Eko design od polskich projektantów

Bycie eko to nie tylko przejściowa moda, ale trend, który na stałe włączył się w nasze codzienne życie. Meble z tektury, dodatki z materiałów z recyklingu czy nowe życie starego drewna - to tylko niektóre pomysły polskich projektantów.

Stolik z drewna z rozbiórki sopockiego molo

Nie chcemy przyczyniać się do wycinki lasów, ale kochamy meble z drewna? Wystarczy zainteresować się meblami z drewna z odzysku. Stolik PUPA od DIVADLO został wykonany z drewnianych elementów pochodzących z rozbiórki sopockiego molo. Około 80-letnie drewno, zakonserwowane w wodzie morskiej bez dostępu powietrza, wydobyto w 2010 r., następnie osuszono i powtórnie zakonserwowano. Efekt? Piękna i prosta, ale również  funkcjonalna forma stolika. Stolik PUPA od DIVADLO znajdziecie na MyBaze.com za 970 zł.

Stolik PUPA, DIVADLO, 970 zł, dostępny na MyBaze.comFot. mat. prasowe

Lampa z bębna od pralki

Zmorą naszych czasów jest produkowanie gór śmieci. Dlaczego by więc nie wykorzystać niepotrzebnych przedmiotów do innych celów? Lampa Drum od ekodizajn została wykonana z... bębna od pralki. Ażurowa powierzchnia bębna daje piękne, rozproszone światło. Lampę Drum od ekodizajn kupisz na MyBaze.com. Cena: 660 zł.

Lampa drum, ekodizajn, 660 zł, dostępna na MyBaze.comFot. mat. prasowe

Szafka z drewna sosnowego z recyklingu

Szafka nocna NATURE od Ann Decor Manufacture wykonana jest z drewna sosnowego w całości pochodzącego z recyklingu oraz tapicerowana naturalnymi tkaninami bawełnianymi lub lnianymi. W szafce wykorzystano tradycyjne połączenia stolarskie typu "jaskółczy ogon". Szafkę nocną NATURE zaprojektowaną przez Ann Decor Manufacture znajdziecie na MyBaze.com za 590 zł.

Bujak z tektury

Tektura to wyjątkowy materiał. Lekki, ale jednocześnie wytrzymały. Często sięgają po niego projektanci produktów przeznaczonych dla dzieci, ponieważ jest bardzo bezpiecznym tworzywem. Bujak L-GO od L A B O R A T O R Y A R T - w całości wykonany z tektury - może być koniem na biegunach, bujanym fotelem lub rozkołysanym przez fale statkiem. Bujak można kupić na MyBaze.com za 249 zł.

Bujak z tektury L-GO, L A B O R A T O R Y A R T, 249 zł, dostępny na MyBaze.comFot. mat. prasowe

Papierowa lampa

Papier to jeden z materiałów, po który najczęściej sięgają projektanci. Jest wyjątkowo plastyczny i pozwala tworzyć prawdziwe użytkowe dzieła sztuki. Lampa wisząca Misia od Barbórka Dizajn jest wykonana z odzyskanego papieru, ręcznie malowana i lakierowana ekologicznym lakierem. Lekka i zwiewna, przypomina damski kapelusz, przywodząc na myśl magiczną Belle Epoque. Lampę wiszącą Misia od Barbórka Dizajn kupisz na MyBaze.com za 350 zł.

Lampa wisząca Misia, Barbórka Dizajn, 350 zł, dostępna na MyBaze.comFot. mat. prasowe

Dywan z butelek PET

Jak ponownie wykorzystać plastikowe butelki PET, których statystyczny Polak używa ok. 2,5 kg rocznie? Dywan Bubbles recykled projektu Martyny Koperkiewicz, został stworzony z recyklingowego filcu pochodzącego z... ponownego przetworzenia butelek PET. Dwustronny dywan Bubbles od LUMIO kupisz na MyBaze.com. Cena: 590 zł.

Dywan Bubbles recykled dwustronny, LUMIO, 590 zł, dostępny na MyBaze.comFot. mat. prasowe

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.