Od czarnych ścian odcinają się białe szafki z lakierowanej płyty MDF przykryte blatem z czarnego marmuru. Do tej dwubarwnej aranżacji ożywienie wnoszą w utrzymane w innych barwach dodatki i akcesoria, o które w kuchni nietrudno.
Kuchnia cała w bieli wyglądałaby nieco nudnie, wręcz mdło. Jeśli nie chcemy wprowadzać żywszych barw, dodajmy akcenty czerni - choćby na ścianie.
W otwartej na pokój dzienny kuchni pomalowano na czarno jedną ze ścian. W takie tło wtapiają się nieliczne szafki górne z frontami z płyty laminowanej.
Na granicy kuchni i pokoju zaaranżowano kąt jadalny. Aby optycznie wyróżnić ten aneks w otwartej strefie dziennej, wyposażono go w czarne meble - stół fornirowany barwionym na czarno dębem i krzesła obite welurem.
Do szaro-białego wnętrza dodano kilka czarnych elementów. Konsekwencja w doborze tych trzech barw sprawiają, że wystrój jest spójny, a zarazem elegancki. Istotne są również proporcje kolorów - dzięki przewadze jasnych wnętrze nie przytłacza.
Na czarno pomalowano w całości jedną ze ścian, pozostałe są białe. W czarnym kolorze są też meble do siedzenia. Ciemną płaszczyznę ściany ożywia naklejka z sentencją i telewizor (zwłaszcza gdy jest włączony), a całe wnętrze - dodatki w jaskrawozielonym kolorze. Wnętrze nie wygląda więc ponuro, a wręcz przeciwnie - jasno i świeżo.
Czerń i biel tworzą bardzo wyraziste, kontrastowe zestawienie - dla niektórych zbyt mocne i zbyt surowe. Tutaj ożywiono je nielicznymi drewnianymi meblami (stolik i półka) oraz dyskretnymi pomarańczowymi dodatkami.
Bardzo modne są fototapety w wersji czarno-białej, które często stają się najmocniej przyciągającym wzrok elementem wystroju. Tu wybrano fototapetę z widokiem na molo (autorstwa Andrzeja Jastrzembskiego), przypominającym gospodarzon rodzinny Sopot. Naklejono ją na front płytkiej szafy na płyty CD. W podobnej tonacji kolorystycznej jest też utrzymana zasłona w oknie.
Kąt wypoczynkowy w stylu vintage. Bardzo zniszczony fotel z lat sześćdziesiątych po odnowieniu odzyskał urodę - do jego nowego czarnego obicia dobrano współczesną kanapę w tym kolorze.
Jeden czarny mebel czasem wystarczy - zwłaszcza tak pokaźna kanapa ustawiona na środku wnętrza. Aby jej bryła nie przytłaczała, połóżmy kolorowe poduszki dopasowane do kolorystyki dodatków w całym pomieszczeniu.
Czerń nie musi występować tylko jako jednolita płaszczyzna, dobrze wygląda także w graficznych wzorach - na przykład, tak jak w tym salonie, w klasycznej pepitce. Tę kompozycję rozświetlają żółte elementy, konsekwentnie pojawiające się w całej otwartej strefie dziennej.
Ściany w toalecie zostały pokryte małymi płytkami w odcieniu antracytu. Dla przeciwwagi na podłodze położono jasny gres, a wszystkie dodatki są białe.
Czarna podłoga i grzejnik, a do tego kabina prysznicowa z przyczernionego szkła. Dla ożywienia wystarczy drobny element w innym, mocnym kolorze, np. czerwony ręcznik.
W niewielkiej łazience - tylko czerń i biel. Jedyną dekoracją są subtelne graficzne motywy roślinne na płytkach ceramicznych.
Powagę i surowość czarno-białej łazienki skutecznie rozbija czerwony fotel o dekoracyjnej formie. Jest zresztą nie tylko dekoracją - można na nim przysiąść, np. przygotowując się do kąpieli.