Aranżacje wnętrz w stylu glamour

Styl glamour to mroczna elegancja, świetlisty szyk, barokowe bogactwa i subtelna gra dodatków. Czy wnętrze inspirowane nim może być wygodne i funkcjonalne?
Aranżacje wnętrz: w stylu glamour Aranżacje wnętrz: w stylu glamour Fot. Dekoral

Aranżacje wnętrz: inspiracje barokiem

Styl glamour w aranżacji wnętrz ukształtował się na początku XXI wieku. Stanowił odpowiedź na ascetyczność minimalizmu. Inspirowany przepychem baroku i lekkością rokoka, glamour stał się jednym z najczęściej wykorzystywanych nurtów dekoracyjnych. Co sprawia, że jest tak popularny?
- Z jednej strony wnętrza utrzymane w tym stylu są o niebo bardziej przytulne niż te urządzone z surowością minimalizmu. Z drugiej strony glamour jest stylem wyjątkowo płynnym i eklektycznym. Z jego pomocą możemy zarówno stworzyć mroczny salon wyjęty wprost z kryminałów, jak i skąpany w świetle pokój dzienny urzekający miękkością tkanin, kolorem ścian czy grą refleksów odbijających się w lustrach i kryształach żyrandolu. Wykorzystując zaledwie niektóre rozpoznawalne elementy stylu glamour możemy stworzyć przytulne a zarazem eleganckie i nowoczesne wnętrze - mówi Anna Łatoszyńska, manager marki Dekoral Fashion.

Aranżacje wnętrz: w stylu glamour Aranżacje wnętrz: w stylu glamour Fot. Dekoral

Trzy sposoby na glamour

Meble z giętymi, złoconymi ramami oraz pikowanymi, skórzanymi oparciami, ogromne żyrandole z mnóstwem małych kryształków i szkiełek, wyraziste wzory tapet, ozdobne ramy luster, a nade wszystko kontrast, połysk i głębia szlachetnych barw - oto istota stylu glamour.

Aranżacje wnętrz: w stylu glamour Aranżacje wnętrz: w stylu glamour Fot. Dekoral

Ciemne ściany budują nastrój

Ciemne ściany idealne budują we wnętrzu nieco barokowy, ciężki ale jakże elegancki i dostojny klimat. Delikatny odcień fioletu ścian w połączeniu z masywnymi meblami o lekko postarzanej formie stworzą idealną parę. W przełamaniu powagi wnętrza doskonale sprawdzi się odrobina połysku i światła. Lampy, lustra, świeczniki, ramki o metalowym połysku a także duży kryształowy żyrandol efektownie odbijający światło z pewnością dodadzą ciemnym barwom i ciężkim meblom lekkości.

Aranżacje wnętrz: w stylu glamour Aranżacje wnętrz: w stylu glamour Fot. Dekoral

Glamour z nowoczesnym akcentem

Styl glamour ma wiele twarzy. Dostojny przepych to tylko jedna z nich. Natomiast jeżeli wolisz czyste i jasne wnętrza również znajdziesz w w tym stylu liczne inspiracje. Jasne ściany będą podstawą dla spokojnej, przejrzystej stylizacji. Zamiast stylizowanych na barok mebli wybierz te bardziej klasyczne, a nawet nowoczesne propozycje. W ideę stylu glamour świetnie wpisze się masywny komplet wypoczynkowy z czarnej, lekko połyskliwej skóry.

Aranżacje wnętrz: w stylu glamour Aranżacje wnętrz: w stylu glamour Fot. Dekoral

Połysk i blask

We wnętrzu, gdzie tło stanowią czyste, ciepłe barwy warto postawić na połysk i blask. To właśnie promyki światła odbijające się w szklanym blacie łatwy, srebrnej ramie lustra czy półprzezroczystych, kryształowych wazonach tworzą unikalny klimat wnętrza. Ciekawie upięte, miękkie zasłony i kotary, połyskliwe poszewki poduszek będą doskonałym dopełnieniem stylizacji. W ten sposób możemy udekorować zarówno salon jak i sypialnię, choć w przypadku tej drugiej warto również dodać pikowany zagłówek łóżka.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.