10 rzeczy, których na pewno nie potrzebujesz w swojej kuchni

Czy zdarzyło Ci się kupić do swojej kuchni urządzenie, które było wykorzystane tylko raz? Masz gadżet kuchenny, który wydawał Ci się ósmym cudem świata, a po czasie okazał się zupełnie nie przydatny? Oto nasz mały przegląd rzeczy, których na prawdę nie potrzebujesz w swojej kuchni.

Maszynka do waty cukrowej

Musicie przyznać, że ta pastelowa maszynka do waty cukrowej w kształcie wózeczka, prezentuje się naprawdę świetnie. Przyznajemy, skusiliśmy się na takową. Mamy ją od ponad miesiąca - watę "ukręciliśmy" tylko raz.  Maszynka jest spora i naprawdę nie wiemy, gdzie ją schować.

Maszynka do waty cukrowejFot. nostalgiaelectrics.com

Foremki do smażenia jajek

Ile razy w ostatnim miesiącu udało Wam się zrobić jajko sadzone używając foremki? Nam ani razu, a to dlatego, że foremki po za ładnym wyglądem nie są w ogóle funkcjonalnie i nie spełniają swojej roli. Wbite jajko do foremki i tak wycieka dołem i rozlewa się po patelni. W takiej sytuacji szkoda czasu. Lepiej od razu zrobić jajecznicę.

foremki do jajek, foremki, design w kuchnimonkeybusiness.co.il

 

 

Drylownica do wiśni

Już niedługo powinny pojawić się pierwsze wiśnie. W tym okresie najchętniej lubimy robić przetwory i kosztować świeże owoce. Jednak żeby dobrze przygotować wiśnie do spożycia nie musimy od razu kupować drylownicy. Przydaje się tylko wtedy, kiedy robimy bardzo dużo przetworów lub mamy gospodarstwo. W innym przypadku przez większość roku stoi nie używana i zajmuje nam miejsce w kuchni.

Drylownica do wiśnifot. czerwonamaszyna.pl

Ekspres do herbaty

Ci z Was, którzy nie piją porannej kawy i wolą herbatę pewnie postawią na ekspres do herbaty. Pytanie tylko czy żeby zaparzyć smaczną herbatę potrzebujemy aż ekspresu.A w przypadku kiedy jesteśmy fanami zarówno kawy jak i herbaty to musimy mieć aż dwa ekspresy? Zdecydowanie za dużo.

Ekspres do kawyfot. sodahome.net

Piekarnik do pizzy

Piekarnik do pieczenia pizzy na pierwszy rzut oka wydaje się być całkiem dobrym rozwiązaniem. Jednak po głębszym przemyśleniu dochodzimy do wniosku, że jest zbędny. W każdej kuchni znajduje się przecież zwykły piekarnik, w którym bez problemu upieczemy pizzę, więc po co nam drugi, mniejszy. No tylko tyle, że jest bardziej designerski.

Piekarnik do pizzyFot. orangeonions.com

 

 


Maszyna do kruszenia lodu

W okresie letnim, wakacyjnym spożywamy sporo słodkich napojów najlepiej dobrze schłodzonych. Do tego nie potrzebujecie od razu maszyny do kruszenia lodu. Wystarczą woreczki z kostkami lodu w zamrażarce i efekt jaki chcecie osiągniecie dużo szybciej i taniej.

Maszyna do kruszenia lodufot. czerwonamaszyna.pl

Urządzenie do robienia Twinkie

Amerykańskie ciasteczka Twinkie to zdecydowanie jeden z tych produktów, które rzadko pojawiają się na Twoim stole, chyba, że jesteś wielkim fanem tych ciasteczek. Jeśli jednak nie, to zdecydowanie szkoda Twoich pieniędzy na taki zakup.

Urządzenie do robienia Twinkiefot. hammacher.com

Toster do robienia precli

Tosty to jeden z ulubionych, porannych przysmaków, a co powiecie na toster do robienia precli? Naszym zdaniem to zbędny przedmiot w każdej kuchni.

Maszyna do robienia preclifot. technow.pl

 

 


Maszyna do robienia pączków donuts

Kolejnym amerykańskim przysmakiem są pączki donuts, które łatwy sposób stworzysz w domowych warunkach nie koniecznie potrzebując do tego  specjalnej maszyny. Jesteśmy zwolennikami urządzeń wielofunkcyjnych,a  to do takich zdecydowanie nie należy.

Maszyna do robienia pączków donutsfot. agdstyle.pl

Urządzenie do hot dogów

Jeśli dochodzicie do wniosku, że skoro co jakiś czas zdarza się Wam zjeść hot doga na stacji benzynowej czy w IKEA to łatwiej będzie kupić urządzenie do robienia hot dogów i jeść je częściej w domu. Pamiętaj tylko, że ten trend może Ci się szybko znudzić i urządzenie będzie stało nieużywane. Lepiej standardowo ugotować parówki w garnku.

Urządzenie do hot-dogówfot. megamedia.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.