Zimowe wnętrze w stylu Aspen

Surowe drewno, puszyste pledy i dywany, ciepło murowanych kominków, naturalne skóry i szkło. Marzysz o pięknym i przytulnym wnętrzu jak z luksusowych zimowych kurortów? Zobacz, jak je wyczarować!

W blasku kominka

Nieodłącznym elementem zimowego klimatu w domu jest kominek. Zamiast tradycyjnych wiklinowych koszy na drewno, można wybrać bardziej fantazyjne stojaki wykonane ze stali, aluminium, a nawet szkła.

"Stojaki w takim minimalistycznym stylu idealnie wkomponują się do nowoczesnych mieszkań, a bardziej tradycyjnym wnętrzom nadadzą charakteru i bez wątpienia zwrócą na siebie uwagę" - przekonuje Marta Krężelewska, stylistka MyBaze.com.

Stojak na drewno od NOBO DesignFot. mybaze.com

Świece i lampiony

Jeśli nie mamy w domu kominka, namiastkę ognia mogą dać nam świeczniki czy lampiony. Srebrny kolor takich dodatków będzie najbardziej uniwersalny na zimę, ponieważ tworzy udane kompozycje z niemal wszystkimi barwami. Świeczniki mogą być piękną ozdobą na stół, komodę czy parapet.

Lampiony od Aleja KwiatowaFot. mybaze.com

Koce i poduchy

Gdy za oknem mróz i śnieg, dom stanowi dla nas ostoję ciepła. Wełniane koce i przytulne poduszki otulą największego zmarzlucha. Jednym wyrazistym dodatkiem można odmienić i ocieplić salon czy sypialnię.

Wełniane koceFot. mybaze.com

W stonowanym kolorze

"Zamiast kolorowych dodatków w świątecznym stylu, postawmy na stonowane kolory, które kojarzą nam się z ciepłem domowego ogniska, np. beże i brązy. Dobrze sprawdzą się także różne odcienie szarości, która w połączeniu z bielą, drewnem i innymi neutralnymi kolorami tworzy bardzo przytulne zestawienie" - radzi stylistka MyBaze.com.

Narzuta od ScandilivingFot. mybaze.com

Odpowiednie oświelenie

Klimatyczne oświetlenie to kolejny nieodłączny element zimowych aranżacji. Dekoracyjne girlandy świetlne będą nie tylko idealnym rozwiązaniem dla osób, które uwielbiają bożonarodzeniowy klimat we wnętrzach i trudno im rozstawać się ze świątecznymi dekoracjami. To niezwykle subtelne, przytulne źródło światła może być piękną ozdobą domu przez cały rok, choć najlepiej prezentuje się  właśnie zimą.

Bawełniane kule NikamonFot. mybaze.com

Więcej o: