10 najbardziej luksusowych domów i mieszkań na świecie

Postanowiliśmy zrobić przegląd luksusowych domów i mieszkań na świecie. Sprawdzamy, jak mieszkają najbogatsi

Hamilton Apartments w Singapurze

Luksusowy apartament z garażem to propozycja Hamilton Apartments w Singapurze. W apartamentowcu znajduje się 56 mieszkań, z których każde posiada garaż. Samochody wjeżdżają, dzięki specjalnie zaprojektowanej windzie, a korzystanie z niej odbywa się za pomocą zeskanowania odcisku palca lub tęczówki. Takie przyjemności muszą kosztować. Ceny apartamentów zaczynają się od 7,5 mln dolarów. Swoją drogą obserwowanie samochodu z kanapy w salonie to musi być trochę dziwne.

Hamilton Apartments w Singapurze fot. Hamilton Apartments

Luksus prosto z Melbourne

Luksusowy dom w Melbourne został zaprojektowany przez australijskich architektów po to, by służyć całej wielodzietnej rodzinie. Ma być efektowny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Wnętrza zostały dobrze przemyślane. Dużo naturalnego światła, naturalne materiały i lustra dają całości niesamowitego charakteru. Dopełnieniem domu jest doskonale utrzymany ogród.

Luksus prosto z Melbournefot. trendir.com

Hiszpański temperament

Ten luksusowy dom w Pozuelo de Alarcon w Madrycie zdecydowanie wyróżnia się geometryczną czystością, wyrafinowanymi materiałami i elegancją. Duże okna, szklane drzwi i dużo skosów to elementy charakterystyczne dla tej konstrukcji. W sercu tego dużego, ale przytulnego domu znajduje się luksusowy salon z przeszkloną biblioteką. Cały dom wygląda bardzo nowocześnie.

Hiszpański temperamentfot. trendir.com

Betonowy dom w Kalifornii

Widok na ocean, basen otaczający dom z każdej strony to tylko część domu stworzonego przez Jonathana Segal FAIA w San Diego, w Kalifornii. Dom składa się z dwóch kondygnacji na różnych poziomach i jest trochę ukryty, wtapia się w otoczenie i daje odrobinę odosobnienia. Natomiast szklane ściany dają w domu dużo światła i swobody. Całość prezentuje się świetnie.

Betonowy dom w Kalifornii fot. trendir.com

Bird House na Majorce

Luksusowy hotel  - Bird House w stylu rezydencji zaprojektował hiszpański architekt Alberto Rubio. Ten nowoczesny dom znajduje się na Majorce, a jego nazwę stworzono od wielu zakrzywionych dachów, które przypominają ptaka z rozpostartymi skrzydłami. Surowy charakter domu w połączeniu z nowoczesnym wzornictwem pod osłoną ogromnych białych skrzydeł robi ogromne wrażenie.

Bird House na Majorcefot. trendir.com

Lokalne luksusy w Południowej Afryce

Antonio Zaninovic wykorzystał współczesną architekturę RPA oraz naturalne i lokalne materiały do budowy minimalistycznego domu. Ogromne okna, dziedziniec, bujny krajobraz, starannie zaprojektowane wnętrza i nietuzinkowa konstrukcja to elementy charakterystyczne tego budynku. Całość wygląda bajecznie.

 

Lokalne luksusy w Południowej Afryce fot. trendir.com

Japoński luksus

To jest właśnie idealne miejsce do odpoczynku i relaksu, dlatego podstawą projektowania tego domu była właśnie sztuka Zen. Podziemne ogrody połączone wodnym tunelem, oszklony basen umieszczony na krawędzi oraz bogate w faunę i florę otoczenie to tylko niektóre udogodnienia jakie czekają na domowników. Dom został zbudowany z naturalnych materiałów - drewna, betonu, kamienia i szkła. Ogromną rolę natomiast w funkcjonowaniu domu odgrywa woda oraz tradycyjne, japońskie konstrukcje.

Japoniafot. trendir.com

Luksusowy kompleks w Londynie

W tym luksusowym kompleksie w Londynie każda przestrzeń ma swój luksusowy styl. Znaczną część mieszkania zajmuje ogromny salon i jadalnia. Wysokie sufity i rzeźby połączone ze współczesnym stylem stwarzają kameralną atmosferę.

Luksusowy kompleks w Londyniefot. trendir.com

Zacisze w Rio de Janeiro

Ten imponujący dom został zbudowany na zaciszu wzgórza z widokiem na ocean w Rio de Janeiro, dla brazylijskiej telewizyjnej osobowości, która chciał pozostać blisko miasta, mając jednocześnie mnóstwo miejsca i prywatności. Zaprojektowany przez międzynarodową firmę Arthur Casas dom jest luksusowy i nowoczesny. Zbudowany jest na stromym zboczu, na trzech poziomach, z których najniższy zawiera pomieszczenia mieszkalne oraz miejsca do pracy, z dużą ilością naturalnego światła. Architektura rezydencji pozwala jej właścicielom żyć w spokoju, ale także pozwala cieszyć się naturalnym pięknem morza.

 

design, aranżacje, wnętrza fot. trendir.com

 

Brazylijski spokój

Elegancki,współczesny dom cały ze szklanych ścian to projekt formy StudioMK27. Dużo szkła i drewniane okiennice to elementy charakterystyczne dla tej konstrukcji. okiennice w ciągu dnia są otwarte, dzięki temu w środku jest dużo światła, na noc są zamykane i tworzą idealne warunki do snu. Nowoczesny design, wbudowane meble i ściany wewnętrzne wykończone ciemnym podpalanym drewnem tworzą kameralną atmosferę wnętrza.

Brazyliafot. trendir.com

Więcej o: