w spokojnej okolicy, wśród lasów i pól, 200 metrów od brzegu rzeki Warty. Gmina Osjaków w województwie łódzkim słynie z tego, że leży w obrębie Nadwarciańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Od północy Osjaków graniczy z Parkiem Krajobrazowym Międzyrzecza Warty i Widawki a na południu z Załęczańskim Parkiem Krajobrazowym. Są to bardzo atrakcyjne turystycznie okolice, miejsce gdzie z każdego zakątka Polski łatwo dojechać i wypocząć w ciekawym otoczeniu.

Wyjątkowa Osadamateriały prasowe

Osada Osjaków

Osada Osjaków to zespół pięciu obiektów wybudowanych w skandynawskim stylu, w technologii szkieletowej. Na Osadę składają się: trzy domki, budynek główny oraz budynek świetlicy. W trzech domkach i trzech apartamentach, w komfortowych warunkach, może wypoczywać 30 osób. Wszystkie budynki zlokalizowane są wokół wspólnej przestrzeni. Ciągi komunikacyjne stanowią ścieżki wysypane grysem a dekoracją jest ?wyspa? obsadzona kosodrzewiną i trawami. Na terenie obiektu znajduje się plac zabaw z piaskownicą oraz wielofunkcyjne boisko sportowe.

Wyjątkowa Osadamateriały prasowe

Wyjątkowa Osadamateriały prasowe

Domki

Elewacja zewnętrzna obiektów jest modrzewiowa a tarasy wykonane z desek modrzewiowych ryflowanych. Ideą przyświecającą projektantom było takie usytuowanie budynków by ich użytkownicy mogli jak najwięcej korzystać z naturalnego otoczenia. Stąd pomysł by okna tarasowe były duże i pozwalały naturze "zaglądać do środka". Również cała południowa ściana świetlicy jest przeszklona, dzięki temu siedząc wewnątrz można obserwować otaczającą przyrodę oraz dzieci bawiące się na placu zabaw.

Wyjątkowa Osadamateriały prasowe

Kuchnia

Każdy z trzech domków ma taki sam układ: na dole jest pokój dzienny z aneksem kuchennym i łazienka, na górze dwie sypialnie. Każdy domek ma taras od strony południowo zachodniej. Domki i apartamenty dysponują w pełni wyposażonym aneksem kuchennym ze zmywarką do naczyń i lodówką.

Mimo że dominującym kolorem we wnętrzach budynków Osady jest biel, nie brakuje tam kolorystycznych akcentów - na ścianach wzdłuż blatów kuchennych położono płytki włoskiej firmy Marazzi z serii Concreta, czerpiącej inspirację z takich materiałów jak glina i cement.

Wyjątkowa Osadamateriały prasowe

Łazienka

Na ścianach większości łazienek, za wyjątkiem małego SPA, położone zostały płytki firmy Tubądzin kreacji Macieja Zienia z serii London - Picadilly oraz Barcelona - Saint Martin.

Domki zostały wyposażone w łazienki z prysznicami, natomiast w dwóch apartamentach znajdziemy wannę, w tym w jednym znajduje się wanna wolnostojąca.

Wyjątkowa Osadamateriały prasowe

Wyjątkowa Osadamateriały prasowe

Usługi dodatkowe

W obiekcie goście mogą skorzystać z usług SPA ? sauny i jacuzzi. Wnętrze SPA jest przytulne i bardzo kameralne. Dominują tam odcienie ziemi - brązu i beżu, goście mogą się tam poczuć swobodnie, zrelaksować, poczuć związek z otaczającą naturą. W Osadzie można wypożyczyć rowery i kajaki. Na miłośników konnej jazdy w zaprzyjaźnionej i położonej niedaleko stadninie koni "Pod Aniołem" w Krzętlach czeka sporo atrakcji, można spróbować swoich sił w jeździe konnej, dzieci natomiast mogą zobaczyć konie, kozę, owcę i świnki wietnamskie.

Zimą w ośrodku można zorganizować kulig i ognisko.

Wyjątkowa Osadamateriały prasowe

Wyjątkowa Osadamateriały prasowe

Dekoracje i detale

W myśl zasady "im mniej tym lepiej" całości dopełniają skromne dekoracje: czarno-białe zdjęcia autorstwa właścicieli, ręcznie malowane obrazy oraz ceramika zakupiona na lokalnym targu staroci w pobliskim Wieluniu.

Wyjątkowa Osadamateriały prasowe

Obiekt jest niewielki przez co bardzo kameralny. Jest idealną alternatywą dla miłośników skandynawskiego wzornictwa i odpoczynku blisko natury.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.