10 drobiazgów na przyjęcie w ogrodzie

Najwyższy czas rozpocząć sezon imprez pod chmurką! Zielony ogród to idealna sceneria dla letniego przyjęcia, barwnego kinder balu czy kolacji na cztery ręce. Wystarczy zadbać o kilka drobiazgów, które pomogą wyczarować odpowiednią atmosferę i sprawią, że ten wieczór zapamiętacie jako wyjątkowy. Sprawdź, co może Ci się przydać!

Zacznijmy od stołu

Betonowe obciążniki w kształcie owadów to pomysłowy sposób na dociążenie zwiewnych obrusów i jednocześnie niebanalna dekoracja. Projekt o wdzięcznej nazwie "Robale"powstał pod skrzydłami studia Natural Born Design, prowadzonego przez dwie młode projektantki - Annę Szuflicką i Delfinę Petkow. Beton często pojawia się w ich pracach - tym razem w wyjątkowo lekkiej i dowcipnej formie.

Obciążniki do obrusu, Natural Born Design / MyBaze.comObciążniki do obrusu, Natural Born Design / MyBaze.com

Poduchy i poduszki

Imprezujcie na miękko, a dla tych, co marzną zabierz także pledy i koce. Nie od dziś wiadomo, że na świeżym powietrzu najlepiej wypadają przyjęcia w przytulnej oprawie.

Poduszka w kolorowe pasy, scangiliving / MyBaze.comPoduszka w kolorowe pasy, scangiliving / MyBaze.com

Podane z pomysłem

Czasami wystarczy jeden pomysłowy detal, by nadać całej imprezie charakteru. Recyklingowe patery z płyt winylowych to projekt, który przełamie każdą konwencję i nada przyjęciu dobry rytm.

Girlandy

Trudno jest nam wyobrazić sobie przyjęcie w ogrodzie bez dekoracyjnych girland. Powieś je na drzewach lub nad stołem w formie ażurowego zadaszenia - możesz też wykorzystać girlandy do podzielenia lub wyodrębnienia fragmentu przestrzeni (np. wokół szwedzkiego stołu).

Girlanda dekoracyjna, i love simple / MyBaze.comGirlanda dekoracyjna, i love simple / MyBaze.com

W wersji piknikowej

Kto powiedział, że impreza musi skończyć się przy stole? Nie ma nic przyjemniejszego, niż poleżeć na zielonej trawie. Koc piknikowy od marki Cho Na Kocyk jeszcze jedną zaletę: po złożeniu może pełnić rolę torby.

Koc piknikowy, Cho na kocyk / MyBaze.comKoc piknikowy, Cho na kocyk / MyBaze.com

Wazony

Świeże kwiaty to zawsze dobry pomysł. Seria minimalistycznych wazonów w neutralnych odcieniach to projekt włoskiego studia Incipit Lab. Lokalnie produkowane i wykończone z najwyższą starannością, będą piękną oprawą dla każdego bukietu.

Wazony z serii Sula, Incipit Lab/ MyBaze.comWazony z serii Sula, Incipit Lab/ MyBaze.com

Lampiony i świeczki

W tworzeniu odpowiedniej oprawy liczy się zawsze kilka detali, ale nastrojowe światło może zdziałać najwięcej. Warto uzbroić się w zapas świec i? znaleźć dla każdej z nich odpowiednie miejsce.

Świeczka sojowa, Ohoo Style/ MyBaze.comŚwieczka sojowa, Ohoo Style/ MyBaze.com

Świeczki Ohoo! to produkt w 100% ekologiczny. Szklana osłonka pochodzi z recyklingu butelek po winie, a sama świeca powstała z wosku sojowego, który podczas palenia nie emituje szkodliwych substancji. Jest w 100% biodegradowalna.

Oryginalna porcelana

Nic tak nie przykuwa uwagi, jak oryginalna, pięknie zaprojektowana porcelana. Choć polskie tradycje związane z porcelaną są długie i pełne zawirowań, w ostatnich latach to młode pokolenie projektantów skupia na sobie większość uwagi. Projekty Natalii Gruszeckiej z Ende, czy Kiny Górskiej to tylko kilka przykładów świeżego, wręcz eksperymentalnego spojrzenia na białe złoto.

Misy i miseczki

Eleganckim akcentem na przyjęciu będą też porcelanowe misy i miseczki. Te piękne organiczne formy to z kolei efekt pracy projektantów z czeskiego studia Tyformy.

Porcelanowe misy, Tyformy / MyBaze.comPorcelanowe misy, Tyformy / MyBaze.com

Pompony

Sprawdzą się na każdym przyjęciu - nie tylko jako dekoracja. Z doświadczenia wiemy, że największymi fanami tiulowych pomponów są dzieci i... małe kotki.

Pompony tiulowe, Kadaro / MyBaze.comPompony tiulowe, Kadaro / MyBaze.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.