Randka w mieszkaniu - co nas kręci, co nas odrzuca? [BADANIA]

Jakie mieszkanie podobają się singlom? Co ich odstrasza a co urzeka, gdy pierwszy raz wchodzą do mieszkania kandydatów na drugie połówki? Portal eDarling i Westwing przeprowadzili ankietę "Tam dom Twój, gdzie serce Twoje". Zobaczcie wyniki!

Co mówi o Tobie styl Twojego mieszkania?

Styl glamour, (czyli akcenty metaliczne, bogate tekstury i paleta głębokich barw) okazał się popularny wśród 22% singli.  Osoba, która urządza tak swoje mieszkanie, musi być w opinii ankietowanych stylowa i modna. To zdecydowanie wybór tych, którzy cenią sobie luksus i którym nie przeszkadza odrobina przepychu.

Z kolei single marzący o domowym ognisku i rodzinie preferują styl rustykalny (naturalne barwy i materiały, drewniane elementy, swojskość i przytulny klimat). Tenże styl przypadł do gustu prawie 30% ankietowanym, którzy uważają, że osoba mieszkająca w takim wnętrzu musi być rodzinna i ciepła oraz kocha naturę.

Zdaniem ankietowanych osoba, która lubi minimalistyczne wnętrza jest prawdopodobnie miłośnikiem kultury i sztuki.

Porządek przede wszystkim

Aż 54% ankietowanych wolałoby spotykać się z osobą pedantyczną niż z bałaganiarzem. Nie dziwi więc fakt, że aż 70% badanych sprząta swoje mieszkanie, zanim znajdzie się w nim kandydat/kandydatka na drugą połówkę.

Co mówi o Tobie Twoje mieszkanie?Fot. eDarling i Westiwing

Książki w mieszkaniu

Już Cyceron mówił o tym, że "pokój bez książek jest jak ciało bez duszy", okazuje się, że podobnie myślą osoby, które wzięły udział w ankiecie. Dla 40% singli to właśnie dobrze zaopatrzona półka z książkami może sprawić, że potencjalny partner lub partnerka wydadzą im się atrakcyjniejszymi. Aż 33% ankietowanych zwraca uwagę na rodzinne zdjęcia, a dla 27% ważne jest urządzenie kuchni.

Brak mebli? Odpada!

Panowie, którzy nie chcą odebrać sobie szans na kolejną randkę powinni wiedzieć: kobiety nie przepadają za pustym mieszkaniem, w którym jedynym elementem imitującym mebel jest materac. Aż dla 44% pań brak mebli jest największym czynnikiem odstraszającym.

Mapy i pluszaki

Ankietowani Panowie zdradzili, że nie przepadają za tzw. hasłami motywującymi wypisanymi na samoprzylepnych karteczkach i porozwieszanymi w każdym kącie. Aż 45% mężczyzn odstrasza również obecność pluszaków w mieszkaniu. Dla 26% ankietowanych mapy oraz pamiątki z podróży w mieszkaniu sprawią, że wydasz się osobą atrakcyjniejszą.

Współlokatorzy

Niestety, co trzecia kobieta odpowiedział, że mężczyźni mieszkający ze współlokatorami nie mają u nich najmniejszych szans. Jeszcze bardziej zastanawia fakt, że aż 48% kobiet i mężczyzn zerwałoby znajomość z kimś tylko dlatego, że ma... brzydkie mieszkanie.

Co mówi o Tobie Twoje mieszkanie?Fot. eDarling i Westiwing

Ankieta przygotowana została przez serwis randkowy eDarling przy współpracy ze specjalistami od  wystroju wnętrza z firmy Westwing. W ankiecie "Tam dom Twój, gdzie serce Twoje" (przeprowadzonej we współpracy z Westiwing) wzięło udział 282 Użytkowników eDarling.pl - 61% kobiet i 39% mężczyzn. Więcej informacji o ankiecie znajdziesz tu>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.