Wariacje na temat biurowego spinacza

Niepozorny kawałek drutu, który milionom ludzi na świecie pozwala lepiej pracować. Przedstawiamy galerię pomysłów projektantów zainspirowanych spinaczem biurowym.

Polskie pochodzenie

Niewielu z nas wie, że klasyczny spinacz biurowy wymyślił Polak - polski wynalazca, muzyk i kompozytor, Józef Hofmann.

Wynalazca znany jest z ponad 70 opatentowanych pomysłów, głównie związanych z motoryzacją i budową fortepianów. Urodził się w Krakowie, bardzo szybko zaczął grać na fortepianie i koncertować. Przez wiele lat żył i pracował w Stanach Zjednoczonych.

Wariacje na temat biurowego spinaczaFot. smiggle.com.au

Lampa

Lampa Paper Clip zaprojektowana przez Bena Collette i Davida Wykes inspirowana jest właśnie klasycznym spinaczem biurowym. Cechą charakterystyczną lampy jest możliwość dowolnego jej kształtowania. Transformacja następuje przez dowolne wyginanie spinacza, dzięki czemu codziennie możemy cieszyć się innym wyglądem tego źródła światła.

Wariacje na temat biurowego spinaczaFot. papercliplamp.com

Stolik

Delikatny stolik ze szklanym blatem i metalową podstawą inspirowaną spinaczem znajdziemy w sklepie Urban Outfitters. Będzie idealnym uzupełnieniem wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym albo industrialnym.

Wariacje na temat biurowego spinaczaFot. urbanoutfitters.com

Grzejnik

Coraz częściej elementem dekoracyjnym naszych domów stają się interesujące, nietypowe i bardzo oryginalne grzejniki. W ofercie włoskiego producenta, firmy Scirocco, znalazł się grzejnik inspirowany klasycznym biurowym spinaczem. Grzejnik wodny Graffe może być zainstalowany w łazience, zastępując z powodzeniem standardowe ogrzewanie. W ofercie niestety nie ma wersji elektrycznej.

Wariacje na temat biurowego spinaczaFot. sciroccoh.it

Wieszak

Drobne elementy wyposażenia wnętrz inspirowane spinaczem do papieru pojawiają się zdecydowanie najczęściej. W Amazon możemy kupić całą gamę produktów inspirowanych tym elementem, między innymi stojak na prasę albo wieszak ścienny w formie wielkogabarytowego spinacza. Stojak może pojawić się zarówno w biurze jak w pokoju dziecka lub pokoju dziennym. Natomiast wieszak interesująco będzie wyglądał w przedpokoju albo pokoju nastolatka. Będą z pewnością świetnymi prezentami.

Wariacje na temat biurowego spinaczaFot. amazon.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.