Praktyczne rozwiązania w kuchni

Lubimy mieszkać ładnie, a jeszcze lepiej by było ładnie i funkcjonalnie. Jak to zrobić? Zobaczcie nasze pomysły na praktyczne rozwiązania w kuchni!

Gniazda w wysuwanych kolumnach

W kuchni bardzo często korzystamy z różnorodnych urządzeń elektrycznych. Dzisiejsze przygotowywanie potraw to elektryczny mikser, sokowirówka, czajnik, ekspres do kawy, blender, maszynka do mielenia mięsa i wiele innych, wszystkie potrzebują odpowiednio umieszczonych gniazd elektrycznych. Często kilka naraz. Bardzo praktycznym sposobem jest umieszczenie gniazd elektrycznych w wysuwanych/chowanych kolumnach w blacie kuchennym albo w górnej szafce.

Gniazda w wysuwanej kolumnieFot. schulte.com

Młynek w zlewozmywaku

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest instalacja młynka w zlewozmywaku kuchennym. Takie elektryczne rozdrabniacze (potocznie właśnie nazywane młynkami) wykorzystywane są do mielenia odpadów organicznych. Bardzo przydatne w kuchni w trakcie przygotowywania posiłków jak i sprzątaniu po nich. Przy coraz restrykcyjnej gospodarce odpadami, takie rozwiązanie może się naprawdę opłacać.

Franke Active KitchenFot. Franke

Kosze do segregowania

Niestety czasami z pewnych względów nie udaje się zamontować w naszej kuchni młynka, wtedy możemy zaplanować miejsce na sortowanie śmieci. Pojemniki do domowego segregowania śmieci ma w swojej ofercie np. IKEA. Są to najczęściej plastikowe pojemniki, które można ustawić pod zlewozmywakiem (pasują do szafek różnej wielkości) i są dostosowane do segregowania odpadków organicznych, papieru, plastiku czy szkła.

IKEA - segregowanie śmieciFot. IKEA

Baterie do zadań specjalnych

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, które można zastosować w kuchni są baterie ścienne, które możemy zamontować w dowolnym miejscu kuchni, np. w okolicach kuchenki. Bardzo praktyczne (i bardzo modne!) są również baterie z ruchomą wylewką. Dzięki ich budowie łatwiej napełnimy na przykład wysoki garnek.

Składana bateria kuchennaFot. kohler.com

Piekarnik z mikrofalówką

Piekarnik połączony z mikrofalówką to coraz popularniejsze rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się nie tylko w małych kuchniach. Po co kupować dwa spore urządzenia, jeśli może zastąpić je jedno?

Systemy przechowywania

Wiele praktycznych rozwiązań niesie również zamontowanie bardzo funkcjonalnych systemów przechowywania, np. wieszaków na ręczniki papierowe, stojaków na garnki i pokrywki, pojemników na przyprawy czy produkty sypkie. Te i wiele innych rozwiązań pozwoli cieszyć się czasem spędzanym w kuchni. Pamiętajmy jednak by jak najwięcej z nich schować (np. wewnątrz mebli). Dzięki temu nasza kuchnia stanie się przestrzenna, unikniemy bałaganu, będzie nie tylko praktyczna ale nadal ładna.

mcki02a_02a, rski02a_02afot. IKEA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.