Urządzamy małe mieszkanie!

Przychodzi taki czas, że wreszcie udaje Ci się kupić swoje własne mieszkanie. Nie zawsze od razu do dyspozycji masz duże przestrzenie, ale w małym mieszkaniu też można się dobrze urządzić. Oto kilka przedmiotów, które mogą Ci pomóc. Sprawdź!

Wieszaki do szafy

Małe mieszkanie to zazwyczaj również mała szafa. Zdecydowanie potrzebujesz wtedy wieszaków warstwowych, które pozwolą na umieszczenie wielu rzeczy w małej przestrzeni.

Wieszaki do szafyfot. komandor.pl

Antresola

Łóżko z antresolą to nie tylko świetny pomysł do pokoju dziecka, ale też do salonu zwłaszcza jeśli macie kawalerkę. Pod łóżkiem możecie wstawić sofę, biurko albo stół do wspólnych posiłków.

Łóżko z antresoląfot. Ikea.com

Uchwyt na ręczniki

W łazience oprócz ręczników mamy zazwyczaj dużo potrzebnych rzeczy, na które musimy znaleźć miejsce, dlatego idealny będzie wieszak, na którym powiesisz ręczniki, papier toaletowy, postawisz koszyk z kosmetykami czy środki czystości.

Wieszak na ręcznikiFot. laksystem.pl

Składane łóżko

Jeśli Twoja przestrzeń jest na prawdę mała zamiast standardowego łóżka czy antresoli możesz mieć składane łóżko. Pamiętaj tylko o bardzo wygodnym materacu w końcu dobry sen to podstawa.

Składane łóżkofot. materacem.pl

Słoiki na przyprawy

Dobra organizacja w kuchni to podstawa, dlatego przydadzą Ci się słoiczki na przyprawy, dzięki którym będziesz mię porządek. Dodatkowo słoiczki zajmują mniej miejsca niż np. koszyczki.

Słoiki na przyprawyfot. fide.pl

Wieszak zamiast szafy

Dla osób, które nie mają miejsca na szafę proponujemy, przynajmniej czasowo, wieszak na ubrania, na którym możecie powiesić ubrania na co dzień. Reszta może być schowana np. w szufladach w łóżku.

Wieszakfot. ikea.com

Składany kosz na pranie

Mały, składany kosz na pranie nie zajmie Ci dużo miejsca, a zdecydowanie ułatwi wieszanie mokrych ubrań. W końcu pranie to jedno z najczęstszych zajęć domowych zaraz po gotowaniu i sprzątaniu.

Składany kosz na praniefot.quirky.com

Szuflady w łóżku

Łóżko z szufladami to świetny wybór dla osób, które mają małą sypialnię. Szuflady można wykorzystać nie tylko jako schowek na pościel, ale też na bieliznę.

Szuflady w łóżkufot. viko-meble.pl

Kuchnia w szafce

Tak oryginalne rozwiązanie to propozycja tylko dla odważnych. Cała kuchnia w formie szafki świetnie sprawdzi się w małych kawalerkach. Nie zajmie dużo miejsca a przy okazji jest nadal funkcjonalna.

Kuchnia w szafcefot. anaarana.com

Stolik

Codzienny stolik kawowy w jednej chwili może zamienić się w stolik do pracy lub miejsce, gdzie spokojnie zjesz obiad.

Stolikfot. pagedmeble.pl

Więcej o: