Najciekawsze pościele od polskich projektantów

Nie musimy nikogo przekonywać o tym, jak ważny jest dobry sen. W miękkiej, bawełnianej i ładnej pościeli śpi się zdecydowanie lepiej! Wyszukaliśmy dla Was kilka oryginalnych pościeli stworzonych przez polskich projektantów.

Igła w stogu siana

Szczecińskie studio projektowe Dizeno Creative oferuje pościel-słomę Hayka , która odda atmosferę natury w każdej sypialni.  W realistycznie nadrukowanym na tkaninie wzorze słomy czy siana można wypatrzyć też niespodzianki: mysz, ćmę, biedronkę, konika polnego, rumianek, guzik, a nawet... zagubioną igłę, jak to w stogu siana.

Pościel Hayka od Dizeno CreativeFot. MyBaze.com; Dizeno Creative

Pościel dla miłośników natury

YELEN to polska marka pościelowa, specjalizująca się w szyciu pościeli w 100% z lnu. Pościele YELEN wyróżnia nietypowe (jak na lniane produkty) kolorystyka - szarość, biel i brzoskwinia. To połączenie nowoczesności z tradycyjnym rzemiosłem i dbałością o środowisko. Pościele szyte są w Polsce, użycie plastiku jest minimalizowane, a metki wykonywane są z przędzy recyklingowej.

pościel, lyelen, lniana pościel, pościel z lnu, polski produkcent, polska firma, 100% lenFot. Karolina Bąk (Panna Lu)

Pościel dla rannych ptaszków?

Pościel Kuku.Ryku imitująca drewno od HUG The Stuff to również znakomita propozycja dla osób lubiących klimat przyrody, zarówno dla rannych ptaszków, jak i dla tych, którym wstawanie z kurami przychodzi trochę trudniej.

Fot. MyBaze.com; HUG The Stuff

Pościel dla niezdecydowanych

Kto powiedział, że pościel musi mieć koniecznie jeden wzór? Nam spodobała się dwustronna pościel Quadro od Moika Design, która skojarzyła nam się z... krzyżówką. Z jednej strony soczysty limonkowy kolor, z drugiej stonowana biało-czarna kratka. Dodatkowy plus za oryginalne opakowanie. To chyba jedyna pościel zapakowana w tubę.

Dwustronna pościel od Moika designFot. MyBaze.com; Moika design

Pościel dla łasuchów

Dla łasuchów, którzy uwielbiają podjadać, młoda polska marka HUG The Stuff proponuje pościel Szoko.lata z dowcipnym hasłem "rozgrzeszającym" jedzenie czekolady w łóżku.

Pościel Szoko.lata od HUG The StuffFot. MyBaze.com; HUG The Stuff

Pościel dla botaników

Pościel "Liście" marki Las i niebo jest nie tylko ładna. Może być również "pomocą dydaktyczną". Małgorzata Gibas-Grądman, założycielka marki zachęca aby razem z dzieckiem rozpoznawać kształty liści najbardziej znanych, występujących w Polsce drzew. Pościel ma wymiary 150x200 więc mogą pod nią spać nie tylko najmłodsi.

Pościel Liście od Las i NieboFot. MyBaze.com; Las i niebo

Pościel pełna wyznań miłości

W sypialni zwykle panuje atmosfera czułości. Lawendowy Bazar wpisuje się w ten klimat, projektując poszewki na poduszki z wyznaniami miłości czy życzące miłego dnia ukochanej osobie. Idealny prezent na rocznicę ślubu!

Duże poszewki na poduszki firmy Lawendowy BazarFot. MyBaze.com; Lawendowy Bazar

Pościel dla miłośników wsi

Pościel "Wieś" łódzkiej marki Pan Tu Nie Stał ozdabia nadruk zaprojektowany przez znaną ilustratorkę Kasię Bogucką. Gdyby ktoś pomyślał, że wieś jest nudna, byłby w błędzie.  Na pościeli znajdziemy pola, pastwiska na których pasą się krowy, las, oczko wodne nad którym odpoczywają letnicy, listonosza pędzącego na rowerze, starsze panie siedzące na ławce przed domem, ludzi karmiących kury i pracujących przy wykopkach. Można oglądać godzinami!

Pościel Wieś od Pan Tu Nie StałFot. pantuniestal.com

Pościel dla pracoholików

Pracoholikom o niezbędnym nocnym wypoczynku przypomni z kolei pościel Sol.uszy.n marki HUG The Stuff. Wykonana została ona ze 100% bawełny.

Pościel Sol.uszy.n od  HUG The StuffFot. MyBaze.com; HUG The Stuff

Skowronek czy sowa?

Pościel firmy MAKALULU z Łomży, od początku do końca, od tkaniny po opakowanie powstała w Polsce.  Stworzona została z myślą o najmłodszych, ale jesteśmy przekonani, że wielu dorosłych chętnie by ją przygarnęło.

Pościel od MAKALULUFot. MyBaze.com; MAKALULU

Więcej o:
Copyright © Agora SA