Najpopularniejsze projekty Alessi

Za co świat pokochał włoską markę Alessi? Zobaczcie 10 najciekawszych projektów!
Kaczka zegar Kaczka zegar Eero Aarnio

Zegar w kształcie kaczki

Czasomierz w kształcie kaczki to projekt Eero Aarnio, który przyda się w każdej kuchni. Zegar nie tylko wygląda oryginalnie i może rozweselić nie jedna osobę, ale jest też bardzo funkcjonalny. Czas jest ustawiany przez obracanie centralnego pokrętła: w prawo ustawia się minuty, w lewo sekundy. Natomiast typowy dźwięk alarmu został zastąpiony... kwakaniem kaczki.

Czasomierz kaczkafot. mat. prasowe

Wyciskarka do cytrusów Wyciskarka do cytrusów Philippe'a Starck

Wyciskarka do cytrusów

Wyciskarka do cytrusów Philippe Starcka to już ikona designu i symbol wzornictwa lat 90.  Projektant stworzył ją wakacjach nad morzem. Na pierwszy rzut oka nie wiadomo do czego służy. Wyciskarka jest jednak zaskakująco funkcjonalna i prosta w obsłudze.

Wyciskarka do cytrusówfot. mat. prasowe

Otwieracz Otwieracz Alessandro Mendini

Korkociąg

Kolejnym bestsellerem, wyprodukowanym w 1994 roku, jest korkociąg Anna G. autorstwa Alessandro Mendiniego, który swoją formą przypomina kobietę. Elegancki i funkcjonalny gadżet, który przyda się w każdej kuchni.

Otwieracz do butelekfot. mat. producenta

Butelka na oliwę Butelka na oliwę Marta Sansoni

Pojemnik na oliwę

Specjalny pojemnik na oliwę został zaprojektowany przez Martę Sansoni. Skonstruowano go tak, aby możliwe było nalanie do niego tylko tyle oliwy, ile potrzebujemy na jeden posiłek. Dzięki specjalnemu wygięciu rurki do nalewania, oliwa bez problemu spływa na talerz.

Butelka na oliwęFot. mat. prasowe

Pojemnik Pojemnik Stefano Pirovano

Pojemnik na pastę do zebów

Pojemnik na pastę do zębów to propozycja dla dzieci od Stefano Pirovano. Projektant chciał zachęcić rodziców i dzieci do zabawy podczas mycia zębów. Pojemnik został wykonany z żywicy termoplastycznej.

PojemnikFot. mat. prasowe

Konewka Konewka Eero Aarnio

Konewka

Konewka "Diva" - prosta, funkcjonalna, przydatna w każdym domu. Została zaprojektowana przez Eero Aarnio, który uważa, że produkty użytkowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne, a dopiero później miłe dla oka i miłe w dotyku. Jeśli wywołają uśmiech na twarzy to tym lepiej - to najlepiej się sprzedaje.

KonewkaFot. mat. prasowe

Pojemnik na cukier puder Pojemnik na cukier puder Guido Venturini

Pojemnik na cukier puder

Pojemnik na cukier puder to propozycja od Guido Venturini. Pojemniki przypominają kreskówkowe ufoludki, które mają zachęcić i rozśmieszyć rodzinę na przykład podczas wspólnego pichcenia w kuchni.

Pojemnik na cukier puderFot. mat. prasowe

Młynek do pieprzu Młynek do pieprzu Michael Graves

Młynek do pieprzu

Młynek do pieprzu to zdecydowanie przedmiot, który każdy z nas ma w swojej kuchni. Ten został zaprojektowany przez amerykańskiego projektanta Michaela Gravesa i pojawił się w filmie Matrix.

Młynek do pieprzuFot. mat. prasowe

Temperówka Temperówka Rodrigo Torres

Temperówka

Temperówka Kastor została zaprojektowana przez Rodrigo Torresa tak, aby była praktyczna i łatwa w użyciu. Poprzez umieszczenie w ustach bobra ołówka, można zaostrzyć go z niezwykłą łatwością. Dodatkowo ze względu na swoja konstrukcję jest to także idealny przycisk do papieru.

Temperówka Fot. mat. prasowe

Dziadek do orzechów Dziadek do orzechów Andrea Branzi

Dziadek do orzechów

Dziadek do orzechów w kształcie wiewiórki został zaprojektowany przez Andrea Branziego. Do zestawu dołączone są również wykałaczka i otwieracz do butelek.

Dziadek do orzechówFot. mat. prasowe

Więcej o: