Przedszkole w Anglii, które nas zachwyca

Zadaszony plac zabaw, ciekawe przeszklenia i atrakcyjna przestrzeń. Niewielkie przedszkole powstało w Oxfordshire w południowej Anglii.

Przedszkole w Oxfordshire

Położone w hrabstwie Oxfordshire w południowej Anglii przedszkole stawia na takie wartości jak ciepło i życzliwość. I tymi priorytetami kierowali się między innymi architekci tworząc projekt obiektu. Budynek tworzą trzy elementy bryły przesunięte względem siebie przekształcając go z regularnej, prostej formy w imponującą, zaskakującą i bardzo oryginalną. Dzięki takim zabiegom powstała nie tylko ciekawa bryła ale także zadaszony plac jako miejsce do zabaw.

Projekt na zlecenie władz lokalnych przygotowała pracownia Jessop&Cook Architects.

Przedszkole w AngliiFot. Nikhilesh Haval/jessopandcook.co.uk

Wnętrza

Budynek główny wykonano z cegły, każda część obiektu pełni inną funkcję. W budynku głównym odbywają się podstawowe zajęcia przedszkolne. To tutaj dzieci się uczą. Pomieszczenia są duże, przestronne i dobrze doświetlone.

Przedszkole w AngliiFot. Nikhilesh Haval/jessopandcook.co.uk

Przeszklenia

Wnętrze budynku jest bardzo przestronne. Dodatkowo zastosowano okna dachowe, przeszklenia wzdłuż elewacji południowej oraz duże okna, co pozwoliło doświetlić pomieszczenia przez cały dzień.

Przedszkole w AngliiFot. jessopandcook.co.uk

Plac zabaw

W przypadku tego budynku zastosowano różne materiały wykończeniowe, dzięki czemu udało się stworzyć przyjazne miejsce z wyraźnie zaznaczonymi funkcjami. Na przykład wykończone drewnem cedrowym zadaszenie placu zabaw pozwoliło uzyskać dodatkowe miejsce dla dzieci. Zadaszenie pozwoli najmłodszym pozostawać na świeżym powietrzu nawet w niepogodę.

Przedszkole w AngliiFot. jessopandcook.co.uk

Detale

W nowoczesnej bryle budynku wykorzystano kilka ciekawych detali. Są to między innymi wnęki okienne z siedziskami wymoszczonymi miękkimi poduchami, małe okienka na poziomie wzroku dzieci oraz bogate wyposażenie dostosowane do wieku i potrzeb przebywających tam dzieci.

Budynek został ukończony w 2013 roku. Może w nim przebywać 30 dzieci, budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przedszkole w AngliiFot. Nikhilesh Haval/jessopandcook.co.uk

Więcej o: