Polski design na zielono, czyli rośliny w roli głównej

Zieleń w domu? Nie tylko w doniczkach! Polscy projektanci udowadniają, że rośliny mogą otaczać nas na każdym kroku!

Green Lamp

Green Lamp od warszawskiego duetu projektowego SIESTA to wyjątkowe połączenie lampy i doniczki, w której można zasadzić dowolną roślinę. Razem ze zmieniającym się kształtem rośliny zmienia się nie tylko wygląd lampy-doniczki, ale i niesamowita gra światła i cieni przez nią rzucanych. Więcej o tej lampie przeczytacie tu>>

Wiszące doniczki

W małych, a wysokich wnętrzach idealnie sprawdzą się wiszące doniczki Boskke Sky Planter. Prosta aranżacja roślin pod sufitem potrafi wyczarować wiszące ogrody w nowoczesnym stylu, robiące imponujące wrażenie. Zbiorniki zamontowane w doniczkach dostarczają roślinom wodę stopniowo, dzięki czemu zasadzone zioła czy kwiaty są łatwe w pielęgnacji.

Wiszące doniczki Bosske Sky PlannerFot. MyBaze.com

Zielone Obrazy

Zielone Obrazy to propozycja dla wielbicieli sztuki i miłośników nietypowych rozwiązań. Zamiast klasycznych obrazów, czy nowoczesnych grafik, możemy mieć na ścianie własne zielone dzieło sztuki. W każdym obrazie jest 12 kieszonek, które umożliwiają nasadzanie roślin z minimalną ilością ziemi. Co ważne, obrazy posiadają samoczynny system nawadniający. Uprawa dowolnie wybranych roślin czy ziół jest szybsza i znacznie łatwiejsza!

Zielony ObrazFot. MyBaze.com

In Wood We Trust

Duże drewniane stoły znów wracają do łask. Spore wrażenie zrobił na nas stół od marki In Wood We Trust, który przyciąga wzrok szklanym naczyniem umieszczonym w centralnym miejscu. Szkło klejone jest sylikonem odpornym na wilgoć. W tym oryginalnym naczyniu można więc śmiało zasadzać kwiaty, trawę czy różnego rodzaju zioła. Zrywanie świeżych, aromatycznych ziół prosto ze stołu i wrzucanie ich do posiłku może być świetną zabawą!

Stół dębowy In Wood We TrustFot. MyBaze.com

Stół z pnia od Art Wood Kawkowo

Drewno ma w sobie nieodparty urok. Naszą uwagę zwrócił oryginalny i jednocześnie elegancki stolik od Art Wood Kawkowo. Naturalny, przecięty i wydrążony pień (zakonserwowany lnianym pokostem), przykryty jest szklanym blatem. W zagłębieniu po sęku, projektanci stworzyli "jeziorko" z zielonej, strukturyzowanej żywicy. Piękny projekt, prawda?

Art Wood KawkowoFot. MyBaze.com

Doniczki Miuus

Jeśli jesteście fanami minimalizmu, z pewnością spodobają Wam się nieszablonowe doniczki z ręcznie malowanej porcelany od poznańskiej marki MIUUS. Szczególnie ciekawie prezentują się w nich maleńkie rośliny np. kaktusy.

Doniczki MiuusFot. MyBaze.com

Zabawne doniczki FOR.REST

Musimy przyznać, że zakochaliśmy się w doniczkach od studia FOR.REST!To wysokiej jakości ceramiczne, szkliwione doniczki ozdobione ręcznie według autorskiego projektu. Z jednej strony doniczki widzimy namalowaną buzię. Praktycznie każda roślina będzie wyglądać tu dobrze. Zabawny projekt!

Doniczki FOR.RESTFot. MyBaze.com

Zielony design dla każdego

Młodzi projektanci odważnie eksperymentują z rośliną czyniąc ją głównym elementem swoich oryginalnych projektów. Chcąc wprowadzić prawdziwie wiosenny powiew do naszych kątów, czasami wystarczy jeden dobrze dobrany drobiazg. Można postawić na zielone akcenty, ale w mniej oczywistych stylizacjach: zioła zasadzone w materiałowych sakwach, czy industrialny wazon pełen kolorowych tulipanów

- radzi Krzysztof Zawadzki, stylista MyBaze.com, międzynarodowej platformy designu, na której można kupić oryginalne produkty bezpośrednio od polskich i zagranicznych projektantów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.