Kawiarenki szyciowe - modne miejsca w Polsce

Najgorętszy trend tego sezonu to moda na szycie, a co za tym idzie nowe miejsca z pasją. Kawiarenki szyciowe, bo o nich mowa zaczynają zapełniać miejską przestrzeń. Gdzie ich szukać? Oto nasz przegląd.

Kawiarenki szyciowe - modne miejsca w Polsce

Moda na szycie w Polsce rozwija się bardzo intensywnie między innymi dzięki programom typu Project Runway. Coraz więcej osób zaczyna przerabiać, szyć i własnoręcznie tworzyć dekoracje do domu. Nie każdy jednak ma pod ręką maszynę do szycia i nie każdy chce od razu w nią inwestować. Właśnie dla takich osób powstają miejsca pełne pasji do szycia. Połączenie mody, szycia i kawy! Czy to możliwe? TAK, a to za sprawą kawiarenek szyciowych.

Jednak kawiarenki szyciowe to nie tylko miejsce do szycia, ale też jak sama nazwa wskazuje - kawiarnie, gdzie można napić się kawy, herbaty czy gorącej czekolady. Dla tych z Was, którzy nigdy nie szyli i nie wiedzą jak obsługiwać maszynę do szycia kawiarenki organizują kursy tematyczne, podczas których możecie nauczyć się podstaw szycia. Pierwsze projekty to zazwyczaj poszewki, poduszki, ale z czasem również spódnice i inne ubrania.

Czy w Waszym mieście są kawiarenki szyciowe? Gdzie znaleźć takie kreatywne miejsca? Podpowiadamy!

NITKA w Poznaniu

Pierwsza kawiarenka szyciowa w Polsce powstała ponad 3 lata temu, kiedy szycie nie było jeszcze tak modne. Była to NITKA w Poznaniu. Jej założycielkami są Beata Kilichowska-Błaszczyk i Karolina Oszczyk. Od samego początku dziewczyny chciały stworzyć miejsce pełne pasji, mody i chwili dla siebie, bo przecież nie ma nic lepszego jak wstąpić na pyszną kawę czy czekoladę (to z niej najbardziej zasłynęła Nitka) a przy okazji twórczo się zrelaksować. Nitka zapoczątkowała trend na kawiarenki szyciowe. Co prawda zmieniła obecnie swoją formę działalności, ale dla nas zawsze będzie pierwszą kawiarenką szyciową w Polsce.

design, aranżacje, wnętrza, kawiarenkifot. www.joannajaskiewicz.pl

Kiedy powstawała Nitka znawcy mody nie do końca wierzyli w ten pomysł na biznes. Połączenie kawy i ciuchów? Jak jednak pokazuje czas nie dość, że pomysł świetnie się przyjął, to jeszcze zaraził inne miasta i tak dzięki temu mamy w Polsce już kilka fajnych, szyciowych miejsc.

design, aranżacje, wnętrza, kawiarenki, szyciefot. joannajaskiewicz.pl

FabryQ w Poznaniu

Kreatywnych miejsc z dobrymi pomysłami nigdy nie jest za mało i tak pozostając w Poznaniu przenosimy się do FabryQ, który jest jest nie tylko sklepem z tkaninami, ale też miejscem, w którym śmiało możecie szyć, wziąć udział w warsztatach czy porozmawiać i odpocząć w doborowym towarzystwie tkanin.

design, aranżacje, wnętrza, kawiarenki, szyciefot. fabryq.pl

Po wejściu do środka nie wiadomo w którą stronę patrzeć. Ilość pięknych tkanin, miejsce i klimat robię ogromne wrażenie I nawet jeśli do tej pory nigdy nie szyliście, po wizycie w FabryQ zapragniecie to zmienić.

design, aranżacje, wnętrza, kawiarenki, szyciefot. fabryq.pl

Róża Rozpruwacz we Wrocławiu

Róża Rozpruwacz to miejsce, w którym każdy może nauczyć się szyć, napić dobrej kawy i skorzystać z rad profesjonalistów. Róża to także przestrzeń, w której można zorganizować ciekawe modowe spotkania, warsztaty nie tylko szyciowe czy zamknięte imprezy okolicznościowe.

design, wnętrza, miejsca, kawiarenki, szycie,fot. Róża Rozpruwacz

Co powiecie na wieczór panieński przy maszynach? Na pewno znajdą się chętne, które byłyby szczęśliwe z takiego obrotu sprawy.

design, wnętrza, miejsca, kawiarenki, szycie,fot. Róża Rozpruwacz

Szpilka we Wrocławiu

Szpilka jest stosunkowo młodym miejscem na mapie Wrocławia. Powstała we współpracy z marką Łucznik i w swoim menu ma nie tylko pyszne jedzenie (polecamy zupy krem i sałatki), ale też sporą przestrzeń do szycia. W Szpilce organizowane są warsztaty szyciowe, spotkania blogerów szyciowych, konkursy, ale też imprezy okolicznościowe. Wszystko pod hasłem szycia, mody i designu.

design, aranżacje, wnętrza, kawiarenka, szyciefot. Szpilka

Miejsce do szycia jest bardzo dobrze wyposażone, przemyślane i funkcjonalne. W szpilce nie ma miejsca na przypadki, co więcej kursy szycia w grupach odbywają się tam prawie codziennie, co pokazuje, że chcemy coraz więcej szyć.

design, aranżacje, wnętrza, kawiarenka, szyciefot. Szpilka

Akademia Szycia w Szczecinie

Kolejna kawiarenka szyciowa, którą udało nam się znaleźć to Akademia Szycia w Szczecinie. Miejsce to powstało z potrzeby wspólnego szycia, z pasji do maszyny i nitki z igłą. Akademia podobnie jak jej poprzedniczki to również sklep z tkaninami, akcesoriami i maszynami do szycia Janome. Bez względu na poziom zaawansowania każdy znajdzie coś dla siebie.

design, aranżacje, wnętrza, kawiarenki szyciowefot. akademiaszycia.pl

Slow Fashion Cafe w Krakowie

Ostatnie miejsce należy do Krakowa. Kawiarenka Slow Fashion Cafe to klimatyczna, doskonale wyposażona pracownia krawiecka, szkoła szycia, butik i kawiarnia w jednym. Jak sami o sobie piszą: "Serwujemy tu kawę, częstujemy ciasteczkami i gwarantujemy wymierne efekty nauki w postaci samodzielnie uszytych, niepowtarzalnych kreacji. Działania Slow Fashion Cafe wpisują się w nurt Slow Life, który stawia sobie za główne zadanie powrót do indywidualizmu, racjonalnego konsumpcjonizmu oraz ekologicznej, ręcznej produkcji. Rzeczy szyte na warsztatach mają niepowtarzalny charakter, a radość z ich tworzenia świadczy o potrzebie powrotu do aktywności dającej satysfakcję z pracy własnych rąk". Nic więcej do szczęścia nie trzeba.

design, aranżacje, wnętrza, kawiarenkifot. Studio Poruszenie

Kawiarenki szyciowe - modne miejsca w Polsce

Kawiarenki szyciowe to zdecydowanie najmodniejsze miejsca ostatnich miesięcy, których na szczęście powstaje coraz więcej. Szukamy kreatywnych rozwiązań, chcemy spędzać swój wolny czas aktywnie, a dzięki pasji możemy łączyć przyjemne z pożytecznym! A Wam jak się podobają takie miejsca? Macie w swojej okolicy podobne?

Więcej o: