Ucieknijcie z nami! Najpiękniejsze chatki [TOP 5]

Jeśli ciągle odpoczywacie po sylwestrowych szaleństwach, a po świątecznym urlopie nie macie ochoty wracać do codzienności, zapraszamy Was dzisiaj w podróż po bajecznych chatkach. W tym zestawieniu zobaczycie najpiękniejsze i najbardziej urocze domki z całego świata!

Romantycznie

Wielbicielom romantycznych i nastrojowych wiktoriańskich wnętrz z pewnością spodoba się chatka Sandry Foster z Catskills. W maleńkim domku mieści się salon oraz sypialnia umieszczona na antresoli. Wszystkie meble, dekoracje i dodatki utrzymane są w poetyckim, romantycznym stylu prosto z miłosnych opowieści.

Ucieknijcie z nami!harlemloves.com

Casa do Penedo

Niesamowity projekt domu wpasowanego w dwa olbrzymie głazy to jeden z najbardziej ekstremalnych i bardzo udanych projektów ostatnich lat. Fasada domu została idealnie wpasowana w kolor i strukturę głazów, dzięki czemu dom wygląda jak wrośnięty w przestrzeń między nimi.

Ucieknijcie z nami!Feliciano Guimaraes

Chatka Hobbita

Fani tolkienowskich opowieści z pewnością chętnie zamieszkaliby u Simona i Jasmin Dale, którzy w Wali zbudowali sobie tę niezwykłą chatkę. We wnętrzu dominują naturalne materiały oraz ręczna robota. Co ciekawa, budowa oraz wyposażenie pochłonęły zaledwie 3 tys. funtów!

hobbit, dom Hobbitasimondale.net

Dom na wyspie

Na maleńkiej wyspie, u wybrzeży Kornwalii czeka na Was kolejny uroczy domek. Wyspa połączona jest z klifem długim pomostem. Tę prywatną rezydencję, która pomieści do 6 osób znaleźliśmy w ofercie Unique Home Stays. To miejsce, w którym znajdziecie jedne z najpiękniejszych i najbardziej luksusowych prywatnych domków do wynajęcia.

Ucieknijcie z nami!uniquehomestays.com

Japoński domek na drzewie

Kto z nas nie marzył o domku na drzewie? Japońscy projektant Terunobu Fujimori postanowił zrealizować marzenie z dzieciństwa i pośród drzew wiśni powstał Teahouse Tetsu. Prawda, że ujmujący?

domki na drzewach, projektyFot. Edmund Summer

Więcej o: