15 krzeseł i foteli, które udowadniają, że mebel może być dziełem sztuki!

Krzesła i fotele w domu odgrywają ważną rolę, ale chyba najważniejsza z nich to funkcjonalność. Co jeśli krzesło przestaje wyglądać standardowo i przybiera niesamowicie formy? Czy traci na funkcjonalności? Przedstawiamy Wam 15 krzeseł i foteli, które swoją formą udowadniają, że mebel może być formą sztuki również użytkowej. Która z propozycji podoba Wam się najbardziej? Chcielibyście mieć któryś fotel w swoim domu?

Fotel walizka

Jeśli macie stare, retro walizki w domu nie pozbywajcie się ich. Projektantka Katie Thomspon pokazała, że może to być podstawa do stworzenia czegoś więcej. Jej stołki inspirowane stylem retro, w których głównym elementem jest właśnie odnowiony korpus starej walizki cieszą się ogromnym powodzeniem. Nie tylko wyglądają efektownie, ale też bardzo stylowo.

Walizka retrorecreate.za.net

Krzesło filiżanka

Dla wielbicieli kawy proponujemy krzesło w kształcie filiżanki, które zaprojektował Sunhan Kwon. Taka forma ekspresji jest nie tylko funkcjonalna, ale też piękna. Wyobrażacie sobie poranną kawę siedząc przy stole na takich właśnie krześle?

Krzesło filiżankahewasborn.com

Fotele zwierzaki

Krzesła w kształcie zwierząt to propozycja nieco bardziej awangardowa i pewnie najbardziej trafi do wielbicieli zwierząt. Projektant Max Riera proponuje takie rozwiązanie dla posiadaczy dużych domów, które szybko mogą zamienić się w ogród zoologiczny. To również świetna propozycja do domków letniskowych czy ogrodów zimowych.

Fotel hipopotammax-riera.squarespace.com

Połamane krzesło

Patrząc na to krzesło zastanawiacie się jak to możliwe, że ono stoi? A już na pewno nie ma możliwości aby na nim siedzieć? A jednak! Peter Bristol stworzył projekt, który nie tylko wygląda kosmicznie, ale wbrew pozorom jest bardzo funkcjonalny. Sprawdzi się w każdej designerskiej kuchni np. w stylu szwedzkim.

Ułamane krzesłopeterbristol.net

Kaktusy

Czy w Twoim domu do tej pory jedynym zielonym akcentem były kaktusy, bo przecież nie trzeba ich często podlewać i szybko nie więdnął? Jeśli tak, to do kolekcji mogą teraz dołączyć krzesła, które wyglądają jak prawdziwy kaktus. Zaprojektowała je Valentina Glez Wohlers. Pytanie tylko jak na nich siedzieć?

Krzesło kaktusthebandfrom.com

Krzesła z rogami

Piękne, solidne, drewniane krzesła z drobnymi elementami zwierząt w postaci np. wystających króliczych uszu czy poroża to pomysł projektantki Merve Kahraman. Takie krzesła idealnie sprawdzą się w klasycznych wnętrzach.

Krzesło z rogamimervekahraman.com

Krzesła z ludzkimi cząstkami

Ralph Nauta and Lonneke Gordijn zaprojektowali krzesła, które wyglądają jak elementy ludzkiego ciała. Największe wrażenie robią przy zgaszonym świetle. Wnętrzności krzeseł przypominają też nieco wijące się ośmiornice. To propozycja dla osób o mocnych nerwach.

Krzesło z kościartaurea.com

Drewniane krzesła

Wydawałoby się, że krzesła z drewna nie są w stanie niczym zaskoczyć, a już na pewno nie formą. Jednak jak pokazuje projektantka Vivian Chiu również drewno może przybierać ciekawe formy. Jej propozycja jest już nie tylko funkcjonalna, ale też bardzo estetyczna. Takie krzesło sprawdzi się w każdym wnętrzu i będzie idealnym dodatkiem.

Potrójne drewniane krzesłovivianchiudesigns.com

Fotel jak obraz

Krzesła autorstwa Sebastiana Brajkovica to całkowite oderwanie od rzeczywistości. Piękne, kolorowe o cudownych kształtach. Jeżeli jeszcze są tak wygodne jak śliczne, to projekt w 100% idealny.

 

Fotel rysunkowysebastianbrajkovic.com

Fotel dla fanów książek

Dla fanów książek proponujemy fotele zaprojektowane przez Staight Line Designs, które są nie tylko bardzo wygodne, ale też bardzo efektowne. Taki fotel urozmaici nie jedno smutne wnętrze. Na pierwszy rzut oka mamy wrażenie, że fotel ma pułki na książki, a finalnie jest to tylko grafika w 3d. Trzeba przyznać, że wygląda bardzo realistycznie.

Fotel z naklejkami straightlinedesigns.com

Fotel wyglądający jak drzewo

Świetna forma, cudowne kolory i efekt jaki tworzy całość powodują, że fotel autorstwa Richard Huttena trafił na listę najefektowniejszych mebli Świata. Wystarczy jedynie włożyć do środka wygodną poduchę i możemy relaksować się cały dzień.

Fotel drzeworichardhutten.com

Fotel w kształcie czaszki

Jeżeli jesteście zwolennikami gier lub filmów science fiction to ta propozycja przypadnie Wam do gustu. Fotel w kształcie czaszki został wykonany ze stali, żywic poliestrowych i włókien szklanych. Zewnętrzna warstwa pokryta jest czarnym błyszczącym aksamitem. Fotel stworzył Harold Sangouard jako formę przekazu artystycznego i dominacji nad światem.

Fotel czaszkaharow.fr

Fotel Paw

Piękny, kobiecy, seksowny. taka propozycja fotela zaprojektowana przez uufie zdecydowanie trafi do kobiet. Drogie Panie czyż nie fajnie byłoby zasiadać wieczorami z kubkiem czekolady i dobrą lekturą w takim pięknym fotelu. Pytanie tylko czy jest wygodny.

Fotel Pawmervekahraman.com

Fotel bryła

Fotel, który składa się z wielu geometrycznych elementów przypomina nieco przecięta piłkę nożną. Wyjmowane, miękkie elementy pokryte ekologicznymi tkaninami w różnych wariantach kolorystycznych dają cały efekt. Fotel posiada system QUARTZ, który łączy dwie pięciokątne i sześciokątne drewniane konstrukcje, w których umieszczone są miękkie elementy. Ta propozycja została stworzona przez włoską firmę D3CO.

Fotel bryłactrlzak.com

Fotel kwiat

Na koniec zostawiłam Wam prawdziwe dzieło sztuki. Fotel zaprojektowany przez Kenneth Cobonpue przypomina kwiat lilii. Ten niebywale piękny fotel ozdobi każde nawet bardzo surowe wnętrze. Nie jestem przekonana do jego funkcjonalności, ale trzeba przyznać, że robi wrażenie.

Fotel kwiatkezu.com.au

Więcej o: