Najciekawsze pościele od polskich projektantów

Nie musimy nikogo przekonywać o tym, jak ważny jest dobry sen. W miękkiej, bawełnianej i ładnej pościeli śpi się zdecydowanie lepiej! Wyszukaliśmy dla Was kilka oryginalnych pościeli stworzonych przez polskich projektantów.
Pościel Hayka od Dizeno Creative Pościel Hayka od Dizeno Creative Fot. MyBaze.com; Dizeno Creative

Igła w stogu siana

Szczecińskie studio projektowe Dizeno Creative oferuje pościel-słomę Hayka , która odda atmosferę natury w każdej sypialni.  W realistycznie nadrukowanym na tkaninie wzorze słomy czy siana można wypatrzyć też niespodzianki: mysz, ćmę, biedronkę, konika polnego, rumianek, guzik, a nawet... zagubioną igłę, jak to w stogu siana.

Pościel Hayka od Dizeno CreativeFot. MyBaze.com; Dizeno Creative

Polski projekt: lniana pościel od YELEN Polski projekt: lniana pościel od YELEN Fot. Karolina Bąk (Panna Lu)

Pościel dla miłośników natury

YELEN to polska marka pościelowa, specjalizująca się w szyciu pościeli w 100% z lnu. Pościele YELEN wyróżnia nietypowe (jak na lniane produkty) kolorystyka - szarość, biel i brzoskwinia. To połączenie nowoczesności z tradycyjnym rzemiosłem i dbałością o środowisko. Pościele szyte są w Polsce, użycie plastiku jest minimalizowane, a metki wykonywane są z przędzy recyklingowej.

pościel, lyelen, lniana pościel, pościel z lnu, polski produkcent, polska firma, 100% lenFot. Karolina Bąk (Panna Lu)

"Drewniana" pościel od HUG The Stuff Fot. MyBaze.com; HUG The Stuff

Pościel dla rannych ptaszków?

Pościel Kuku.Ryku imitująca drewno od HUG The Stuff to również znakomita propozycja dla osób lubiących klimat przyrody, zarówno dla rannych ptaszków, jak i dla tych, którym wstawanie z kurami przychodzi trochę trudniej.

Fot. MyBaze.com; HUG The Stuff

Dwustronna pościel od Moika design Dwustronna pościel od Moika design Fot. MyBaze.com; Moika design

Pościel dla niezdecydowanych

Kto powiedział, że pościel musi mieć koniecznie jeden wzór? Nam spodobała się dwustronna pościel Quadro od Moika Design, która skojarzyła nam się z... krzyżówką. Z jednej strony soczysty limonkowy kolor, z drugiej stonowana biało-czarna kratka. Dodatkowy plus za oryginalne opakowanie. To chyba jedyna pościel zapakowana w tubę.

Dwustronna pościel od Moika designFot. MyBaze.com; Moika design

Pościel Szoko.lata od HUG The Stuff Pościel Szoko.lata od HUG The Stuff Fot. MyBaze.com / HUG The Stuff

Pościel dla łasuchów

Dla łasuchów, którzy uwielbiają podjadać, młoda polska marka HUG The Stuff proponuje pościel Szoko.lata z dowcipnym hasłem "rozgrzeszającym" jedzenie czekolady w łóżku.

Pościel Szoko.lata od HUG The StuffFot. MyBaze.com; HUG The Stuff

Pościel Liście od Las i niebo Pościel Liście od Las i niebo Fot. MyBaze.com; Las i niebo

Pościel dla botaników

Pościel "Liście" marki Las i niebo jest nie tylko ładna. Może być również "pomocą dydaktyczną". Małgorzata Gibas-Grądman, założycielka marki zachęca aby razem z dzieckiem rozpoznawać kształty liści najbardziej znanych, występujących w Polsce drzew. Pościel ma wymiary 150x200 więc mogą pod nią spać nie tylko najmłodsi.

Pościel Liście od Las i NieboFot. MyBaze.com; Las i niebo

Duże poszewki na poduszki firmy Lawendowy Bazar Duże poszewki na poduszki firmy Lawendowy Bazar Fot. MyBaze.com; Lawendowy Bazar

Pościel pełna wyznań miłości

W sypialni zwykle panuje atmosfera czułości. Lawendowy Bazar wpisuje się w ten klimat, projektując poszewki na poduszki z wyznaniami miłości czy życzące miłego dnia ukochanej osobie. Idealny prezent na rocznicę ślubu!

Duże poszewki na poduszki firmy Lawendowy BazarFot. MyBaze.com; Lawendowy Bazar

Pościel Wieś od Pan Tu Nie Stał Pościel Wieś od Pan Tu Nie Stał Fot. pantuniestal.com

Pościel dla miłośników wsi

Pościel "Wieś" łódzkiej marki Pan Tu Nie Stał ozdabia nadruk zaprojektowany przez znaną ilustratorkę Kasię Bogucką. Gdyby ktoś pomyślał, że wieś jest nudna, byłby w błędzie.  Na pościeli znajdziemy pola, pastwiska na których pasą się krowy, las, oczko wodne nad którym odpoczywają letnicy, listonosza pędzącego na rowerze, starsze panie siedzące na ławce przed domem, ludzi karmiących kury i pracujących przy wykopkach. Można oglądać godzinami!

Pościel Wieś od Pan Tu Nie StałFot. pantuniestal.com

Pościel Sol.uszy.n od  HUG The Stuff Pościel Sol.uszy.n od HUG The Stuff Fot. MyBaze.com; HUG The Stuff

Pościel dla pracoholików

Pracoholikom o niezbędnym nocnym wypoczynku przypomni z kolei pościel Sol.uszy.n marki HUG The Stuff. Wykonana została ona ze 100% bawełny.

Pościel Sol.uszy.n od  HUG The StuffFot. MyBaze.com; HUG The Stuff

Pościel od MAKALULU Pościel od MAKALULU Fot. MyBaze.com; MAKALULU

Skowronek czy sowa?

Pościel firmy MAKALULU z Łomży, od początku do końca, od tkaniny po opakowanie powstała w Polsce.  Stworzona została z myślą o najmłodszych, ale jesteśmy przekonani, że wielu dorosłych chętnie by ją przygarnęło.

Pościel od MAKALULUFot. MyBaze.com; MAKALULU

Więcej o: