Modne lampy do kuchni i jadalni
W stylu industrialnym
Ażurowe metalowe formy dodadzą wnętrzom lekkości. Wieczorem dają mocne i rozproszone światło, w dzień cieszą oko minimalistyczną, graficzną formą. Sprawdzą się zarówno w zamkniętej przestrzeni, jak i we wnętrzu otwartym na kuchnię bądź salon.
Fot. MyBaze.com/z lewej: wiszące lampy od kolorum; z prawej: lampa Tull od INCIPIT lab
Skandynawska klasyka
Wiszący klosz wykonany z lakierowanej proszkowo stali to już niemalże kuchenny klasyk. Ta najczęściej wybierana do kuchni i jadalni forma oświetlenia zawdzięcza swą popularność praktyczności (łatwa do utrzymania w czystości) i ponadczasowej estetyce. Często spotykana w duecie lub tercecie, pozwala też łatwo regulować wysokość źródła światła i stosownie je obniżyć nad jadalnianym stołem.
Fot. MyBaze.com/ lampy Work od LoftYou
Stylowe żarówki
Oświetlenie w wersji minimum. Finezyjne żarówki mogą być doskonałą alternatywą dla klasycznych kloszy i abażurów. Będą efektownym i lekkim urozmaiceniem przestrzeni otwartych na część dzienną, a zmultiplikowane również oryginalną dekoracją.
Fot. MyBaze.com/ z lewej: żarówka dekoracyjna DIAMOND od loftbar; z prawej: żarówka Edisona Gruszka od ZAPALGO
Drewniane lampy
Drewniane akcenty to prosty i elegancki sposób na przełamanie bieli lub ocieplenie surowego wykończenia. Lampy z drewna i sklejki będą idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy kochają ciepło i naturalną urodę tego szlachetnego materiału.
Fot. MyBaze.com / Lampa Papoula i Lila od Sean
Abadoc to warsztat, który specjalizuje się w projektowaniu z drewna. Młoda marka oferuje rzemieślniczo wykończone drewniane akcesoria, wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły.
Fot. MyBaze.com / HOP Design - lampy TOTEM od FIU FIU SHOP
Kolekcja lamp Totem to nanizane na kolorowe kable oprawki i elementy toczone z drewna. Minimalny zabieg daje maksymalny efekt.
Surowe
Chyba nie ma drugiego materiału, który wzbudzałby tak wiele skrajnych emocji. Jedni wysoko cenią jego surową urodę, innym kojarzy się z wielką płytą. Moda na betonowe wykończenia trwa już kilka lat, ale to akcesoria wykorzystujące beton zasługują na szczególną uwagę. Jednym z bardziej charakterystycznych przykładów jest lampa "Betonówa" zaprojektowana przez studio Natural Born Design. Surowa, prostopadłościenna forma pomimo wykorzystania betonu nie wydaje się ciężka, a dzięki wydłużonym bokom sprawia wrażenie stworzonej do powieszenia nad stołem.
Organiczne formy
To rozwiązanie dla tych, którzy uważają, że oświetlenie powinno spełniać także funkcję dekoracyjną. Abażur przypominający przeskalowany dmuchawiec lub ekspresyjnie powykręcane kolorowe kable to formy, które z pewnością przykują uwagę.
Fot. MyBaze.com / Lampa Żółty od profizorka
Swą estetyką bliżej im do eklektycznych przestrzeni, ale mogą być także wyrazistym akcentem w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach.
Fot. MyBaze.com / lampy fumform
Składane
Lampy DIY podbiły rynek prostą i bardzo skuteczną koncepcją: dzięki temu, że otrzymujemy lampę do samodzielnego złożenia, możemy nie tylko uczestniczyć w procesie jej tworzenia, ale również? sporo zaoszczędzić!
Fot. MyBaze.com / Papierowe lampy od King Kong Design
Składane na płasko elementy z tworzywa zdecydowanie ograniczają koszty transportu, nie mówiąc już o samej produkcji. I choć przy montażu takiej lampy trzeba się trochę napracować, efekt końcowy jest wart tego niewielkiego wysiłku.
Fot. MyBaze.com / lampa flexie Galaxy od flexie
Design z odzysku
Lampa ze starego bębna od pralki? Czemu nie! Design z recyklingu może być ciekawym uzupełnieniem kuchni lub jadalni. Stare przedmioty zyskują w ten sposób nowe życie ? a Twoje wnętrze unikalną, jedyną w swoim rodzaju dekorację.
Fot. MyBaze.com / lampa Globe od crea-re