10 gadżetów, które pomogą przetrwać biwak

Wyjazdy pod namiot kojarzą Ci się z najgorszym koszmarem? Boisz się komarów, dzikiej zwierzyny, ulewy Okres wiosenno-letni to idealny czas na wyjazdy za miasto . Wyjazdy Piknik czy biwak z rodziną na tle natury to najlepszy wypoczynek po ciężkim tygodniu pracy. Coraz częściej zaczynamy też wybierać wakacje właśnie w takiej formie, gdzie możemy na prawdę odpocząć. Żeby dobrze przygotować się na wyjazd sprawdź co powinno znaleźć się na Twojej liście.

Termos

Ciepła herbata po całym dniu wędrówek lub w ich trakcie to idealne rozwiązanie dla całej rodziny, zwłaszcza jeśli wybierasz się pod namiot z dziećmi.

Termosfot. e-biwak.pl

Namiot

Oczywiście nie ma wyjazdu za miasto bez namiotu, zwłaszcza jeśli to jest naszym głównym celem. Pamiętajcie tylko, że wybierając odpowiedni namiot musicie zwrócić uwagę na jego pojemność, dodatkowe elementy jak nieprzemakalność, wielkość po złożeniu, a także formę skomplikowania podczas rozkładania namiotu. Na tym produkcie nie możecie oszczędzać. Proponujemy wybierać takie, które są przetestowane przez specjalistów.

Namiotfot. alpinistyczny.pl

Śpiwór

Kolejnym niezbędnym przedmiotem podczas wycieczki pod namiot jest oczywiście śpiwór. Bez niego nie przetrwacie ani jednej nocy w lesie nawet podczas ciepłego, letniego poranku. Wygodny, ciepły, duży śpiwór to najlepszy wybór. I koniecznie jeden dla każdego.

Śpiwórfot. 8a.pl

Pojemniki na jedzenie

Na biwaku potrzebujecie tylko funkcjonalnych gadżetów, dlatego warto pomyśleć o pojemnikach do przechowywania żywności, najlepiej jeśli będą od razu z zestawem sztućców.

Pojemniki na jedzeniefot. empik.com

Latarka

Latarka to obok namiotu czy śpiworu przedmiot bez którego będzie ciężko cokolwiek zrobić. Oczywiście wieczorem możecie rozpalić ognisko, ale nie zastąpi nam to latarki. Nigdy nie wiemy, kiedy nam będzie potrzebna, więc warto ją zabrać ze sobą.

Latarkafot. latarkiled.pl

Koc termiczny

Na chłodniejsze wieczory czy noce warto zabrać ze sobą koc termiczny, który nie da Wam zmarznąć. Koce przydają się zwłaszcza jeśli na wycieczkę zabieracie dzieci.

Koc termicznyfot. tchibo.pl

Nóż wielofunkcyjny

Nie wyobrażamy sobie wyjazdu do lasu bez scyzoryka. Zazwyczaj wykorzystywany jest na przykład do ostrzenia patyków na kiełbaski, ale warto mieć go pod ręka, bo zawsze może nam przyspieszyć pracę.

Scyzorykfot. ostry-sklep.pl

Lodówka przenośnia

O ile w pojemnikach możemy przechowywać suchy prowiant, o tyle produkty wymagające niskiej temperatury będą potrzebowały lodówki. Przenośnia, do podłączenia w samochodzie sprawi, że możecie wziąć wszystkie swoje ulubione produkty spożywcze bez obaw, że coś Wam się zepsuje.

Lodówkafot. alpenski.pl

Grill

Bez grilla nie ma zabawy, tak twierdzą wielbiciele grillowanych przysmaków, więc jeśli należysz do tej grupy, to koniecznie zabierz ze sobą weekendowy grill. Taka forma jest zdecydowanie bardziej praktyczna i bezpieczniejsza niż ognisko.

Grillfot. empik.com

Składany kajak

Jeśli macie już wszystkie potrzebne gadżety na biwak, a w samochodzie zostało jeszcze trochę miejsca proponujemy składany kajak. Złożony zajmuje niewiele miejsca, a może dać wiele zabawy dla całej rodziny. Nawet dla osób, które nie są doświadczone w tym sporcie.

Kajakfot. orukayak.com

Więcej o: