10 najbardziej luksusowych domów i mieszkań na świecie

Postanowiliśmy zrobić przegląd luksusowych domów i mieszkań na świecie. Sprawdzamy, jak mieszkają najbogatsi
Hamilton Apartments w Singapurze Hamilton Apartments w Singapurze fot. Hamilton Apartments

Hamilton Apartments w Singapurze

Luksusowy apartament z garażem to propozycja Hamilton Apartments w Singapurze. W apartamentowcu znajduje się 56 mieszkań, z których każde posiada garaż. Samochody wjeżdżają, dzięki specjalnie zaprojektowanej windzie, a korzystanie z niej odbywa się za pomocą zeskanowania odcisku palca lub tęczówki. Takie przyjemności muszą kosztować. Ceny apartamentów zaczynają się od 7,5 mln dolarów. Swoją drogą obserwowanie samochodu z kanapy w salonie to musi być trochę dziwne.

Hamilton Apartments w Singapurze fot. Hamilton Apartments

Luksus prosto z Melbourne Luksus prosto z Melbourne fot. trendir.com

Luksus prosto z Melbourne

Luksusowy dom w Melbourne został zaprojektowany przez australijskich architektów po to, by służyć całej wielodzietnej rodzinie. Ma być efektowny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Wnętrza zostały dobrze przemyślane. Dużo naturalnego światła, naturalne materiały i lustra dają całości niesamowitego charakteru. Dopełnieniem domu jest doskonale utrzymany ogród.

Luksus prosto z Melbournefot. trendir.com

Hiszpania Hiszpania fot. trendir.com

Hiszpański temperament

Ten luksusowy dom w Pozuelo de Alarcon w Madrycie zdecydowanie wyróżnia się geometryczną czystością, wyrafinowanymi materiałami i elegancją. Duże okna, szklane drzwi i dużo skosów to elementy charakterystyczne dla tej konstrukcji. W sercu tego dużego, ale przytulnego domu znajduje się luksusowy salon z przeszkloną biblioteką. Cały dom wygląda bardzo nowocześnie.

Hiszpański temperamentfot. trendir.com

Kalifornia Kalifornia fot. trendir.com

Betonowy dom w Kalifornii

Widok na ocean, basen otaczający dom z każdej strony to tylko część domu stworzonego przez Jonathana Segal FAIA w San Diego, w Kalifornii. Dom składa się z dwóch kondygnacji na różnych poziomach i jest trochę ukryty, wtapia się w otoczenie i daje odrobinę odosobnienia. Natomiast szklane ściany dają w domu dużo światła i swobody. Całość prezentuje się świetnie.

Betonowy dom w Kalifornii fot. trendir.com

Bird House Bird House fot. trendir.com

Bird House na Majorce

Luksusowy hotel  - Bird House w stylu rezydencji zaprojektował hiszpański architekt Alberto Rubio. Ten nowoczesny dom znajduje się na Majorce, a jego nazwę stworzono od wielu zakrzywionych dachów, które przypominają ptaka z rozpostartymi skrzydłami. Surowy charakter domu w połączeniu z nowoczesnym wzornictwem pod osłoną ogromnych białych skrzydeł robi ogromne wrażenie.

Bird House na Majorcefot. trendir.com

Lokalne luksusy w Południowej Afryce Lokalne luksusy w Południowej Afryce fot. trendir.com

Lokalne luksusy w Południowej Afryce

Antonio Zaninovic wykorzystał współczesną architekturę RPA oraz naturalne i lokalne materiały do budowy minimalistycznego domu. Ogromne okna, dziedziniec, bujny krajobraz, starannie zaprojektowane wnętrza i nietuzinkowa konstrukcja to elementy charakterystyczne tego budynku. Całość wygląda bajecznie.

 

Lokalne luksusy w Południowej Afryce fot. trendir.com

Japonia Japonia fot. trendir.com

Japoński luksus

To jest właśnie idealne miejsce do odpoczynku i relaksu, dlatego podstawą projektowania tego domu była właśnie sztuka Zen. Podziemne ogrody połączone wodnym tunelem, oszklony basen umieszczony na krawędzi oraz bogate w faunę i florę otoczenie to tylko niektóre udogodnienia jakie czekają na domowników. Dom został zbudowany z naturalnych materiałów - drewna, betonu, kamienia i szkła. Ogromną rolę natomiast w funkcjonowaniu domu odgrywa woda oraz tradycyjne, japońskie konstrukcje.

Japoniafot. trendir.com

London London fot. trendir.com

Luksusowy kompleks w Londynie

W tym luksusowym kompleksie w Londynie każda przestrzeń ma swój luksusowy styl. Znaczną część mieszkania zajmuje ogromny salon i jadalnia. Wysokie sufity i rzeźby połączone ze współczesnym stylem stwarzają kameralną atmosferę.

Luksusowy kompleks w Londyniefot. trendir.com

Rio de Janeiro Rio de Janeiro fot. trendir.com

Zacisze w Rio de Janeiro

Ten imponujący dom został zbudowany na zaciszu wzgórza z widokiem na ocean w Rio de Janeiro, dla brazylijskiej telewizyjnej osobowości, która chciał pozostać blisko miasta, mając jednocześnie mnóstwo miejsca i prywatności. Zaprojektowany przez międzynarodową firmę Arthur Casas dom jest luksusowy i nowoczesny. Zbudowany jest na stromym zboczu, na trzech poziomach, z których najniższy zawiera pomieszczenia mieszkalne oraz miejsca do pracy, z dużą ilością naturalnego światła. Architektura rezydencji pozwala jej właścicielom żyć w spokoju, ale także pozwala cieszyć się naturalnym pięknem morza.

 

design, aranżacje, wnętrza fot. trendir.com

 

Brazylia Brazylia fot. trendir.com

Brazylijski spokój

Elegancki,współczesny dom cały ze szklanych ścian to projekt formy StudioMK27. Dużo szkła i drewniane okiennice to elementy charakterystyczne dla tej konstrukcji. okiennice w ciągu dnia są otwarte, dzięki temu w środku jest dużo światła, na noc są zamykane i tworzą idealne warunki do snu. Nowoczesny design, wbudowane meble i ściany wewnętrzne wykończone ciemnym podpalanym drewnem tworzą kameralną atmosferę wnętrza.

Brazyliafot. trendir.com

Więcej o: