Hotele z designem. 10 miejsc w Europie, które warto odwiedzić

Hotele z designem znaleźć można niemal w każdej europejskiej stolicy. Przedstawiamy dziesięć hoteli w Europie, które zdecydowanie warto odwiedzić!

Hotel Crayon w Paryżu

W samym centrum Paryża znajduje się miejsce, w którym mieszkali niegdyś francuscy artyści. To hotel Crayon, którego wnętrza zaprojektowała artystka Julie Gauthron. Soczyste kolory, mieszanka gadżetów z antykwariatów i pchlich targów (które przywieziono do hotelu z całej Francji) sprawiają, ze całe wnętrze wygląda bardzo energetycznie.

Hotel Crayon w Paryżufot. Hotel Crayon

Hotel PURO w Poznaniu

Nowoczesny, elegancki i bardzo funkcjonalny design znajdziecie też w hotelu Puro w Poznaniu. Wnętrza zachwycają dużą ilością naturalnego światła, idealnymi warunkami do relaksu i meblami z najwyższej półki (np. takich marek jak Vitra czy Hilding). Nowoczesne wnętrza sprawiają, że chce się do niego wracać. Koniecznie tam zajrzyjcie.

Hotel PURO w Poznaniufot. Hotel PURO

Hotel Bikini w Berlinie

Szybkie życie, konsumpcja i dynamika to główne elementy wystroju hotelu Bikini, który zaprojektował Werner Aisslinger. Hotel mieści się pomiędzy trzema największymi atrakcjami turystycznymi Berlina - słynnym Zoo, kościołem Cesarza Wilhelma oraz parkiem Tiergarten. Wnętrza hotelu to świetny przykład modernistycznej i powojennej architektury, która w obecnych czasach stanowi nie lada atrakcję.

Hotel Bikini w Berlinie fot. Hotel Bikini

Faralda NDSM Crane Hotel w Amsterdamie

Relaks na wysokościach, hotel tylko dla odważnych i oryginalnych gości, czyli Faralda NDSM Crane Hotel w Asmterdamie. Architekt Edwin Kornmann Rudi wykorzystał potencjał zabytkowego dźwigu stojącego w artystycznej dzielnicy Amsterdamu i postanowił zamienić go w luksusowe apartamenty. W ten oto sposób powstał hotel na dźwigu, w którym każdy pokój ma swój unikatowy styl, podkreślony przez kolekcje łazienkowe Aveo, La Belle, Squaro Edge 12 oraz Loop & Friends.

Faralda NDSM Crane Hotel w Amsterdamiefot. Faralda NDSM Crane Hotel

Hotel Whitepod w Szwajcarii

Hotel Whitepod w Szwajcarii to istny raj na ziemi. Z jednej strony widok na jezioro Genewskie, z drugiej na Mont Blanc, z trzeciej na piękne góry, a to wszystko po to, aby goście mogli cieszyć się luksusem blisko naturalnego środowiska. Taka propozycja zdecydowanie przypadnie do gustu miłośnikom przyrody.

Hotel Whitepod w Szwajcariifot. Hotel Whitepod

San Giorgio na wyspie Mykonos

Hotel San Giorgio charakteryzują starannie dobrane elementy oraz biel, drewno i kamień. W środku znajdziecie ręcznie tkane dywany, zawieszane fotele czy ekologiczne lampy. Dodatkowo do hotelu wprowadzone zostały lokalne akcenty w postaci terakoty, tkanin czy koralików przypominających różaniec.

San Giorgio na wyspie Mykonosfot. San Giorgio

Hotel Moschino w Mediolanie

Marka dobrze znana wielbicielkom mody na całym świecie - Moschino - zdecydowała się na otwarcie swojego własnego hotelu, w którym królować będzie moda przez cały czas. Wnętrza hotelu robią ogromne wrażenie. Łóżka w kształcie sukni prosto w wybiegu, eleganckie i wyrafinowane zasłony. Wszystkie elementy w pokojach idealnie do siebie dobrane, z najlepszej jakości tkanin, po to aby modę czuć było z daleka. W końcu Mediolan zobowiązuje.

Hotel Moschino w Mediolaniefot. Hotel Moschino

Byblos Art Hotel we Włoszech

Kolorowe wnętrza hotelu Byblos we Włoszech zostały zaprojektowanie przez projektanta Alessandro Mendiniego. Nam przychodzi do głowy porównanie z nowoczesnym pop artem. Ten nowoczesny, kolorowy miks w połączeniu ze starożytną sztuką  tworzą niebanalne połączenie.

Byblos Art Hotel we Włoszechfot. Byblos Art Hotel

Hotel CitzenM w Londynie

Hotel ma 192 pokoje i znajduje się w dzielnicy Bankside - kilka minut od Tate Modern Musem i Globe Theatre. Sąsiedztwo muzeum międzynarodowej sztuki nowoczesnej zobowiązuje. Hotel naszpikowany jest nowoczesnymi meblami, które uznaje się za "klasyki" designu. Znajdziemy tu mnóstwo mebli, które produkuje Vitra np. krzesła projektu Eamesów czy fotele Heart Cone Chair zaprojektowane przez Vernera Pantona w 1959 roku. To zdecydowanie propozycja dla fanów dobrego wzornictwa!

CitzenM, Londyn, hotelmat. prasowe

Hotel Mama Shelter w Marsylii

Hotel Mama Shelter w Marsylii to najmodniejsze miejsce w mieście, a to za sprawą Rolando Castro i Philippe Starcka. Wnętrza hotelu to nowoczesny, współczesny francuski design nie tylko dla mam. Każdy zwolennik sztuki znajdzie coś dla siebie.

Hotel Mama Shelter w Marsylii fot. Hotel Mama Shelter

Więcej o: